Perfume Point Hakkında

M-rah

Pure Parfum
Satış Onaylı
Katılım
17 Mar 2015
Mesajlar
1,030
Bu iddiaları duydum ama bunların şehir efsanesi olduğunu da duydum, bu ülkede neye, kime güveneceğini şaşırır insan. Zaten dediğiniz şekilde ise bu parfümleri Araplar falan hiç almaz, yogun şekilde olan kokuları seviyor bildiğim kadarıyla, belki uzak dogu ülkelerine satarlar, fakat böyle bir iddia var ise, onlar da neden alsın düşük esanslı, az kokan parfümleri. Popüler parfümlerin çok fazla sahtesinln oldugunu düşünüyorum ben de, fakat sahte parfümü kullanan, hele daha önce parfümü bilen biri zaten fark eder diye düşünüyorum.
Şehir efsanesi olduğunu zannetmiyorum çünkü benim karşılaştığım ve gördüğüm bir durum...
Araplar yoğun kokuları seviyorlar ama 40-50 derece sıcaklıkta ne derece kullanırlar bilemem..

Neden alsın düşük esanslı parfümleri; Yılın her mevsimi sıcak ve nemli bir iklimde Tobacco vanille kullanmak helede %25 esans oranıyor.! ;) %10-%15 esans oranlarında bir TV düşünürsek nispeten 15-20 derece kullanılabilir.
Örnek; Orjin TV nin hakkı şuanki istanbul havası ;)
 

Enverg

Eau de Cologne
Katılım
13 Ocak 2021
Mesajlar
31
Kurumsal bilindik mağazaların giderleri fazla olduğu için kar marjları da fazla oluyor.
Sevil ve Beymenin arasında bazı ürünlerde farklılıklar oluşuyor. Decant olarak satan kişi ve kurumları iyi tanıyıp güvenmen gereliyor tabiyki sonuçta şişesini sana göndermediği için anlaman biraz zor olabilir yada elinde orjinal şişeli varsa iki bileğe sıkarak kıyaslama yapabilirsin. Dubai ürünler kullanılıyor çok ben bile kullanmışımdır bilinçlenmeden önce ama sonrasından yoğunluk ve kalıcılık bakımından farklılıkları test edince daha dikkat olmaya başladım.
Burası Türkiye babana bile güvenmeyeksin ve bunun yanısıra biz miilet olarak çakma her türlü üretim yapmayı ve temin etmeyi severiz 😬

Dekant satan bir arkadaşa sorduğum zaman indirimli aldığını söylemişti. Gerçi Dubai ürünü olsa bile bunu söylerler mi bilmiyorum. Aynı zamanda dekant satan kişilerin de sayısı belli olduğu için çok fazla seçenek bulunmuyor ki zaten fiyatları da gördüğüm kadarıyla aynı(sürekli olarak satanlardan bahsediyorum).

Ben dekant ile Sephora tester olarak Dior Homme Parfum denemiştim. Koku ve kalıcılık olarak pek bir fark göremedim(gerçi küçük şişeyi dökmekle atomizer kullanmak arasında da fark oluyor). Ancak dekantı beğenip orijinal almaya karar verenler, arada fark varsa bunu anlayacaktır diye düşünüyorum.

Siz nasıl fark etmiştiniz Dubai üretimlerini? Batch kodu veya seri numarasından anlama imkanı var mı? Birde kokunun normal üretimini bilmeden de kaıcılık süresini tespit etmeye çalışarak bunu anlama imkanımız var mı?
 

mm.olcayto

Pure Parfum
Satış Onaylı
Katılım
2 Eyl 2015
Mesajlar
932
Parfümlerinin orjinalliği ile ilgili iyi şeyler okumadım forumlarda, genellikle süresi geçmiş ürün sattıkları iddia ediliyor.
Bende geçen yıl Bodrum Havalimanı'ndaki şubelerinden Orlane Paris markasının vücut losyonunu almıştım. Tarihini kontrol ettiğimde 2 yıl önce üretilmiş ve kokusu gerçekten rahatsızlık vericiydi. Bu olaydan sonra açıkçası ön yargı oluştu bende.
Süresi geçmiş olması sorun değil, hatta bir çok parfüm severce tercih edilen bir durum bu, tabii öyle güneşin, sıcağın altında kalmış şekilde olmaması kaydıyla. Elimden belki 1000 civarı parfüm geçmiştir öyle bozulan bir parfüme rastlamadım diyebilirim
 

Loading

Eau de Toilette
Katılım
26 Ara 2018
Mesajlar
104
Dubai'de üretilen ürünler orjinaldir fakat nemli ve sıcak bir iklim olan asya piyasası için üretildiğinden içindeki esans oranı çok azdır ve kalıcı değildir. Kısaca sıcak ülkelere üretilen niş parfümlerin esansları düşük ve fiyatları ucuzdur.Performansları Türkiye ikliminde yeterli olmayaktır. Ayrıca tarihi geçmiş ürünlerede dikkat...
Piyasa çokca karşına çıkacaktır özellikle elden, eşten dostan satışlara bile dikkat etmek gerekiyor çünkü onu sana satan kişi bile Farkında olamıyabiliyor. Naçizane önerim şişenin ve kutusunun altındaki barkodların ve batchlerin kesilmemiş, tahrip olmamış olmasına dikkat edin....

Dubai ürünlerin bolca satıldığı platformlar genelde internet siteleride çünkü ben satayım kozmetik ürünü olduğu için geri gönderemez gibi çirkin ve etik olmayan bir mantıkta sahtekarlık yapmaktadırlar.
Trendyol, Morhipo, Boyner, perfume point gibi mağazalar artık bana güvenılır gelmıyor kesinlikle parfüm losyon tarzı ürünler almam..!
Şahsım adına Dubai Ürünleri normal parfüm gibi lanse ederek fahiş fiyata satış yapan kişiler ve kurumlar hakkında ciddi araştırma başlattım hatta avukatımla bile bu konu hakkında istişare yaptım yakaladığım yere dava açacağım ve ifşa edeceğim!!!!
O halde Made in Oman Amouage diye ısrar etmemek gerekiyor? Bir çok parfum satıcısı "bu made in oman, uk değil" diye daha yüksek fiyat verebiliyor.
 

Mademoiselle

Eau de Cologne
Katılım
11 May 2021
Mesajlar
40
Beş kez alışveriş yaptım ve hiç bir sorunla karşılaşmadım. Online alışverişlerimde tercih edeceğim ilk yerlerden biridir.
 

Pervane

Pure Parfum
Satış Onaylı
Katılım
16 Kas 2017
Mesajlar
739
Ben bir kez Acqua di Gio Profumo bir kez de Eros Flame aldım. İkisi de orjinaldi.
 

halil-A

Eau de Cologne
Katılım
19 May 2020
Mesajlar
17
Esans az diye bir şey olamaz!
ozaman elimizde, aynı bacht kod iki parfümün karşılaştırmasını yaparız herşey ortaya çıkar, böyle bir şey var mı ?
yok.
Ürün ya gerçektir ya sahtedir bu kadar, Orijinal tester, duba ürünü bunların hepsi sahte ürünleri satmak için kelime oyunu, aynı, diğer sektörlerin yaptığı gibi kafa karıştıma
örnek : internet
limitsiz - sınırlı
sınırlı-limitsiz
 
Üst