Bugün Hangi Parfümü Denediniz?

Ozfragrance

Pure Parfum
Satış Onaylı
Penhaligon's Portrait serisinden The tragedy of lord george denedim parfumde notalarında bahsedildigi gibi bozzy bir hava yok. Gayet sabunsu sandalagaci kokusu.Klasik morillas parfumleri gibi 1-2 saat icinde yok oluyor. Tam bir trajedi gercekten.

RNE-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yasin koc

Pure Parfum
Satış Onaylı
Oud For Greatness ile ilgili bir deneyimimi paylaşmak istiyorum. Geçen hafta perşembe günü beymende test ettiğim bu parfüme sıktığım kıyafetimi bugün giydiğimde ( 9. gün ) hırkamdan koluma sindi kokusu. Performansı Muazzammış gerçekten.

mlsbrn

Eau de Cologne
Lancome Roses Berberanza:Muhteşem tek kelimeyle,antepfıstığı gül çok iyi olmuş tam unisex
Lancome Jasmin marzipane:Beyaz çiçekli unisex kokuları seviyorsanız, çok rafine bir koku baya beğendim
Creed erolfa:Cok beğenemedim,deterjanımsı havadan dolayı
Ysl rue de l'Universite:Açılışında hiç beğenmedim ama oturdukça çok klas bir kokuya dönüştü muazzam
Ysl rue de Bellechasse:Ilk notalarina bakarak hic begenmeyecegimi dusunmustum ama YSL nin bu serisi gercekten muazzam ve farkli tarzda olmus,cok begendim.
Ysl Caftan:Açılışı baya bir karabiberli baharatlı açılıyor burun yakan cinsten,1 saat sonra kokladığımda koku güzelleşiyor vanilyamsı kokuyor ama çok farklılık vaadetmiyor.
Ysl Saharienne:Hosuma gitti klas bir koku ama çok sasirtmadi
Kilian Moonlight in Heaven:Güzel bir yazlık olmuş ama aşırı çarpıcı tarzda değil denk gelirse kullanılır alınabilir.
Terenzi Ursa:Uzun zaman sonra tekrar şans verdim ama o açılıştaki hava cidden kötü kokuyor,dk tuttum yaklaşık 1 saat sürüyor o hava.Sonrası sth ye baya benziyor biraz arka plandan gelen karanlık havayla.Ilk denedigime gore bu sefer daha cok hosuma gitti.Sanirim zamanla koku algim degisti, alinacaklar listeme ekledim,sth ye gore daha zengin kokuyor
Carolina Herrera Mystery Tobacco:Carlislenin daha rafine hali,bana silaji elimdeki carlisleye gore daha dusuk geldi ama ch nin bu serisi gercekten ulkemizde olmayi hakediyor.
Bulgari Tygar:Baya begendim alinacaklar listeme girdi.
Bulgari Yaseph: Hic bana uymayan bir koku,belki ileride bir daha sans veririm.
Montale Fantastic Oud: Denedigim son montale oldu sanirim.Bir daha montale/mancera deneyecegimi sanmiyorum.

Uğur S

Perfume Lover
Satış Onaylı
Baldesarrini Ultimate

Kalın ağır cam şişe ve kapağını beğendim Kehribar rengi sıvı rengi ve sprayer güzel.Parfüm pembe biberin yoğun dokunuşları ile açılıyor.Buna bergamot ağırlıklı narenciye notaları katılıyor.Orta notlardaki beyaz çiçekleri hissedemedim.30 dakika sonra naif bir deri ortaya çıkıyor Parfümün en uzun ve en beğendiğim bölümü burası.Hafif tütsüye benzeyen amber ve topraksı paçuli ile son buluyor Kalıcılık ortalama 4 saat yayılımı orta derecede buldum.Ancak Geza Schoen’nin bu parfümü çoğu niş parfümden güzel

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

fragranceholic

Extrait de Parfum
Satış Onaylı
Yasaklandı
Lancome Roses Berberanza:Muhteşem tek kelimeyle,antepfıstığı gül çok iyi olmuş tam unisex
Lancome Jasmin marzipane:Beyaz çiçekli unisex kokuları seviyorsanız, çok rafine bir koku baya beğendim
Creed erolfa:Cok beğenemedim,deterjanımsı havadan dolayı
Ysl rue de l'Universite:Açılışında hiç beğenmedim ama oturdukça çok klas bir kokuya dönüştü muazzam
Ysl rue de Bellechasse:Ilk notalarina bakarak hic begenmeyecegimi dusunmustum ama YSL nin bu serisi gercekten muazzam ve farkli tarzda olmus,cok begendim.
Ysl Caftan:Açılışı baya bir karabiberli baharatlı açılıyor burun yakan cinsten,1 saat sonra kokladığımda koku güzelleşiyor vanilyamsı kokuyor ama çok farklılık vaadetmiyor.
Ysl Saharienne:Hosuma gitti klas bir koku ama çok sasirtmadi
Kilian Moonlight in Heaven:Güzel bir yazlık olmuş ama aşırı çarpıcı tarzda değil denk gelirse kullanılır alınabilir.
Terenzi Ursa:Uzun zaman sonra tekrar şans verdim ama o açılıştaki hava cidden kötü kokuyor,dk tuttum yaklaşık 1 saat sürüyor o hava.Sonrası sth ye baya benziyor biraz arka plandan gelen karanlık havayla.Ilk denedigime gore bu sefer daha cok hosuma gitti.Sanirim zamanla koku algim degisti, alinacaklar listeme ekledim,sth ye gore daha zengin kokuyor
Carolina Herrera Mystery Tobacco:Carlislenin daha rafine hali,bana silaji elimdeki carlisleye gore daha dusuk geldi ama ch nin bu serisi gercekten ulkemizde olmayi hakediyor.
Bulgari Tygar:Baya begendim alinacaklar listeme girdi.
Bulgari Yaseph: Hic bana uymayan bir koku,belki ileride bir daha sans veririm.
Montale Fantastic Oud: Denedigim son montale oldu sanirim.Bir daha montale/mancera deneyecegimi sanmiyorum.
Güzel bilgilendirme elinize sağlık.

_sefa_

Eau de Parfum
Pekji - Holy Shit
Haftalardır ara ara deneyimleyerek koku hafızama kaydetmeye çalışırken kendimce gözlemlediklerim:

Açılışına tütsü ile derinin hükmettiği ve bu ikiliyi aromatik otların desteklediği bir başlangıcı var. Başlangıçtaki deri henüz süete evrilmemiş, aynı şekilde otsular da henüz kurumamış çiğ kıvamda. Birkaç saatinin ardından deri ehlileşerek süet forma geçiş yapıyor, otlar kuruyarak arka planda odunsu akor hissiyatı veriyor ve tütsü tüm dumanıyla bu yapıyı sarıyor. Orta bölümler diye nitelendirebildiğim bu safhadan sonra ise tütsünün önderliğinde bu sefer odunsu akor, derinin önüne geçiyor. Bu bölümde tütsü, odunsu hissiyatın isi gibi ve artık az da olsa reçineli tatlılık da mevcut. Tatlı reçine hissiyatını veren şeyin, dönüşüm geçirmiş deri olduğunu sanıyorum ama bir bağlantı kuramadığım için emin de olamadım. Holy Shit'te en çok dikkatimi çeken durum ise kokunun isli odunsu havasıyla sona ereceğini düşünürken dumanlı süedin yeniden ön plana çıkması, bir süre sonra isli reçineli odunsu havanın, tekrardan derinin önüne geçmesi ve bu değişimlerin ard arda birden fazla kez gerçekleşmesi oldu. Şu zamana kadar deneyimlediğim kokuların gelişme-sonuç kısımlarında bu denli gidip gelmelere rastlamamıştım. Bana göre işin Holy Shit'lik tarafı bu oldu.

Aşırı derecede köşeli bir koku olmamasına karşın kirlilik, zorluk vs. yönünden abartılmasına neden olan unsurun da başlangıçtaki hayvansal deri ile çiğ otsuların birleşimi olduğu düşüncesindeyim.

Daha önce hayvansal nüanslarla tanışmamış çevremizdeki burunları elbette zorlayacaktır. Ancak tematik, özgün ve cesur da olsa bence dozajında kullanımla gayet de insan içinde taşınabilecek, Zeybek'ten daha makul ölçülerde bir koku.

Cömertçe gönderdiği hediyeleri ile Holy Shit merakımı da gideren @AbbathDoom Ege hocama burdan tekrardan teşekkür ederim.

PerpetualBurn

Eau de Parfum
Comme des Garcons Leaves Calamus

Pırasa, yeşil soğan, salatalık kabuğu ve çeşitli bitki sapları. Yeşil çay ve tabağı yanında bir parça siyah hatlı kuru kayısı. Pikselleri görünen, kalitesiz, gereksiz kalın, kanserojen pazar poşeti ya da hasır pazar çantası, hatta sebze tezgahının üzerini örten lekeli muşamba. Tabanda ise; kuru ama kaygan, talaşlı, kolalı Gucci Pour Homme (2003) derisi. Mini bir Gucci Pour Homme DNA sı taşıyan, halden hallice bir pazar kokusu Calamus. Benim için; Duchaufour’ un, Mechant Loup ile birlikte en sevimli kokularından, kısalarından. Elime dün geçmiş olmasına rağmen şimdiden 3 kez denedim. Ömrü sadece yarım saat kadar olmasa, This is not a blue bottle ile birlikte yazın hiç sıkılmadan kullanabileceğim bir koku da olabilirdi aslında. Gautier Serre, Quentin Dupieux, Bertrand Duchaufour. Cidden ayrı kafalar bunlar.

Enverg

Eau de Cologne
Do not drink adaçayı + tonka fasulyesi.

Öncesinde tester denemiştim, çok beğendim ve 50 ml olarak aldım. Ağırlık olarak ortalama olduğunu söyleyebilirim. Yani çok fresh değil ama çok ağır değil. Adaçayı kokusu çok doğal geliyor ve uzun süreli koklamalarda rahatsızlık vermiyor. Kalıcılık olarak da çok başarılı buldum. Bilekte bir gün kalıyor.

Sephora'ya uğrayanların mutlaka denemesini tavsiye ederim.

Louis Pasteur

Pure Parfum
Satış Onaylı
Valentino Uomo Intense
Neredeyse her yorumunda Dior homme İntense adı da geçen Valentino Uomo İntense için, DHI yorumlarında sürekli kullanılan “ruj kokusu, makyaj çantası kokusu” betimlemelerini kullanabileceğimi söyleyebilirim.
Kokunun alt notlarında ise DHI için çok da okumadığım vanilyalı sütlü kahve aroması geliyor burnuma, vanilya açıklanan notalarda var ama kahve yok.
Benim beğendiğim bir koku oldu.

Şerif23

Pure Parfum
Satış Onaylı
Sergei lutens chene

Parfümün her bolumunu begenmekle birlikte başlangıç ve orta kisimlarini cok daha dolgun buldum. Derinin ilk andan son bölüme kadar kendisini hissettirdigini söyleyebilirim. Kesinlikle kullanılabilir bir tarzda. Zorlayıcı burnu tirmalayan köşeleri yok. İlk bolumde deriye ferah bir bergamot eşlik ederken orta bölümlerde romun ve baharatlarin eklenmesiyle parfum sicak bir havaya bürünmüş. Kullanilan balmunu cok dengeli bir tatlilik katmis. Sakin gozunuzu korkutmasin. Ozellikle orta bölümlerde parfümü ele geçiren dumanlı hava birçok kiside olduğu gibi bende de tütün kullanimini animsatti. Özellikle bu bolumde montobacco esintisi hissettim.
Parfümü gerçekten cok beğendim ama sergei lutens in bu özel serideki parfümlerini bulmak bir mesele almak ayrı bir mesele

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

fragranceholic

Extrait de Parfum
Satış Onaylı
Yasaklandı
Valentino Uomo Intense
Neredeyse her yorumunda Dior homme İntense adı da geçen Valentino Uomo İntense için, DHI yorumlarında sürekli kullanılan “ruj kokusu, makyaj çantası kokusu” betimlemelerini kullanabileceğimi söyleyebilirim.
Kokunun alt notlarında ise DHI için çok da okumadığım vanilyalı sütlü kahve aroması geliyor burnuma, vanilya açıklanan notalarda var ama kahve yok.
Benim beğendiğim bir koku oldu.
Valentino'nun direkt Uomo olanını denediniz mi acaba? Fındıklı kakaoyu andırdığı söylenmiş onunda.

Louis Pasteur

Pure Parfum
Satış Onaylı
Hocam peki genel olarak karşılaştırırsanız valentino uomo intense mi daha maskülen yoksa dior homme intense mi?
Hocam DHI kullanmadım daha önce; forumlarda çok okudum videolarını izledim. Açıkçası zaten DHI ararken Valentino Uomo Intense ile karşılaştım, biraz araştırma yapınca DHI’nın eski batchlerindeki kokunun çok üstün bir koku olduğunu ama son batchlerin memnun etmediği, reformulasyon kurbanı olduğu, performansının düştüğünü okudum/izledim. Yani şöyle bir sıralamayla karşılaştım:
Dior homme intense eski batch > Valentino Uomo intense > Dior homme intense yeni batch.
Yorumlardaki sıralamalar bunlar ama ben yine de dhı deneyip kendi karşılaştırmamı yapmak isterim.

fragranceholic

Extrait de Parfum
Satış Onaylı
Yasaklandı
Hocam DHI kullanmadım daha önce; forumlarda çok okudum videolarını izledim. Açıkçası zaten DHI ararken Valentino Uomo Intense ile karşılaştım, biraz araştırma yapınca DHI’nın eski batchlerindeki kokunun çok üstün bir koku olduğunu ama son batchlerin memnun etmediği, reformulasyon kurbanı olduğu, performansının düştüğünü okudum/izledim. Yani şöyle bir sıralamayla karşılaştım:
Dior homme intense eski batch > Valentino Uomo intense > Dior homme intense yeni batch.
Yorumlardaki sıralamalar bunlar ama ben yine de dhı deneyip kendi karşılaştırmamı yapmak isterim.
Anladım hocam durumu şimdi , sağlam araştırma yapmışsınız almadan önce parfümü.

Louis Pasteur

Pure Parfum
Satış Onaylı

Issey Miyake - L'Eau d'Issey Pour Homme Wood&Wood

İssey Miyake’nin arka planda kalan genel beğeni parfümü. Kokusu bana başka bir genel beğeni parfümü YSL Y EDP’yi çağrıştırdı.
Parfüm ile ilgili en büyük eleştirim ise parfüm adının bizi 2 konuda yanıltması: 1- Parfüm bir ‘wood’ parfümü değil, daha çok tatlı meyvelerden oluşan bir yapısı var 2-Kesinlike EDP INTENSE değil, kalıcılığı ve silliage aynı anda zayıf.

Louis Pasteur

Pure Parfum
Satış Onaylı
Comme des Garcons Series 3 Incense: Zagorsk

Odunsu tarzı; yanmış reçine/yanmış tütsü kokusuyla, açıklanan notalarda olmasa da burnuma fazlasıyla gelen karanfil kokusuyla beni tavladı. Lakin her güzelin bir kusuru olur diye düşünürken fark ettim ki bu güzelin 2 kusuru var: 1-Kalıcılık 2-Sillage

Koku güzelliği açısından çok beğendiğim bu parfümün, kullanıcıya keyif vermesi için 3 saatte bir tazelenerek kullanılması gerekiyor.

fragranceholic

Extrait de Parfum
Satış Onaylı
Yasaklandı
Comme des Garcons Series 3 Incense: Zagorsk

Odunsu tarzı; yanmış reçine/yanmış tütsü kokusuyla, açıklanan notalarda olmasa da burnuma fazlasıyla gelen karanfil kokusuyla beni tavladı. Lakin her güzelin bir kusuru olur diye düşünürken fark ettim ki bu güzelin 2 kusuru var: 1-Kalıcılık 2-Sillage

Koku güzelliği açısından çok beğendiğim bu parfümün, kullanıcıya keyif vermesi için 3 saatte bir tazelenerek kullanılması gerekiyor.
Çok sevdiğim bir parfüm olan Loewe 7 ile benzetilmiş. Siz kullandıysanız doğru mudur bu durum acaba? Eğer durum böyleyse bende merak ettim açıkçası ki anlattıklarınızı düşününce bana yakın geldiler. Ama kullandıysanız bir de sizden duymak isterim.

Swann

Perfume Lover
Satış Onaylı
Splitten evladiyelik dekant almistim; en cok begendigim unutamam oldu... Ben bu parfumu nasil yorumlasam nereden baslasam bilemedim ama roja, malle filan hikaye kalir yaninda... Cok begendim ya, nane, biberiye, bilemedim nasil anlatacagimi cidden... Ani ile benzerligi var mi acaba merak ettim simdi...

PerpetualBurn

Eau de Parfum
Unum But not Today

Ziftli, tozlu, tekinsiz Rien aldehitleri ve buruk, tatlı, kimyoni 1740 ölü derisi. Devamında; viskili, kömürleşmiş kuru kahve tozlarıyla yine 1740’ ın Baileys akoru ve belki biraz da paçulisi. Çok fazla değişim göstermiyor, misk yönü hafif tatlılaşarak gölgeli bir şekilde yayılımını sürdürüyor; buralar da biraz Vierges et Toreros tınılı sanki. İki tokatlı işi bir araya getirsek daha tokatlı bir şey ortaya çıkar gibi bir düşünce ile ortaya çıktığını düşünsem de yine de beğendiğimi, hatta arayacağımı söyleyebilirim. Bana gece yarısı Oranssi Pazuzu albümü dinletebildiğine göre vardır sanki bir olayı.

Louis Pasteur

Pure Parfum
Satış Onaylı
Çok sevdiğim bir parfüm olan Loewe 7 ile benzetilmiş. Siz kullandıysanız doğru mudur bu durum acaba? Eğer durum böyleyse bende merak ettim açıkçası ki anlattıklarınızı düşününce bana yakın geldiler. Ama kullandıysanız bir de sizden duymak isterim.
Fragrantica’da Zagorsk’un sayfasında benzer parfüm listesinde ilk sorada Loewe 7 var; ama benim denediğim bir parfüm değil malasef.

puredistance

Eau de Parfum
Valentino Uomo ve Black Orchid Parfum.

Yolumu Beymen’e düşürecektim bugün ama zaman darlığından yolumu o tarafa çeviremedim Boyner’e bir uğrayayım dedim. Ayazıyla meşhur Ankara’mızda bugün bahardan kalma bir gün olunca CN - Homme ile salebin yanındaki tarçın gibi koktuğumdan parfümleri koku kartlarında denemek istedim. Görevliye rica ettim, koku kartı kaldı mı kalmadı mı muhabbeti derken koku kartının yerine geçebilecek (yanlış görmediysem) ikiye bölünmüş bir kurdeleye kokuları sıktılar. [Bakın bu sefer tester var koku kartı sıkıntı, normalde tam tersi olur. 🙂]

Neyse gelelim kokulara: Black Orchid Parfum güzel bi’ 10 ml bulunsa kenarda kâfi. Diğer versiyonlarına göre rahatsız edici sivriliği törpülenmiş geldi bana. Performansı da üzmez gibi.

Uomo Intense’i belirli bir süre kullanmış biri olarak normal versiyonu anlayamadım açıkçası fıslatmadan kaynaklı mı yoksa burnumda mı bir sorun oldu bilemiyorum kokuyu çok zayıf aldım. Bir kez daha denemem gerekiyor. Zayıf bir koku olacağını düşünmüyorum. Zira Olivier Polge’nin elinden kötü koku çıkacağına da pek ihtimal vermiyorum.

Son düzenleme: