Tom Ford PB Fougere Platine

cakcetin

Perfume Lover
Satış Onaylı
d2d2f95cf4a3d2f89612f05bfbdaee7a.jpg

Tom Ford PB Fougere Platine
Son bölüştürme organizasyonumdan deneme fırsatı bulduğum koku 2018 yılında piyasaya sürülmüş, Oliver Gillotin ve Linda Song tarafından yapılmıştır.
Başlangıçta koku tam olarak vermek istediğini veremiyor ve sanki kafası karışmış bi halde yarım saat sizinle takılıyor. Bunuda Lavanta, adaçayı, bergamotun tam olarak birbirinle kaynaşamamasına bağlıyorum.
Ancak tam beğenmedim derken baştada dediğim gibi yarım saat sonra benimde sevdiğim türde füjer hissi yavaştan vermeye başlıyor. Bunda fesleğenin etkisi fazla kanımca...
Orta notalarda vintage füjerleri yaşatan koku dip notalarda odunsu olarak daha günümüz kokularına göz kırpıyor. Derinden gelen bal ve tütünde biraz Tom Ford geleneği gibi :)
Geçmiş yıllarda çok kaliteli füjer örnekleri olduğu için bu kokuyu tam olarak o kategoriye yerleştirmek bence doğru olmaz. Daha çok geçmişi bize hatırlatmaya çalışırken modern yada genel talep görmeyide elden bırakmayan modern füjer denebilir.

Kalıcılık : 9-10 Saat
Yayılım : 3-4 Saat
Genel Puanım : 6,5/10

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Son düzenleme:

Mbstar

Moderator
Moderatör
Cüneyt hocam kaleminize sağlık vintage ile ilgili yaptığınız doyurucu yorumlardan sonara özlemişiz günümüz parfümleri yorumlarınızı :)

sedobey

Pure Parfum
Satış Onaylı
@cakcetin kardeşim eğer yanımda sıkmamış olsaydın bileğini kokladığım da "hayırdır fesleğen ve adaçayı yapraklarını mı sürdün bileğine" derdim..bana çok doğal gelmişti.. Bu tarz sevenlerin denemesi gerekir bence..

HOCA

Pure Parfum
Satış Onaylı
Eline diline sağlık :) Çok zamandır modern bir fujer arayışım var. Eski kafalara ara verince "çizgimizi bozmadan" giyebileceğim bir şeyler arıyordum. Sence bu boşluğu doldurur mu? o_O

cakcetin

Perfume Lover
Satış Onaylı
Cüneyt hocam kaleminize sağlık vintage ile ilgili yaptığınız doyurucu yorumlardan sonara özlemişiz günümüz parfümleri yorumlarınızı :)
Sağol varol Ertuğrul Hocam, devamı gelecek inşallah :)

cakcetin

Perfume Lover
Satış Onaylı
@cakcetin kardeşim eğer yanımda sıkmamış olsaydın bileğini kokladığım da "hayırdır fesleğen ve adaçayı yapraklarını mı sürdün bileğine" derdim..bana çok doğal gelmişti.. Bu tarz sevenlerin denemesi gerekir bence..
Kardeşim başta ağız bükmemize sebep olsada sonrasında dediğin gibi hoş oldu ama bi noktaya kadar :)

cakcetin

Perfume Lover
Satış Onaylı
Eline diline sağlık :) Çok zamandır modern bir fujer arayışım var. Eski kafalara ara verince "çizgimizi bozmadan" giyebileceğim bir şeyler arıyordum. Sence bu boşluğu doldurur mu? o_O
Sağolasın :) açıkcası mutlu eder mi emin değilim. Emin olmak için birkaç modern füjer seçeneği denemekte fayda olduğunu düşünüyorum :)