Parfum d'Empire Ambre Russe..

chypre

Perfume Lover
Satış Onaylı
Parfum d'Empire Ambre Russe...
ambre russe parfum d' empire.jpg

Rusya'da herhangi bir yerde soğuk bir günde...

Soğuk bir akşamı karşılıyordu, o izbe kehribar rengine çalmış ahşap dökük evinde adam...

Dışarısı kışın bütün ihtişamını gözler önüne seriyordu, canı sıkkındı eskimiş hafif nemli amber renkli masasının üzerinde duran tahta kadehine gözü ilişti bir bardak vodka koydu tabağında ne zaman aldığını unuttğu vişneler vardı çürümeye yüz tutmuştu ama kokusu geliyordu hafiften karşısında kırık dökük şöminesinde yanan alevlere bakıp nazdrovya diyip bir seferde içti.

Eskiden daha az içerdi belki ilham gelir diye daha fazla içmeye başladı ama nafile...

Yine o akşamlardan biriydi yalnız hafif sarhoş sessizliğin kaosu başını döndürüyordu içkiden değildi tabi ama o bunun farkında değildi.

Derme çatma laboratuarı hemen sağındaydı ne zamandır ziyaret etmediği.Masasında sigara külleri tozlarla bütünleşmiş vodka damlaları dökülmüştü adamın umrunda değildi.En sevdiği yerdi en güzel anlarını orda geçirmişti ama şimdi adam kadar yalnızdı...

Ve işte o yalnız amber renkli ahşap kapısı olan tozlu yerden hafif kokular geliyordu burnu istemsiz olarak o kokuları içine çekti bir kadeh vodka doldurdu rüzgar ters esti közler alevlendi bir birkaç kıvılcım masaya ulaştı dans etmeye başladı...
ana-yeni.jpg

Adamın üzerinde deri yeleği vardı çok eskiden almıştı sigara yanıkları delik deşik etmişti küllerden rengi belli değildi ama seviyordu...

Birkaç kıvılcım adama kadar ulaştı üzerine sıçradı deri yeleğini hafifçe yaktı ayağa kalktı refleks olarak masaya çarptı vodka kadehi döküldü sigarası vodka birikintisinin içine düştü sönmeye başladı...

Burnuna daha önce duymadığı kokular gelmeye başladı tütün duman vodka ahşap birden ayıldı...

İşte bu dedi sessiz bir çığlık attı işte bu!!!

Sonra kafasında birşeyler belirdi birşeyler eksik evet evet eksik ama yapabilirim dedi...

Gözleri parladı ayağa kalktı....

Tütsü yaktı birkaç tane seviyordu rahatlatıyordu bir kadeh vodka doldurdu tekrar çürümemişlerden vişne attı ağzına sonra kadehi dikti tekrar...
s-364c8d9b1b5a8a100a47e7ad9f9b69082caf8821.jpg

Labaratuarına girdi o koku harmanı karşıladı onu oturma odasında ki koku cümbüşüyle birleşti vodkadan hafif ıslanmış sigarasını kurtardı tekrar yaktı derin derin içine çekti...

İşe koyuldu...
images.jpg

Oryantal gurme koku nazarımda eski kokuyor sarhoş edici çarpıcı...

Kokumuz eski ahşap fıçılarında demlenmiş vodka mahzenin yangını ile başlıyor vanilya vişne vs ile eşlik ediyor , o yangına ıslak bir tütün arkadaşlık ediyor ve hafif tatlılık var rahatsız edici değil sarhoş edici sanki, deri devreye giriyor hafiften yanında amber ile birlikte tatlılık biraz daha artıyor sarhoş olmak üzeresiniz..

Vodka devamlı sizde o tütsülü dumansı hafif tatlı hali coromandel hissi yaşatıyor sona doğru koku oturunca amber ,vanilya, tütün ve tütsü kakao izlenimi yaratıyor.

Tenden ayrılmıyor bu koku devamlı sizde içkiye batırılmış vanilyalı kırmızı meyveli tütün kokuyorsunuz...

Performansı gayet iyi yayılımı kalıcılığı üst düzey bence birçok parfümü cebinden çıkarır...

st-basils-moscow.jpg

H

Herobabyfb

Misafir
Çok güzel betimlemişsiniz kokuyu Hakan abi. Okunası, sevdiğim tarz bir inceleme yazısı. Geçtiğimiz kış ben de bu kokuyu denemiştim. Açılışı biraz zorlasa da hakkını vermek lazım çok oturaklı, saygı değer, cüretkar bir koku. Önümüz kış tedarik etme vakti geliyor :) inceleme için ayrıca teşekkürler.

chypre

Perfume Lover
Satış Onaylı
Çok güzel betimlemişsiniz kokuyu Hakan abi. Okunası, sevdiğim tarz bir inceleme yazısı. Geçtiğimiz kış ben de bu kokuyu denemiştim. Açılışı biraz zorlasa da hakkını vermek lazım çok oturaklı, saygı değer, cüretkar bir koku. Önümüz kış tedarik etme vakti geliyor :) inceleme için ayrıca teşekkürler.
Kardeşim okuduğun için teşekkür ederim...Bende bu tarz anlatmayı seviyorum yaşattığı hissiyat hayalgücüyle birleşince yazıya döküyorum.
:)

maximus

Extrait de Parfum
Hakan kardeşim eline sağlık. sürekli elimde bulunan kokulardan olur kendileri. Defalarca içkimi içtin sen dialoglarına maruz kaldıgım kokudur. Rusyaya gittim ama oralar için HDP 1740 ı daha uygun bulurum.

chypre

Perfume Lover
Satış Onaylı
Hakan kardeşim eline sağlık. sürekli elimde bulunan kokulardan olur kendileri. Defalarca içkimi içtin sen dialoglarına maruz kaldıgım kokudur. Rusyaya gittim ama oralar için HDP 1740 ı daha uygun bulurum.
Ne demek kardeşim dilimin döndüğünce işte ne zamandır görüşemedik kakao da bir ara çay içelim sen lidge ben ambre russe sıkar sohbet ederiz :)

velvi

Eau de Cologne
Ağzınıza sağlık :) ben başlangıcını enfes ve dolu dolu lezzetli bulmuştum, keşke sonlarındaki hafif baygın ve basit bulduğum odunsu tütsülük biraz daha dolgun olsaydı.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

chypre

Perfume Lover
Satış Onaylı
Ağzınıza sağlık :) ben başlangıcını enfes ve dolu dolu lezzetli bulmuştum, keşke sonlarındaki hafif baygın ve basit bulduğum odunsu tütsülük biraz daha dolgun olsaydı.

Aynen katılıyorum size fakat koku o kadar güzel ve derin ki o kadar kusur kadı kızında da olur diyorum :)
Sarhoş edici bir koku nazarımda :)

velvi

Eau de Cologne
Aynen katılıyorum size fakat koku o kadar güzel ve derin ki o kadar kusur kadı kızında da olur diyorum :)
Sarhoş edici bir koku nazarımda :)

Kesinlikle sarhoş edici gerçek anlamında da :) En son güya "vodka" notası olan 212 VIP koklamıştım yıllar önce, nasıl da hakkını verememiş CH. Bazen gerçekten oturup koklayıp izlemelik parfümler çıkıyor piyasaya, yolculuğa çıkartıyor hakikaten.

chypre

Perfume Lover
Satış Onaylı
Kesinlikle sarhoş edici gerçek anlamında da :) En son güya "vodka" notası olan 212 VIP koklamıştım yıllar önce, nasıl da hakkını verememiş CH. Bazen gerçekten oturup koklayıp izlemelik parfümler çıkıyor piyasaya, yolculuğa çıkartıyor hakikaten.

Yangında kurtarılacaklarda ilk üçe girer ;)

maksimum warp

Eau de Toilette
Sıcak, seksi hatta kışkırtıcı bir kokusu var bence. Aventus tarzı freş tabir ettiğimiz hafif parfümleri sevenler belki burun kıvırabilir yoğunluğu dolayısı ile ama her şeyiyle parfüm kullanıyorum hissi veriyor insana. Kalıcılık ve yayılımı iyi hatta fazla dozlama ile kapalı mekanda boğucu bile olabilir.

chypre

Perfume Lover
Satış Onaylı
Sıcak, seksi hatta kışkırtıcı bir kokusu var bence. Aventus tarzı freş tabir ettiğimiz hafif parfümleri sevenler belki burun kıvırabilir yoğunluğu dolayısı ile ama her şeyiyle parfüm kullanıyorum hissi veriyor insana. Kalıcılık ve yayılımı iyi hatta fazla dozlama ile kapalı mekanda boğucu bile olabilir.
Aynen öyle içki notası öyle güzel kullanılmışki puro ve viski kokuları birleşip üzerine sinmiş gibi kokuyor ama 2 fıs yeter 3 cü yıkar geçer en kral kokuyu ;)

Erbey

Pure Parfum
Satış Onaylı
Henüz deneme şansım olmasa da çok güzel inceleme olmuş.kaleminize sağlık hocam