Giorgio Beverly Hills - Giorgio for Men for men

baykalbul

Perfume Lover
Satış Onaylı
beverly hills for men yeşil ww089.jpg

Giorgio Beverly Hills - Giorgio for Men for men

Givenchy Gentleman Givenchy for men e benzetilmiş giorgio beverly hills for men. onda fazladan deri ve civet gibi koku notaları var yani givenchy gentleman givenchy for men de. resimde küçük versiyonu varmış. normalde 118 ml lik olarak satılıyor.

koku içeriği çoktan aza doğru, paçuli, bal kokusu, meşe yosunu, sandal odunu yağı, tarçın, karanfil çiçeği, vanilya, aldehit, kehribar, portakal, meyve kokuları, tonka fasülyesi, benzoin, misk, sedir, orris kökü ve bergamut.

koku mükemmel. genelde bu kokular kışlık olarak adlandırılmış ama ben bu kokuyu yazın rahatlıkla 6-8 giysi pısı 2 şerde kulak arkası ve birde elimin üstü falan sıkarak kullanıyorum. elimin üstüne sıkıp ordan koklamak ayrı bir güzel oluyor yahu maşallah :):p:cool::cool:;);):)

giorgio beverly hills vip special reserve ile farklarını arkadaşlardan bekliyoruz. koku olarak deri kullanılmış ve orris kökü daha yoğun kullanılmış giorgio beverly hills vip special reserve de. iki şişe rengi gördüm vip special reservede. biri metalik parlak diğeri siyah. farkları ne bilmiyorum.

gül çok yoğun değil ama diğer tatlı notalarla güzel bir eşlik var meşe yosunuyla. böyle kokular bir parfüm severin koleksiyonunda mutlaka bulunmalı diyorum. ben misk ve ambergris azaldığı günlerde(yani üzerimde kokusu azaldığında) özellikle bu parfüm gibi diğer parfümlerimide kullanabiliyorum :cool::cool:

kışın denemedim. bakalım nasıl olacak inşallah :)

antonio puig quorumda meşe yosunu yanında deri var ve oldukça erkeksi, kışlık koku olmuş bence. giorgio beverly hills daha tatlı ama sentetiklik yok, çok iyi.

89 tl kargo dahil türkiye de bulabilirsiniz ama hiç ordan almadım. testerı yurt dışı 17 küsür dolara bulmak mümkün 118 ml liği . vip modeli daha pahalı diye biliyorum . 89 tl türkiye fiyatıda zamlardan önce idi, değişebilir.

+DÜZENLEME, EDİT : '' Bu parfüm yaz sıcağında mükemmel gidiyor maşallah.. Kışın deneyip sevememe ihtimaliniz var arkadaşlar. Benim kışın elim gitmiyor bu kokuya ama hava sıcakken süper gider yazın ve belki bahar aylarında ;):)

Bende son versiyon ve 2013 öncesi ilk vintage formulasyon fvar.. Şu ana kadar fazla fark hissedemedim çok şükür. Ağaç ve meşe yosunu beraber kullanımı ifra'yı kandırmak için veya genede ağaç yosunu ve meşe yosunu oturmuş, iyi olmuş diyebiliriz.. Buna çok sevindim :D:cool:;):)

Dediğim gibi yazın çok olumlu geri dönüşler aldım, muhakkak denenmesi gereken parfümlerden :) :cool:

giorgio for Men üyü oyları içerik tablo oranı ve sılaj ömür tablosu k.jpg

'''
205 Silhat, Paçuli ( Patchouli ) , 199 Bal ( Honey ) , 154 Meşe yosunu ( Oakmoss ) , 110 Gül ( Rose ) , 107 Aldehitler ( Aldehydes ) , 77 Karanfil çiçeği ( Carnation ) , 75 Tarçın ( Cinnamon ) , 68 Sandal odunu ( Sandalwood ) , 67 Meyve notaları ( Furity notes ) , 65 Kehribar ( Amber ) , 57 Portakal ( Orange ) , 56 Vanilya ( Vanille ) , 55 Tonka fasülyesi ( Tonka beans ) , 51 Aselbent, Benzoin ( Benzoin ) , 49 Sedir ( Cedar ) , 44 Misk ( Musk ) , 37 Süsen kökü, iris kökü ( Orris roth ) , 35 Bergamot ( Bergamot ) .

İyi kokular :)..

Son düzenleme:

Burakkk

Eau de Toilette
Son reformülasyondan etkilenmemiş, Oakmoss Extract içeren versiyonuna sahibim forumdan bir arkadaşımız sayesinde.

3 fıs sıkmam yetiyo bütün bir gün için. Çok kaliteli bir parfüm. Davidoff Zino'nun hayvansı notalarının çıkarılmış hali gibi, birazda aromatics elixir'i anımsatıyor.

Yeni versiyonlarda Oakmoss yerine Treemoss diye bir içerik mevcutmuş.

debian_lnx

Eau de Parfum
Yorum ve incelemeniz için teşekkürler...Aynı Givenchy Gentlemen ve Romeo Gigli For men gibi kirli hayvası kokuyor..Harmanı cok kaliteli ama su an pek uygun fiyatlara bulunmıyor.Bulunsa bile reformüle olmuş versiyonu var..Bu tarzdan hoşlanlar için ideal..

Crippax

Eau de Cologne
Fragrancex.com dan uygun fiyatıni görünce sepeti 69 dolar a tamamlamak için almıştım :)...Bir yılı aşkin süredir 50 ml lik şişesi elimde yaklasik 45 ml si duruyor... Beni duygudan duyguya suruklemeyip ordan oraya atan bir koku... Bir sıkarım kendimden tiksinirim, bir insan bir insana bunu yaparmı derim, bir sıkarım erkeksi , seksi bir koku derim ama ilk hislerim daha baskın onun için halende seri kullanamıyorum hatta hiç kullanamıyorum...

Son düzenleme:

baykalbul

Perfume Lover
Satış Onaylı
Son reformülasyondan etkilenmemiş, Oakmoss Extract içeren versiyonuna sahibim forumdan bir arkadaşımız sayesinde.

3 fıs sıkmam yetiyo bütün bir gün için. Çok kaliteli bir parfüm. Davidoff Zino'nun hayvansı notalarının çıkarılmış hali gibi, birazda aromatics elixir'i anımsatıyor.

Yeni versiyonlarda Oakmoss yerine Treemoss diye bir içerik mevcutmuş.

iki formulasyonda var bence ve fazla etkilenmemiş belki hiç. Ben bir fark göremedim şu ana kadar. Tekrar denememde fark görürsem yazarım.. Bu arada yukarıda yazdım yaz sıcakları dışında pek güzel kokmayabilir kışın. Kışın elim gitmiyor aam yazın süper oluyor maşallah :) :D:cool:

Yorum ve incelemeniz için teşekkürler...Aynı Givenchy Gentlemen ve Romeo Gigli For men gibi kirli hayvası kokuyor..Harmanı cok kaliteli ama su an pek uygun fiyatlara bulunmıyor.Bulunsa bile reformüle olmuş versiyonu var..Bu tarzdan hoşlanlar için ideal..

ütopya kozmetikte kargo dahil 89 küsür tl bence iyi fiyat.. Tabi amerika fiyatı 17-21 dolarlar da o ayrı ama geende alınabilir türkiye den, o kadar da olsun fiyat farkı vergiler falan.. inşallah kozmetik getirtmek serbest olur :cool:;);)

Frahrancex.com dan uygun fiyatıni görünce sepeti 69 dolar a tamamlamak için almıştım :)...Bir yılı aşkin süredir 50 ml lik şişesi elimde yaklasik 45 ml si duruyor... Beni duygudan duyguya suruklemeyip ordan oraya atan bir koku... Bir sıkarım kendimden tiksinirim, bir insan bir insana bunu yaparmı derim, bir sıkarım erkeksi , seksi bir koku derim ama ilk hislerim daha baskın onun için halende seri kullanamıyorum hatta hiç kullanamıyorum...

Bence çok güzel koku. Tabi zevk meselesi birde yukarıda yazdım yazın güzel giden veya sıcak bahar aylarında güzel giden bir parfüm.. Kışın elim gitmedi dediğim gibi pek ama yazın çok olumlu geri dönüşler aldım.. Meşe yosunu yanında kullanılan koku notalarına göre değişebilir ama bence yazlık koku.. Silhat (paçuli) 'da çok kullanılmış. içerik tablosunu vereceğim birazdan inşallah arkadaşlar ;):)

baykalbul

Perfume Lover
Satış Onaylı
Tam da test edemedim ama kapaktan kokladığım kadarı ile 2013 mart sonrası biraz daha zayıf. Bende 2011 yılı var, oldukça güzel. Aldığımda o yıl üretilmiş gibi pırıl pırıldı. Ben yeni üretim sanmıştım ama 2011 yılı ilk ayları üretimdi. Diyorumki acaba reformule olduğu için mahsus eski yıllı parfüm mü üretiyorlar tarihi eski basıp. @Burakkk hocam 2016, 2017 de mi aynı acaba biliyorsan ki Maşallah reformuleler konusunda çok bilgilisin. Ben de bir ara Basenotes'a bakayım inşallah..

Yüzde 30-40 falan daha kuvvetli gibi eski formulasyon 2011 civarı.

Bu arada ilk vintage daha güzrl galiba. Zaten ilk vintageler daha süperdir ve inşallah deneyeceğim..

Bir ara şansımı deneyeceğim, inşallah 2013 Mart ayı öncesi bulurum. Burakkk sana demiştim ya çok fark yok diye şu an var görünüyor arkadaşım, maalesef. Önce kokladım dedim sıkmadığım için mi az kokuyor acaba dedim ve ondan da fıslattım ve bugün tekrar kokladım ve sonuç maalesef aynı..

Yazdığım yazıları iyice test edeyim düzenleyeceğim. Hatta yakın zaamnda gene de düzenleyeyim kısaca.. Ne olacak bu ifra bilmiyorum ya, olmaz ki böylede.. İnsan karbon salıyor az soluyun bile der bu kendini bilim adamı sananlar maalesef.. :)..

Son düzenleme:

drekremcakal

Pure Parfum
Yasaklandı
Baykal hocam sayesinde merak ettiğim en azından bir kere denemek istediğim bir koku oldu. Yorumlama için eline sağlık baykal hocam

baykalbul

Perfume Lover
Satış Onaylı
Baykal hocam sayesinde merak ettiğim en azından bir kere denemek istediğim bir koku oldu. Yorumlama için eline sağlık baykal hocam

Çok güzel parfüm. Sadece bir meşeyosunu yorumu değil, meşeyosunu canalndıran daah da aromatik yapan, canlı yapan koku notları var. Mutlaka bir parfümsever denemeli bence. Size 2013 öncesi sanırım 2011'den dekant hediye göndereyim, başka şeylerde ekelrim inşallah. Şişe şu an yok :). Özelden de konuşuruz :).. Bal kokusu sanırım belki parfüm çok farklı bir yerde. Meşeyosunu da başrol oyuncularından. Been bu parfümü yazın daha bir çok seviyorum. Kışında denemelere devam. Demin kardeşim sıktı gene mest oldum annemde de YSL Kouros vardı :D.. Osaya girişte çok şanslıydım yani bu kokualrı koklayıp duruyordum :)..

Palavur

Pure Parfum
Vintage ve guncel versiyonunu karsilastirma sansim oldu. İkisinide kullandim. Aralarinda ciddi manada fark hissedilmiyor.