Frederic Malle - French Lover - 2007

denondj

Pure Parfum
Satış Onaylı
Frederic%2BMalle%2B-%2BFrench%2BLover%2B-%2B2007-parfumdene.jpg

Melekotu, vetiver ve tütsü'nün güçlü topraksı bir kombinasyonundan meydana gelen French Lover'da kalite buram buram hissediliyor. Parfümün sonlarına doğru da hoş bir sedir eşliğinde odunsu-otsu bir şölen yaşıyorsunuz. Ormanda gezer gibi, yemyeşil ve şaşırtıcı derecede doğal kokuyor.

Eğer Guerlain - Vetiver gibi güçlü vetiver kokularını ve biraz da tütsülü parfümlerle aranız varsa French Lover'a bayılırsınız diyebilirim. French lover; Sycomore, Vetiver Extraordinary gibi top klas Vetiver parfümlerine saygı duruşunda bulunurken, asla onlara benzemiyor ve kendi kafasında takılarak efsane vetiverler listesine üst sıralardan dahil oluyor

Silaj ve kalıcılık da kompozisyonla uyumlu, oldukça güçlü ve yerinde, oldukça da erkeksi bir yapıda olduğunu düşünüyorum, kadınlara uyacağını düşünmüyorum.

Parfümün çok başarılı ve orjinal bir kompozisyon olduğunu söyleyip, hakkını vereyim ondan sonra öldüreyim.

Şakası olmayan, katı, disiplinli, mesafeli, resmi, mimiksiz ve aşırı ciddi bir parfüm French Lover. Ben ferah ve sabunsu vetiver kafasında olanlardanım, benim için Creed - Original Vetiver olsun, Vetiver Babylon olsun temiz kokayım kafam rahat olsundur. Vetiver Extraordinary'i French Lover'a tercih ederim, çünkü vetiver-tütsü kombinasyonu benim keyif aldığım bir kombinasyon değil. Mesela, Encre Noir'i de beğenmekle birlikte rahatsız olurum. French Lover için şahsi görüşümse Encre Noir'in keşke niş versiyonu olsa, gelebileceği en doğal, en modern ve kaliteli noktaya getirsek dediğimiz nokta sanırım Frederic Malle - French Lover olurdu.

Fransızlarla genel olarak çok anlaştığım söylenemez, diğer yazılarımda da görürsünüz. Bu kadar resmiyet, pokerface ve soğukluk bana fazla, French Lover şişem yeni sahibine giderken, parfümün hakkını da puanlandırma olarak veriyorum.

Çirkin, başarılı, somurtkan bir Fransız iş adamı!

8/10

kaynak blogum: www.parfumdene.com

Tuberose

Eau de Parfum
Çok güzel bir inceleme teşekkür ederim , parfüm hayalimde epey şekillendi...Özellikle Guerlain vetiver örneği sayesinde , çok beğendiğim bir parfüm...Sycomore a benzemediğini de anlayınca parçalar yerine oturmaya başladı...finaldeki öldürüren :) kısım da parfümün psikolojisini anlamamı sağladı...umarım yakın zamanda koklamak imkanı da bulurum...

Anofta

Extrait de Parfum
Satış Onaylı
Hemşerim kalemine sağlık. Ben o kadar resmi bulmuyorum. French Lover benim için koku güzelliği olarak başarılı, ancak yayılım olarak çok erken tene yaklaşmasıyla sınıfta kalan zarif bir harman.

Ö

Ömer Şimşek

Misafir
Hocam kalemine sağlık
Private label sıktım az önce sycomre tarzında, yazınızdan sonra bu kokuyu denemek şart oldu
Vetiverin her türlü kompinasyonunu denemek lazım

FaMant

Extrait de Parfum
Güzel inceleme icin teşekkürler. 2 fis deneme şansım oldu bu parfümü. Aslında vetiver seven biri olarak bu parfümün biraz "sert" geldiğini söyleyebilirim :)

baykalbul

Perfume Lover
Satış Onaylı
Hemşerim kalemine sağlık. Ben o kadar resmi bulmuyorum. French Lover benim için koku güzelliği olarak başarılı, ancak yayılım olarak çok erken tene yaklaşmasıyla sınıfta kalan zarif bir harman.

Aynen bende zayıflığına takıldım bu parfümün French Lover'ın. İlk denediğim de yahu övülen parfüm bu mu dedim. Aslında sılaj düşük olunca bu tepkiyi verebiliyorum, parfüm güzel de olsa.. Tekrar şans vermeyi düşünüyorum.. Yazınız için teşekkür ederim :)..

MD

Founder Administrator
Yönetici
Ahmet Bey inceleme yazınız için teşekkürler , özletmeyin lütfen , keyifle okuduk ..
French Lover asaletin tanımıdır benim için , çok fazla bağırmaz o , yaklaşmanı ister, kendine çeker , centilmen bir beyefendidir oldugu yerden çok kalkmaz ama istedigini alır , güzel bir kıyafet ister, tamamlanmak ister, hoş bir ambiyans ile özel anların kokusudur. Anjelik ve vetiver ile otsu / dumansı yapısıyla maskulenlikten taviz vermez ama , hafif yapısıyla da maço davranmaz .. yani sözün özü hergün kullanılmaz bazen kullanılır ve o bazenleri değerli kılar , saygılar

denondj

Pure Parfum
Satış Onaylı
Teşekkürler yorumlarınız için :), parfüm içinde kişisel beğenileri barındırdığı için farklı hisler uyandırması çok normaldir.. Zayıflık konusunda da bahsettiğim diğer vetiver kokularına göre daha yoğun ve silajı yerinde, sönük bir parfüm değil French Lover, daha ağırı zaten adam öldürür.. Şekerli parfümlerle değil de, benzer karakterde parfümlerle kıyaslayınca çok çok daha kalıcı ve silajlı demek yerinde olur bence.. Ha interlude'ya kıyasla bu parfüm kokmuyor bile denilebilir o da ayrı :).

Sevgiler

drekremcakal

Pure Parfum
Yasaklandı
French lover koklar koklamaz favorilerimden oldu. Hemen şişeli edindim. Dekant verirken bile canımdan can gider gibi:) Bİterse bir şişe daha yapcak bişey yok