En Son Aldığınız Parfüm

timberwolf

Pure Parfum
Satış Onaylı
Merhabalar, hızlı bir değerlendirme olacağı için hatalarım olursa affola. Henüz kokuyu deneyimleme aşamasındayım, ilk izlenimim açılışta acaba maskülen mi diyecekken frezya, ceylon çayı ve portakal çiçeğinin ortaya çıkmasıyla hafifçe feminene kayan, daha sonra sedir, santal ve benzoin gibi temel notalarla maskülen eğilimli unisex yapıya oturan bir parfüm ortaya çıkmış. Özellikle koku oturmaya başlarken hindistan cevizli/kakaolu güneş kremimsi bir hissiyat almaya başlıyorsunuz ancak bu hissiyat oldukça uplifting bir görüntüde, epey beğendim, piyasadaki sözde güneş kremi/yağı havasını vermeye çalışan parfümlere göre daha kaliteli ve erkekler açısından da daha kullanılabilir bir çalışma olmuş. Performans konusunda net bir şey söylemek için erken olsa da yayılım ilk 2 saat yaklaşık bir kol boyu mesafede sakin bir şekilde yayılıyor, sonra tene yaklaşıyor, kalıcılıkta ise şu anki görüntü 8-10 saat olacağı yönünde. Son olarak, parfüm kutusu evet %92 doğal maddelerden üretilmiş, epey leş bir kutusu var, kutu demek yanlış olur, kartonları üst üste ekleyip kutu diye sunmuşlar, parfümü içinden çıkarana kadar imanım gevredi. Neyse, Parfümör Nathalie Lorson hanımefendiye ve kokuyu ülkemize getiren Nokta Kozmetik'e teşekkürler...

IMG_20220408_141807.jpg

Son düzenleme:

samosbabos

Perfume Lover
Satış Onaylı
Merhabalar, hızlı bir değerlendirme olacağı için hatalarım olursa affola. Henüz kokuyu deneyimleme aşamasındayım, ilk izlenimim açılışta acaba maskülen mi diyecekken frezya, ceylon çayı ve portakal çiçeğinin ortaya çıkmasıyla hafifçe feminene kayan, daha sonra sedir, santal ve benzoin gibi temel notalarla maskülen eğilimli unisex yapıya oturan bir parfüm ortaya çıkmış. Özellikle koku oturmaya başlarken hindistan cevizli/kakaolu güneş kremimsi bir hissiyat almaya başlıyorsunuz ancak bu hissiyat oldukça uplifting bir görüntüde, epey beğendim, piyasadaki sözde güneş kremi/yağı havasını vermeye çalışan parfümlere göre daha kaliteli ve erkekler açısından da daha kullanılabilir bir çalışma olmuş. Performans konusunda net bir şey söylemek için erken olsa da yayılım ilk 2 saat yaklaşık bir kol boyu mesafede sakin bir şekilde yayılıyor, sonra tene yaklaşıyor, kalıcılıkta ise şu anki görüntü 8-10 saat olacağı yönünde. Parfümör Nathalie Lorson hanımefendiye ve kokuyu ülkemize getiren Nokta Kozmetik'e teşekkürler...

Ekli dosyayı görüntüle 18498
Benim de çok beğendiğim bir parfüm oldu . Güle güle kullan hocam :)

Libra

Pure Parfum
Sevgili @Rayihaa , aslında tarçın hissediliyor ama başka notalarla öyle güzel harmanlanmış ki, çok göze batmıyor. Çok baharatlı da diyemem. Açılışı biraz garip. Biraz eski tarz, nasıl desem sanki arap sabunuyla temizlenmiş eski ahşap bir eve tatlı, mumsu bir koku eklenmiş gibi😄 Daha sonra o eski his azalıyor ve daha tatlı, kremsi bir hal alıyor. Az önce bileğime sıktım ve biraz bekleyip eşime koklattım. Bana direkt ruj kokuyor bu parfüm dedi. Ne sıktığıma dair hiçbir fikri yok. Biraz baharat olsa da kesinlikle rahatsız eden bir tarzda değil. Tatlı, mumsu, çok değişik bir kokusu var ve durdukça güzelleşiyor.

Rayihaa

Pure Parfum
Satış Onaylı
Sevgili @Rayihaa , aslında tarçın hissediliyor ama başka notalarla öyle güzel harmanlanmış ki, çok göze batmıyor. Çok baharatlı da diyemem. Açılışı biraz garip. Biraz eski tarz, nasıl desem sanki arap sabunuyla temizlenmiş eski ahşap bir eve tatlı, mumsu bir koku eklenmiş gibi😄 Daha sonra o eski his azalıyor ve daha tatlı, kremsi bir hal alıyor. Az önce bileğime sıktım ve biraz bekleyip eşime koklattım. Bana direkt ruj kokuyor bu parfüm dedi. Ne sıktığıma dair hiçbir fikri yok. Biraz baharat olsa da kesinlikle rahatsız eden bir tarzda değil. Tatlı, mumsu, çok değişik bir kokusu var ve durdukça güzelleşiyor.
Yorum için çok teşekkür ederim Sevgili @Libra 🌷 Bu aralar listemdeki makyaj parfümlerimi tekrar bir gözden geçiriyorum, HdP markasından Moulin Rouge ve Blanc Violette uzun zamandır düşündüğüm kokulardı. Moulin Rouge ile ilgili endişem baharatın bana fazla gelme ve dipteki paçuliden rahatsızlık duyup duymayacağımdı; Lipstick On'u o paçulili tonkalı dibi yüzünden kullanamıyorum çünkü. FM Lipstick Rose da listemdeki ruj kokularından bir diğeri ama o saçma ambalaj politikası yüzünden alamadım bir türlü, zaten yeni etiketlerle epey bir uzaklaştı.

buddyguy

Eau de Cologne
Dior Sauvage Elixir ve PDM Percival son gelenler. Elixir’i reformüle olmadan ilk batch şişeli almak çok mantıklıydı :) Percival ise bence çok kenara atılan bir underrated :) Kullanmayı çok seviyorum özellikle kalıcılık ve yayılım olarak bir yazlık için çok keyifli :)
1C374039-3D18-4A81-A4CF-7BBD6BB5EBB2.jpeg

Libra

Pure Parfum
Yorum için çok teşekkür ederim Sevgili @Libra 🌷 Bu aralar listemdeki makyaj parfümlerimi tekrar bir gözden geçiriyorum, HdP markasından Moulin Rouge ve Blanc Violette uzun zamandır düşündüğüm kokulardı. Moulin Rouge ile ilgili endişem baharatın bana fazla gelme ve dipteki paçuliden rahatsızlık duyup duymayacağımdı; Lipstick On'u o paçulili tonkalı dibi yüzünden kullanamıyorum çünkü. FM Lipstick Rose da listemdeki ruj kokularından bir diğeri ama o saçma ambalaj politikası yüzünden alamadım bir türlü, zaten yeni etiketlerle epey bir uzaklaştı.
Rica ederim sevgili @Rayiha 🥰. Diğerlerini denemedim ama Lipstick Rose benim en sevdiğim parfümüm. Şişem bitince bir daha alamayacağım ama fiyatı makul olsa 1 numaram olurdu. Moulin Rouge da daha eski, ciddi bir hava var. Lipstick Rose, daha bebeksi, menekşeli, iç açıcı kokuyor bana göre. Tatlı, pudralı, çiçeksi nefis bir parfüm. Keşke bu kadar pahalı olmasaydı.

Sparfume

Perfume Lover
Satış Onaylı
Delirenlerde bugun... RAGIP HOCAAAA

CPH2219 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

samosbabos

Perfume Lover
Satış Onaylı

yanqoue

Pure Parfum
Satış Onaylı
Bu koleksiyonda beni Carnal şaşırttı. Carnal’ı ben de çok severek aldım da pek kullanamadım aldığımdan beri :) siz kullanabiliyor musunu carnal’ı ?
Merhaba, çiçeksi kokulara bayılırım ama ne yazık ki erkekler için çok örneği yok. Carnal flower beni sadece kullanılabilirlik konusunda tereddütte bıraktı, 5ml dekantı sıkılmadan bitirdikten sonra şişeli almaya karar verdim. Açılıştaki feminenliğin bir süre sonra dindiğini ve erkeklere de yakıştığını düşünüyorum. Bol bol kullanacağım.

samosbabos

Perfume Lover
Satış Onaylı
Merhaba, çiçeksi kokulara bayılırım ama ne yazık ki erkekler için çok örneği yok. Carnal flower beni sadece kullanılabilirlik konusunda tereddütte bıraktı, 5ml dekantı sıkılmadan bitirdikten sonra şişeli almaya karar verdim. Açılıştaki feminenliğin bir süre sonra dindiğini ve erkeklere de yakıştığını düşünüyorum. Bol bol kullanacağım.
Ben de sizin gibi dekant bitirdikten sonra aldım şişeli, uzun sürede kullanmamıştım Carnal Flower’ı geçenlerde sıktım dışarı çıktım. O kadar farkında değilim ki O parfümü sıktığımı unutmuşum diyorum birinden güzel bir kadın parfümü kokusu geliyor, kim ki diye bakınıyordum. Kendimden geldiğini anlayınca üzüldüm 😅

Pomak

Perfume Lover
Moderatör
S.Dali'nin ilk parfümü olan 1983 çıkışlı Dali Parfümün 1985 de Alberto Morillas tarafından yaratılan Edt versiyonun Edition Speciale' ini aldım. Yaratıcısı Morillas'mı bilmiyorum fakat koku müthiş en az Salvador Dali Pour Homme kadar vurucu olduğunu belirtmeliyim, çok başarılı bir şipre, özellikle karanfil kullanımı harika

804a76d6-7498-4060-902b-1ab1d1bca9d0.jpg

Swann

Perfume Lover
Satış Onaylı
S.Dali'nin ilk parfümü olan 1983 çıkışlı Dali Parfümün 1985 de Alberto Morillas tarafından yaratılan Edt versiyonun Edition Speciale' ini aldım. Yaratıcısı Morillas'mı bilmiyorum fakat koku müthiş en az Salvador Dali Pour Homme kadar vurucu olduğunu belirtmeliyim, çok başarılı bir şipre, özellikle karanfil kullanımı harika

Ekli dosyayı görüntüle 18535
Karanfile çok kolay tav oluyorum hocam. Hele cocodaki gibi şeftaliylen birleşiminde, offf:D

RGPDBN007

Pure Parfum
Satış Onaylı
hocam mitzah az kalmış zaten, bana ver istersen ziyan olmasın:D
Valla Yurt dışından getirtmek istedim ama yanlış görmediysem 125 ml 700€ idi. Param olsa değil, zengin olsam bile alır mıyım bu fiyata? Zor ama Dior Privee serisinin denediklerimin arasında çok beğendiğim ve uzun zamandır aradığım bir parfümdü. Bu kadarına da şükür diyeyim. Paylaşılacak kadar olsa verirdim ama çok az resimde de görüldüğü gibi.

JNY-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Swann

Perfume Lover
Satış Onaylı
Valla Yurt dışından getirtmek istedim ama yanlış görmediysem 125 ml 700€ idi. Param olsa değil, zengin olsam bile alır mıyım bu fiyata? Zor ama Dior Privee serisinin denediklerimin arasında çok beğendiğim ve uzun zamandır aradığım bir parfümdü. Bu kadarına da şükür diyeyim. Paylaşılacak kadar olsa verirdim ama çok az resimde de görüldüğü gibi.

JNY-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
espri yaptım hocam:D ama kırıldım birazcık dermişim:D benim dekant olarak kullandığım bir koku idi, labdanum kullanımı çok hoş.

Pneuma

Eau de Toilette
Morhipo hediye çekini ve hopi indirimini görünce direk aldım, bois imperialin yeşili alınmış aquatik hali zaten parfümör de aynı, santal 33 e de benzetmişler ama o parfümü hiç denemedim, ilkbahar yaz günlük kullanım için ideal performans da gayet iyi. bu yaz için ayrıca d & g light blue forever alıp sezonu kapatmayı düşünüyorum onda da çok güzel bi greyfurt kullanımı var

Ekli dosyalar

• 20220411_135325-min.jpg
    1.8 MB · Görüntüleme: 77