Dsquared2 - He Wood Rocky Mountain Wood

HOCA

Pure Parfum
Satış Onaylı
PR0218DQ_1.jpg

Merhabalar parfümseverler bugün sizinle paylaşmak istediğim koku Dsquared2 adlı moda markasının He Rocky Mountain Wood adlı kokusu .Firmanın en beğenilen ve satan kokularından biri.
Firmanın koku politikasına baktığımız zaman çok ürün çıkarma niyetinde olmadığını görüyoruz. 10 yıllık bir geçmişi olduğunu düşünürsek de azımsanmayacak kadar da parfümü var. Parfüm geçmişi çok olmamasına rağmen “He wood” serisi ve “Potion” serisi ile de hatırı sayılır bir başarı yakaladığını görebiliyoruz. Yakın zamana kadar zincir parfümerilerden birinde satışı bitirilmiş ve mağaza zincirlerinde ulaşım şansı kalmamıştı.

2009 yapımı kokuya geçersek eğer koku adını Rocky Dağları’ndan alıyor. Rocky Dağları, Kuzey Amerika kıtasının kuzeybatı bölümünde Kanada’dan Amerika’ya kadar uzanan görkemli ve uzun sıradağlardır. Ancak firmanın sahiplerinin Kanadalı olduğunu düşünürsek koku tasarlanırken Kanada’daki Rocky Dağları Ormanlarının kokuya ilham kaynağı olduğunu söylemek doğru olur.
IMG_4250_BearLake(1)_600.jpg

Kare şeklinde ahşap bir bloğun içine yerleştirilmiş şişe tasarımı ile parfümün temasını da tamamlamaya çalışan firma şişe konusunda doğru ve şık bir tercih yapmış diyebilirim. İki şişe bitirmiş biri olarak yanılmıyorsam şişe kapakları ahşap tercih edilmemişti ve şişe tasarımına gölge düşürmüştü.

Kokuya geçecek olursak çok detaylı ve derinliği olan bir koku değil elbette; ama genel beğeniye uygun dengeli bir harmana sahip, köşelerinden arınmış hoş bir kompozisyon diyebiliriz. Açılışta alkolün etkisinin hemen ardından menekşe ve vetiver belirmeye başlıyor. Sevecen ve sevimli …. Parfümün ana çizgisini oluşturan menekşe, hafif yeşil hafif çiçeksi hafif de odunsu bir koku karakterine sahip olduğu için menekşe çiçeğini bir erkek parfümüne oldukça yakıştırıyorum. Yalnız kokunun flanker i He wood da menekşe yaprağı da kullanılmış ve menekşe yaprağı koku olarak çiçeğinden uzak ve daha yeşil bir karaktere sahip olduğundan ben pek beğenememiştim. Açılıştan sonra, menekşe ve vetiver ikilisine önce tütsü dahil oluyor. Tütsüyü hissetmek için pek zorlanmıyoruz. Hafif dumansılığın yanında menekşenin verdiği pudralı hissiyatı da birazcık tatlandırdığını söylemek mümkün. Tütsünün etkisi her kullanımda farklı boyutlarda olsa da çok ömürlü olmuyor ve yerini size uzun süre eşlik edecek ve hafif değişikliklerle saatlerce sürecek olan ana kokuya bırakıyor. Menekşenin pudralı yapısı, vetiver ve sedirin odunsuluğu, parfüm sizden ayrılana kadar sizinle birlikte. Parfümdeki asıl sürpriz ise biber. Tatlı sedire dur diyen bir yapıya sahip ve parfüme çok yakışmış. Nihayetinde yaklaşık bir saat sonra da tenimde miskin belirdiğini söyleyebilirim ama buradaki miski pek beğenmedim. Bu tarz misk kullanımını “Narciso Rodriguez for him” de çok kınamıştım. Oldukça yapay ve benim sevdiğim sabunsuluktan uzak plastiğimsi bir misk kullanımı hakim ki parfümün tek sevmediğim yeri diyebilirim.

Sonuç olarak Dsquared2 He Wood Rocky, genel kullanıma oldukça uygun, beğenmeyeni veya burun bükeni çıkmayacak lezzetli bir koku. Elbette çok parfüm kullanmış forum ahalilerini pek tatmin etmeyecektir. Düz yapısı, derinliğinin olmaması parfümün en temel eksileri. Kokuları benzemese de karakter olarak “Lanvin Avangarde veya Bvlgari Por Homme” gibi gayet efendi bir duruşa sahip. Serseri bir yapısı yok yani. Doğru dozajlama ile gece gündüz / yaz kış kullanılabilecek olması da ayrı bir avantajı. Peki bu koku alınır mı? Bana göre kesinlikle alınır .

Yazının başına dönecek olursak ben “Rock Dağları”na hiç çıkmadım ve orayı anımsatıyor mu bilemem. Ee bir orman havası var mı ? O da hayal gücünüze bağlı.

Herkese selamlar, saygılar…

riyafes

Perfume Lover
Satış Onaylı
Yasin Hocam güzel yorumun için kalemine sağlık...

M

Mehmet

Misafir
Ellerine sağlık @HOCA benim de favori designer larımdan.. Harika ötesi kokuyor ve genel beğenisi ile birlikte geri dönüşü çok yüksek.

Yinthei

Extrait de Parfum
Satış Onaylı
Çok güzel yorumlamışsınız elinize sağlık zevkle okudum:)
Yanlış mı hatırlıyorum bilmiyorum ama bir yerde bu parfümün Le Labo Santal 33'e benzetildiğini okumuştum. Bu konuda bilginiz var mıydı acaba?:) Fragrantica'da göremedim bu tarz bir yorum.

HOCA

Pure Parfum
Satış Onaylı
Santal33 e benzemiyor. Santal 33 bildiğiniz kabuk santal kokar. Çok doğal ve yıkıcı bir kokudur. Tam bir ağaç hissi taşır. Bilmiyorum menekşe ve vetiver i sandal a benzetmişlerse ilginç olmuş :) Bana sorarsanız ortaklıkları yok

dopdop

Eau de Cologne
Yasaklandı
çok güzel yorumlar var gerçekten. şimdi sipariş vereceğim 1 tane.

burhany

Founder Member
Satış Onaylı
çok güzel yorumlar var gerçekten. şimdi sipariş vereceğim 1 tane.
Yorumlara guvenerek siparis vermenizi tavsiye etmem.Yorumlar iyi bir referans olabilir ama sizin zevkinizi yansitmamasi muhtemel olabilir.Oncelikle dekant temin edip denemenizi tavsiye ederim.
Bunu her parfum icin yaparsaniz,daha mutlu olacaginizdan eminim.

dopdop

Eau de Cologne
Yasaklandı
Çok pahalı bir parfüm değilmiş burhan bey kötüyse de yapacak bir şey yok artık. Ama önerinizi dikkate aldım sağolun