Denediğinizde Hayal Kırıklığına Uğradığınız Parfümler

Erkan Ağa

Founder Member
Satış Onaylı
Genel anlamda vetiver temalı olup da övülen tüm parfümler bana hayal kırıklığı yaşatmıştır. Biliyorum ve eminimki vetiver sevmiyorum. Bunun dışında merakla ve büyük umutlarla deneyipte hayal kırıklığına uğradığım parfümler şunlar oldu:
Serge Lutens Un Bois Vanille
RP Bandit
Creed Santal
Tom Ford Italian Cypress
Guerlain Heritage
Chanel sycomore

blerox

Perfume Lover
Satış Onaylı
en büyük hayal kırıklığım parfüm sevdası bende yeni yeni başladığı zamanlar terre ile olmuştu maalesef.. sonradan çok uğraştım sevmek için ama olmadı.
sonraları nasomatto pardon hayal kırıklığı oldu bende içeriğine baktığımda çok sevebileceğimi düşünmüştüm oysa.

YILKANT

Pure Parfum
Satış Onaylı
Bentley Azure: Bir blog yazarı tarafından (herkes kim olduğunu biliyor) aşırı övülen. Hatta Givency İntense Ultramarine nin niche abisi diye yorumladığı bu parfüm tam bir işporta parfümü. Sentetik sıradan ve şişesi dışında basit diyebileceğim bir parfüm olmadı bentley "bizinla diilsın"
Ben bu övülen bentleylerin hiç bir numarası olmadığını düşünüyorum nokta

insensible

Eau de Parfum
tom ford noir, noır de noir, black orchid, clive chiristian x, bond ny amber, interlude (müthiş projeksiyon, sıfır koku güzelliği) ysl rive gauche, SL ambre sultan, hatırladıklarım

Son düzenleme:

İSKeNDeR

Extrait de Parfum
Satış Onaylı
Epic man
Chergui
Love
İtalian cypres
Reflection
Les nombres dor vanille
Black orchid
Kouros
Poal
Fitch & firce abercrombie
Chanel Blue

M-rah

Pure Parfum
Satış Onaylı
İncense oud benim için tam bir hayat kırıklığı olmuştu bunun yanısıra chanel sycamore da öyle...

hantsome36

Eau de Toilette
chanel allure,Dsquared Rocky Mountain,montale chocolate greedy,Amouage Memoir man,RP Bandit....

Şerif23

Pure Parfum
Satış Onaylı
bu konudaki 1 numaram interlude.namından dolayı çok hayal kurdum ama kuş öldü baby:) (nurella ya sevgiler:)
chanel allure tam bir fiyasko çıktı benim adıma.
bandit kült bir parfüm olsa da evdeki hesap çarşıya tutmadı diyelim

Ö

Özgür

Misafir
Erkan hocam bu konudada koku algılarımız örtüşüyor çünkü bende Vetiver temalı parfümlerden pek haz almıyorum.. Bunun dışında içerisinde baskın nota olarak kullanılan gül ve paçuli temalı parfümlerle de aram pek iyi değil(Bazı istisnalar hariç)
Hayal kırıklığına uğratan kokular:
Tom Ford - Noir de Noir
Frederic Malle - Musc Ravageur (o civet nedir arkadaş bi orta notaya geçmek bilmiyor:) )
Amouage - Epic
Christian Dior - Leather Oud, Oud ispahan
Robert Piquet - Bandit
Abercrombie Fitch - Fierce
Creed - Millesime İmperial, Himalaya
Cdg - 2man
Gucci - Nobile
Yazılacak çok koku var aslında :)

alfie

Eau de Toilette
Hastaneye ilk girdiğinizde ilaçların ya da ilaç deposunun kapısında keskin sivri koku vardır ya bana hep onu hatırlattı, sonradan övgüler aldı ve kendini sevdirdi ama zor alıştım yine de herkesin sevebileceği bir yapısı olmadığı için güvenli bulmuyorum. İlk buluşmalarımda asla kullanmıyorum, temkinliyim ama alıştım bir kere uzaklaşmıyorum. NY Amber

YILKANT

Pure Parfum
Satış Onaylı
Bana kızanlar olacaktır ama lidge, pure havane, allurenin alayı, fm vetiver extra, black orchid aklıma kolayca geliverenler.

HOCA

Pure Parfum
Satış Onaylı
Ben kilian - intoxicated cok merak ettiğim için hayal kırıklığı yaşattı. Bir de reflection un bu kadar beğenilmesi şaşırtıyor.

MD

Founder Administrator
Yönetici
en buyuk hayal kirikligini patou pour homme heritage yasatti bana.

Üstadım Şiddetle aradığın bir koku idi hayalkırıklığı yaşamana üzüldüm umarım bozulmamış bir patoudan sonra bu kanaate varmışsındır ..

U

Ustad

Misafir
Bana hayal kırıklığı yaşatan vintage olanı değil, " heritage" yeni bir seri olarak tekrar piyasaya sürüleni.
Vintage olanını kullanmaya kıyamıyorum.

MD

Founder Administrator
Yönetici
Bana hayal kırıklığı yaşatan vintage olanı değil, " heritage" yeni bir seri olarak tekrar piyasaya sürüleni.
Vintage olanını kullanmaya kıyamıyorum.

Çok özür dilerim Üstadım karıştırdım cahilliğimize ver hocam :)