Christian Dior - Dolce Vita for women bayan

baykalbul

Perfume Lover
Satış Onaylı
Christian Dior - Dolce Vita for women bayan manken afiş _dior-dolce-vita-pub-1997.JPG
Christian Dior - Dolce Vita for women bayan manken.jpg
Christian Dior - Dolce Vita for women bayan kutu ve şişe resim.jpeg

Christian Dior - Dolce Vita for women bayan

Dolce Vita Christian Dior for women bayan

İlk başlarda tatlılık kokuyor. Acaba sentetik mi doğal mı derken, doğallık daha ağır basıyor. Şeftali notasının doğal koku notasını pek duymadığımı söylemiştim. Beni takip eden bilir :).

Koku ilerleyen dakikalarda baharatlaşıyor. Açıklanan içerikte keskinimsi baharat sadece tarçın baharat olarak var sanırım ama koku öyle kokmuyor. Tarçın aynı zamanda evet tatlı bir koku notası. Kakule var ayrıca tatlı baharat olarak.. Yani daha çok çeşit baharatlar var gibi.

İlerleyen 1 saat sonra falanki hali ile rahatlıkla unisex bir koku. Baharat kokusunu kaç bayan sever bilmiyorum bu arada.. İçerik oylarında vanilya çok oylanmış ama ilerleyen kokularda çok belirgin değil. Koku daha çok sıcak baharatımsı.. Aşağıda okuyunca anlayacaksınız içeriği inşallah..

Koku daha çok sıcak baharatlı olarak sınıflandırılmış daha sonra azalarak odunsu, toz, tarçın, meyveli olarak sınıflandırılmış. Fragrantica com tarçın falan dışında içerikte açıklanmayan sıcak baharatlara dikkat çekmiş ve çok doğru bir tespit.. 1994 yıllı çıkışlı..

2 saat geçti tenimde hala kokuyor. Tatlılık hafiften var, daha çok baharatlı. Karabiber baharatı gibi baharatlar. yoksa karanfil baharatı gibi çok keskinimsi bir baharat kullanımı yok ilk başlarda ama 4-5 saat sonra sanki karanfil baharatınıda hissettim az olmakla beraber. Yani bir costume national homme değil karanfil baharatı yogunluğu olarak..

Şişesi çok hoş bence. Christian dior bu konuda başarılı örnekleri var yani şişe seçiminde.

4 saat sonra performansı ilkine göre yüzde 30 falan azaldı. 7 saat sonra yüzde 20 kalmış kokudan ve hala baharatımsı. 8-9 saat sonra hala kokuyor azalarak.. Kokunun 16 saat sonra ve sonrasında da, tende kokması takdire şayan..

Kokuyu ykm'de denedim. Harıl harıl çalışıyordu elemanlar.. Para çok olduğu zaman alışveriş yapılsa güzel olur kimince, ykm, boyner, sevil, vs.gibi yerlerden... Bu arada serbest piyasa diyorlar ama yurtdışından parfüm ve diğer ürünler yasak.

Konusunda da yazarızda inşallah, bakın şöyle bir şey olsun : '' isteyen yasal istediğini alsın ve banka hesabından vergisi düşsün. Böylece serbest piyasa gerçekleşmiş olur. '' ;) :) :)

Christian Dior - Dolce Vita for women bayan afiş manken reklam k.jpg
Christian Dior - Dolce Vita for women bayan manken afiş reklam.jpg
Christian Dior - Dolce Vita for women bayan şişe yakından resim k.jpg

Fragrantica.com alıntı içerik ve tablo. Oy sayısının büyüklüğü yanıltmasın, o sadece katılanların çokluğunu gösterri. Siz oranlama yapın ve bu oylar kesinlik arz etmez efendim... : ''

Bu baharatlı odunsu tabanı ile tatlı oryantal bir koku. Sevinç ve mutluluk bu parfüm sıcak ve güneşli yaz günlerinde kolay yaşam kokusu bize hatırlatıyor. Üst notalarda zambak magnolia dahildir ve drydown notları sandal, kediotu ve vanilya ise onun kalbinde şeftali, kayısı ve tarçın izledi yükseldi. Bu "tatlı" Dior klasik tarafından oluşturulan Pierre Bourdon ve Maurice Roger 1994 yılında.

Dolce Vita Christian Dior for women içerik tablo üye oyları sılaj ömür küçük.jpg

525 Tarçın ( Cinnamon ) , 462 Vanilya ( Vanilla ) , 441 Şeftali ( Peach ) , 421 Kakule ( Cardamom ) , 385 Kaysı ( Apricot ) , 369 Sandal odunu ( Sandalwood ) , 294 Sedir ( Cedar ) , 261 Brezilya gül ağacı ( Brazilian rosewood ) , 198 Zambak ( Lily ) , 159 Greyfurt ( Grapefruit ) , 150 Kediotu ( Heliotrope ) , 130 Hindistan cevizi ( Coconut ) , 128 Bergamut ( Bergamot ) , 121 Manolya ( Magnolia ) , 118 Gül ( Rose ) .

Hatalar affola.. İyi kokular, iyi günler :) ..