By Kilian - Back to Black for women and men

baykalbul

Perfume Lover
Satış Onaylı
Back to Black By Kilian for women and men arı ve bal damlamış şişeye afiş küçük.jpg

By Kilian - Back to Black for women and men kadın ve erkek
Yukarıdaki, şişedeki arı ve balın damlaması çok güzel bir görüntü oluşturmuş, siyah renk ile güzel bir birleşim(kombinasyon) oluşturuyor.

Bana Tom Ford - Tobacco Vanille üzerine sevdiğim parfüm :D ve diğer Givenchy Pi ve Thierry Mugler - Pure Havane ile de yarışır ama sılajda geçer. Tatlı koku severler denemeli ilk fırsatta.. Hemen şunu da ekleyeyim ki ''Bugün hangi parfümü kullandım'' konusunda da pek çok yerde yazdım, etrafın sevemeyebildiği bir parfüm..

Bunun sebebi koyu olmasınıdan ziyade içindeki kuvvetli ekskinlik ki sanırım sentetik vişne pipo tütünden dolayı.. Bal koku notası bence çok güzel ama o da ne kadar eşlik ediyor sentetikliğe ayrı bir soru işareti.. Daha önce de dediğim gibi sıkarken dozajlamaya dikkat edin. 4-5 fıs kıyafete fazla bile gelebilr eğer havalarda çok soğuk değilse..

En çok Thierry Mugler - Pure Havane 'ye benziyor yukarıda ki parfümlerden. Afrodizyak demişler, koku güzel, ben katılıyorum :). Back to Black daha yoğun bir parfüm Givenchy Pi ve Thierry Mugler - Pure Havane 'dan, şu an.. Yüksek oranda bal notası içeriyor.. Vişne-Kiraz Tütünü geçiyor biraz bal notası ama Kiraz-Vişne 'de yoğun..

Çok güzel bir birleşim olmuş, bal ve kiraz-vişne, takdire değer..

Tom Ford - Tobacco Vanille evet içinde doğal şekerlilik var ama daha ciddi mi diyeyim, bir ağır bakışlılığı, ağır başlılığı var TF - TV 'un , Back To Black 'e göre..

Kimi beklentiyi çok yüksek tutup sevmeyebilir ve gurme koku sevmeyenler, sevmeyebilir genelde sanırım. Yoksa gurme koku sevip, beklentiyi yüksek tutanların bile sevme ihtimali yüksek. Zevk bu belli olmayabiliyor veya buğün sevmeyen yarın sevebiliyor..

Kıyafet üzerinde sılajı çok daha etkili. Yıkandıktan sonra bile bal kokuyor, parfüm kokuyor uzun süre kıyafet.. Çok başarılı..

Hani bazı açık parfüm satıcıları, parfümün sırrını çözdük diyorlar ya , işte By Kilian'da Back to Black ile tatlı kokuların sırrını çözmüş diğer başarılı tatlı parfümler gibi diyebiliriz bu parfümüyle. Pure Havane 2011 çıkışlı, Back to Black ise 2009 çıkışlı.. Pure Havane'nın ilk belirgin koku notları, Back to Black ile benzeri, kimbilir kopya çekilmiş olması yüksek ihtimal gibi görünüyor..

Parfümü sıktığınızda içeriğinde bekleyen pek çok koku notası olduğunu hissediyorsunuz.. Kiraz tütünü hissettiğim parfümlerden oldu. Kiraz yerine vişne de olabilir :). Methyl anthranilate 'nin bu tür kokuları verdiği söyleniyor ama parfümde sentetik bu koku notası kullanılmış mı bilmiyorum..

Kimi ustalar By Kilian BtB 'de ambergris kullanıldığını söylemişti.. By Kilian 'a yazı yazdım. Doğal mı kullandınız ambergris 'i yoksa sentetik mi diye. Sentetik kullandıklarını söylediler. Ben gene bir umutla belki doğal kullanılmıştır düşüncem devam ediyor çünü direkt doğal kullandık diyemezler, yasak olduğu için..

Fragrantica com içerik açıklaması ve üye oylarına göre içerik koku notaları oranları ve sılaj, ömür oranları : ''
Yeni koku ile niş eviTarafından Kiliangeldiğinde pazardaki Eylül 2009, altına kendi adını Geri Siyah: Afrodizyak. Parfüm erkek ve kadınlar için hem bir favori olacak bir yayın olarak sunulmuştur. Bal, meyve, odun, amber ve tütün esansı ahududu, safran ve kakule baharatlı nüansları ve tatlı bir dokunuş portakal tacts bir ipucu ile kokular oluşur. Bu sofistike parfüm koleksiyonu L'Oiuvre Noire / Siyah Başyapıtlarından ait, kaliteli baskılar doğrultusunda sekiz gibi.

Resmi notlarBy KilianBack to Black: Afrodizyak: bergamot, safran, küçük hindistan cevizi, kakule, kişniş, ahududu, papatya, buhur, bal, sedir, meşe, tütün, paçuli, badem, vanilya ve sedir. Parfüm kullanılabilir bir siyah Flakon, tipikBy Kilian, miktarı ve 1l 50ml parfüm çeşme. Burun arkasında bu kokuCalice Becker.

Diğer ek çeviri : ''
Niş evin yeni parfüm By Kilian kendi adı altında, 2009 yılı Eylül ayında piyasaya geldiğinde To Black Geri : Afrodizyak. Koku erkekler ve kadınlar için bir favori hem olacak bir baskı olarak sunulmuştur. Bu bergamot portakal kontaklı, safran ve kakule ve ahududu tatlı dokunma baharatlı nüansları bir ipucu ile, bal, meyve, ağaç, amber ve tütün aromaları oluşmaktadır. Bu sofistike koku kalitesi sürümleri doğrultusunda sekiz olarak, koleksiyon L`Oiuvre Noire / Siyah Masterpieces aittir.

Resmi notlar By Kilian Siyah Back to Afrodizyak: bergamot, safran, hindistan cevizi, kakule, kişniş, ahududu, papatya, buhur, bal, sedir, meşe, tütün, paçuli, badem, vanilya ve labdanum. Parfüm tipik bir kara kapağı ve şişesinin, kullanılabilir By Kilian50ml ve 1l koku çeşme miktarı. Bu koku arkasındaki burun Calice Becker . ''

Back to Black By Kilian içerik tablosu üye oylarına göre sılaj ömür etki k.jpg

'' 1479 Beyaz bal ( White honey ) , 975 Pipo tütünü ( Tobacco ) , 690 Kiraz ( Cherry ) , 525 Ahududu ( Raspberry ) , 515 Vanilya ( Vanille ) , 368 Badem ( Almond ) , 357 Zencefilli ekmek ( Gingerbread ) , 275 Kehribar ( Amber ) , 258 Tonka fasülyesi ( Tonka bean ) , 223 Papatya ( Chamomile ) , 213 Aselbent, Benzoin ( Benzoin ) , 205 Küçük hindistan cevizi ( Nutmeg ) , 202 Safran ( Saffron ) , 179 Günnük, Olibanyum ( Olibanium ) , 164 Fransız laden ( French labdanum ) , 161 Silhat, Paçuli ( Patchouli ) , 154 Meşe ( Oak ) , 139 Kakule ( Cardamom ) , 121 Kişniş ( Coriander ) , 105 Sedir ( Cedar ) , 77 Sardunya ( Geranium ) , 59 Bergamut ( Bergamot ) .

Back to Black By Kilian for women and men 2009 afiş.jpg

back to black by kilian kutulu şişeli resim anahtarlı kutu küçük.jpg

Üstteki gibi şişeli veya spreysiz yuvarlak şişede refil satılabiliyor. Refil şişe ile normal gene orjinal şişe arasında uçurum fiyat var, 3 e 10 gibi. Bence bu iyi olmuş, parfümü kullanmak, almak isteyenler için güzel bir imkan refil şişe yani.

_elisabeth_noel_jones_and_kilian_hennessy küçük resim.jpg
FRENCH PERFUMER KILIAN HENNESSY kilian parfümleri önünde resimi küçük.jpg

FRENCH PERFUMER KILIAN HENNESSY RELEASES SCENTED JEWELRY.jpg

Kilian Hennessy 'nin kendi resimlerini görüyorsunuz.. Parfüm tanıtım afişlerinde de kendisini görmek mümkün. Böyle bir karizmaya, üne sahip olmak güzel bir şey :)..

Yukarıdaki bayan, Kilian Hennessy'nin yanındaki, Elisabeth Noel Jones.

Ekli dosyayı görüntüle 1414
Back to Black By Kilian for women and men baykalbul resim artı dekant rengi 3.jpg

Resimde By Kilian şişesi yanında By kilian Back to Black dekantı görüyosunuz orijinal.. Normalde By Kilian şişe etrafı siyaha boyalı falan oluyor ama alttan ve üstten baktığınızda parfüm sıvısını görüyorsunuz.. Bu parfümün rengi çok açık sarımsı.. Bu arada ginepiğim kulağımı yalıyor, sever böyle şeyleri :D.. Burnumu yaladığı videolar falan da var :).

Resimle ufatılmıştır hepsi 300 kb falan...

Hatalarımız affola, güzel okumalar.. Umarım genelini beğenmişsinizdir.. Devamı gelir inşallah hayırlısıyla :). İyi kokular, iyi günler :).

Son düzenleme:

ERGUN

Administrator
Yönetici
Tv ile karşılaştırmam bile, B2B TV nin gölgesinde serinlesin bi müddet kendine gelsin önce ...sunulduğu fiyatı ( killianın enfes sunumuna laf yok ) koku kalitesi olarak bence karşılamıyor. sentetik vişnenin altında ezilen tütün beni etkilemedi maalesef hele ki o çiğ ve ağır bal kullanımı of of...adama peynir ekmek yedirir yemin ediyorum...bu kafalar hiç tarzım değil sevenine selam olsun...

sercankaf

Pure Parfum
Ne yalan soyleyeyim ben de sevemedim ve rasta82 ye katiliyorum, tutun notasinin hastasi olan biri olarak tutunun visnenin altinda resmen ezildigine ben de katiliyorum, hele balla notalari yumusatmaya hic gerek yoktu. Bu arada bahsedilen siseli parfum ile refill arasindaki 3 e 10 tabirini anlayamadim, normalde BTB sise 850 TL, refill ise 470 TL olarak satiliyor; yani 2 kati bile degil :/

baykalbul

Perfume Lover
Satış Onaylı
Tv ile karşılaştırmam bile, B2B TV nin gölgesinde serinlesin bi müddet kendine gelsin önce ...sunulduğu fiyatı ( killianın enfes sunumuna laf yok ) koku kalitesi olarak bence karşılamıyor. sentetik vişnenin altında ezilen tütün beni etkilemedi maalesef hele ki o çiğ ve ağır bal kullanımı of of...adama peynir ekmek yedirir yemin ediyorum...bu kafalar hiç tarzım değil sevenine selam olsun...

Ne yalan soyleyeyim ben de sevemedim ve rasta82 ye katiliyorum, tutun notasinin hastasi olan biri olarak tutunun visnenin altinda resmen ezildigine ben de katiliyorum, hele balla notalari yumusatmaya hic gerek yoktu. Bu arada bahsedilen siseli parfum ile refill arasindaki 3 e 10 tabirini anlayamadim, normalde BTB sise 850 TL, refill ise 470 TL olarak satiliyor; yani 2 kati bile degil :/

sercankaf bey haklısınız da indirimler ve kimi yerler pahalı satabiliyor. Uzay 'da şu an 379 tl refil 50 ml şişe, indirimde. Kimi Kilian parfümleri 1000 tl veya 1000 tl küsür olabiliyor ama kilian back to black harvey nichols'da 195 sterlin ve evet 850 tl civarı ama Türkiye fiyatı ne bilmiyorum.. Yurt dışı fiyat 260 dolar ama aşağı bulmak mümkün. Fiyatlar oynama yapabilir, ve Türkiye'de pek bulunmayan bir parfüm. İki katı da olsa büyük fark. Onu düzenleyebilirim ilk mesajımda. 3 e 8 oluyor bu durumda :D. 2 aşağı beş yukarı benim 3 e 10 dememe nazaran yakın, çok da takmayın derim.. Uzay parfümde şişeli B2B seviyesindeki parfümler 969 tl ( By Kilian Dont Be Shy(Love) ) . Son durum 3 'e 9 Civarı oldu :)..

Bu arada Rasta kardeş yorumunu beğendim kısmen, kendi görüşlerin ama katılmıyorum kendi adıma B2B 'nin kötü olduğuna. Tabiki zevkler farklı olabiliyor.. O bal kokusu mis mis :D, he bende ekmeği peyniri alayım haha :D. Sana da selam olsun rasta hocam ve diğer B2B sevene ve sevmeyenlere de :)..

Bu arada 7 saatte de tende kokusu fena değil sılaj olarak, Back to Black 'in..

kilian dont be shy love 50 ml şişe 969 tl küçük resim.jpg
back to black by kilian refil 379 tl uzay parfüm n11 küçük resim.jpg

Son düzenleme:

taskin_gul

Perfume Lover
Satış Onaylı
En baslarda sevememistim ama bir kez daha sans verdim ve iyiki de vermisim bu sansi bence guzel is cikarmis Hennessy ...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi