Bugün Hangi Parfümü Denediniz?

Acemiburun

Extrait de Parfum
Satış Onaylı
Bu parfümde hep bir yanılgı oluyor, kendi çapımda aydınlatmak isterim. "Oudh" kelimesi aslında geçmişte yer alan bir devletin isminden geliyor. Oudh State ya da Kingdom of Oudh olarak geçen, zamanında Hindistan'ın kuzeyinde yer alan ve 1856 yılında İngilizler'in ilhakına kadar ömrünü sürdüren bir devlet.

Nawab of Oudh da bu devleti yöneten yöneticilere verilen bir ünvan. Yani bizim bildiğimiz "oud" materyalinden gelmiyor. O yüzden parfümde oud notası yer almasına rağmen oud notasının aşırı şekilde hissedilmemesi normal. Hani parfümün ismiyle oud notasını direk bağdaştırmamak gerekiyor 🙂
Size hak veriyorum oud kelimesinin tarihçesinide öğrenmiş oldum sayenizde teşekkürler, fakat içeriginde de ou materyali var gözüken o dediginiz gibi bende ona istinaden yazmıştım ,sevgiler

Ü

Üye silindi 4295

Misafir
Fırsat buldukça boşluğu kapamak adına denemeler yapıyorum tabi niş ve indie artisan ağırlıklı olsa da ilk göz ağrımız ve modern parfümcülüğün yapı taşları designer işleri de boş geçmemeli…
Kaldı ki böyle dediğime bakmayın neredeyse iki yıllık boşlukta hiçbir şey kaçırmamışım çünkü olmamış ve designer kanat can çekişerek b.ka batmaya devam etmiş ancak dikkatimi çeken ve heyecanlandırmasa da eh işte klasmanında birkaç şeyi paylaşayım:

İssey Miyake Fusion Extreme: Yeşil nüanslı ve acımasızca güçlü cayır cayır sentetik woody ve ambery baz. İncir, sedir, vetiver ve yeni nesil ambrox çok net. Yine musky yeşil baharatlar ve tatlı talaş tozu da dengeli, karakterli ve kaliteli. Aynı markanın Wood & Wood’undan çok daha Wood.

Bvlgari Man Terra Essence: Alberto amca; Gucci Absolu çok sert oldu çok can yaktık ayıp ettik biraz demiş ve bunu yapmış. Kuzeni Gucci’nin ayakkabı boyalı ve yer yer tezekli derisi azaltılıp kalan kısım yeşilli aromatikli ıslak toprakla doldurulmuş ve hoş bir iş çıkmış.

Bvlgari Splendida Tubereuse Mystic: Zannediyorum ki son birkaç yıldır hemen her markanın yeniden trendlerine dahil etmeye çalıştığı ancak en iğrenç taraflarını sulu ve ferah bir şekilde yansıttıkları Sümbülteber çiçeğinin nihayet ferah ve yeşil olmayan bir haline daha uzun bir süreden sonra denk geldim. Memnunum. Kısaca; oyun hamuru ve tatlı sakız…

Narciso Ambree: Bilindik ve sıkıcı ve bir o kadar da ucuz ve sentetik misk-i amber iskeleti; tiz bir meyve püresi ve tropikal çiçeklerle süslenmiş. Tıpkı şişesinin rengi gibi yavruağzı - turuncu bir karakterde tam bir unisex.

Ü

Üye silindi 4295

Misafir
Designer denemelerinden yansımalar Vol.II:

D&G The Only One Eau de Parfum İntense: Kırmızı vişne ve elma püreli, yıkıcı tatlılı ve ultra güçlü insanlık suçu bu; kullanan bir kadınla aynı ortamda bulunursam ve gerçekten o ortamda bulunmak - kaçamayacak zorundaysam eğer çevremden herhangi birisinden ya beni yada o kadını öldürmesini rica ederdim.

D&G K (Kral Tacı Kapak - Ya da King mi neyse işte…) Meyveler, sular, ozonlar, odunlar, vıcık vıcık tatlılıklar ve yılların değişmez “Bluegiller” kalitesizliği… Dylan Blue ile beraber market deo’larının parfüme evrilmiş hali tek eksiği ozon delici itici gazlar.

Dior Sauvage Elixir: Klasik Sauvage’yi zamanında çok gömdüm, EdP’sinden hiçbir şey anlamadım, Parfum versiyonundaki balzamik yapı çok hoştu ama bu takdire şayan bir iş olmuş. Loewe Essencia ve Drakkar Noir çamları, dumanları ve traş köpüğü kremsiliğine klasik Sauvage dna’sı yedirilmiş ve son olarak da çok ama çok hoş bir tatlılıkla nokta koyulmuş. Bu dört dörtlük bir yeni nesil fougere ve gücü kuvveti de korkutucu seviyelerde. Bravo Dior 🙌

Ü

Üye silindi 4295

Misafir
Designer denemelerinden son yansımalar:

Paco Rabanne Phantom: Aralarında Ropion dayının da bulunduğu toplam 138 parfümörün bir araya gelerek oluşturduğu ve sonrasında da moleküller, uzaylılar, insanlar, fütürizm, avangard ve Grass’lı akademik makale tadındaki basın bülteniyle görücüye çıkarılan bununla beraber de 90’lı yıllarda pazarda satılan çocukluğumun hoparlörlü oyuncak robot şişesi ile gönlümde taht kurmuş bomboş bir parfüm…
Son zamanlarda hiçbir parfümden bu kadar çok sıkılmamıştım. Piyasa işi tatlı ve kalitesiz ve sentetik ve 20 - yaş ergen parfümü.

Giorgio Armani Acqua di Gio Profondo: 128 yaşında olan ama instagram profilinde 40-45 arası Türk şekilci müteahhit gibi giyinen piyasacı üstad Morillas’tan sık, çık ve düşünme tarzı gayet dolu bir sucul odunsu. Son zamanlarda bol bulunan ve malum yerlere sürülen mineral ve metalik nüanslar da cabası e daha ne olsun..? İnvictvs Legend ile beraber artık nasıl mümkün olur bilemiyorum uygun fiyata denk getirilir ise yarı yolda bırakmayacak ve fanteziye kaçmadan da iş görecek bir çalışma.

Mont Blanc Explorer: 🤦🏻‍♂️🤦🏻‍♂️🤦🏻‍♂️ Koskoca Mont Blanc’sın yeni bir molekül ayağına kralını kopyalamışsın ama piyasa böyle yapacak bir şey yok…
Para hırsızlıkta çünkü, çok satan özgünü veya rezalet işi al, kopyala, ve dalga dümen bir hikayeyle sat. Şişen güzel, reklamın iyi e bir de zaten arakladığın işi üstlenen parfümörün de var ki; o hiçbir şey yapmamış sadece headspace gas chromotograph reçetesini birleştirip parfümörüm diye kokteyl kokteyl dolaşmış daha ne olsun..?!

Givenchy Gentleman Serisi Kompilesi: Valentino Uomo ve İntensesi ve bunların kompilesi üç aşağı beş yukarı atasına saygı gösteriyor ve ben de yorum yapmadan önünde eğiliyorum: Dior Homme, İntense & Parfum 🙌

Dizaynırlar bitti. 🌗

Moderatör tarafında düzenlendi:

samettemiz34

Pure Parfum
Satış Onaylı
Çok fazla beklemeden açılıştan itibaren gözümde canlanan şekilde yazıyorum biraz daha kaldıktan sonra ve kullandıktan sonra ekleme yaparım

Tmov Craquele
Açılışta direk safran ve deri aldım byredo black safronla benziyor bu daha hafif hali

Dom Rosa
Açılışta şampanya turunçgil ve armut var ferah tatlı hoş bir açılış gülle beraber sabunsu hissiyatı vaar ayrıca unisex gözüksede kadında daha güzel duran hoş parfüm

İnitio Blessed Baraka
bu tarzda çok var ambre narquile,herod,ambre imperial buda aynı tarz genel beğenileri yüksek ve güzel kokular çoğu

Xerjoff Alexandria II

Çok önce boş şişeden koklayıp krem gibi kokuyor demiştim şimdi tekrar kokladım düşüncem değişmedi açılış lavanta elma ve odunsu notalar aklıma gelmedi ama açılışı bi designer parfüme benziyor sandal ağacı vanilyada alıyorum rahatsız etmeyen oud sevmeyeninde seveceği kremsi yumuşak kaliteli parfüm

Not:benzeyen parfümü bulduk armani code galiba

bunları denememi sağlayan @Sparfume ablama teşekkür ediyorum

Son düzenleme:
Ü

Üye silindi 4295

Misafir
YSL Libre İntense;
Zamanın ağır topları Manifesto ve özellikle Manifesto L’Elixir; diğer kadın parfümleri gibi çok fazla konuşulup patırtı kopartmasalar da sessiz ve derinden hatırı sayılır bir kitleye sahip olmuşlardı.
Sessiz sedasız ortadan kaldırılan ve özellikle L’Elixir hayranı beni üzen YSL, tahmin ediyorum ki Manifesto reformülasyonlarıyla bunun altından kalkamamış ve ortaya çıkan şeyleri de yine Manifesto adıyla devam ettiremeyeceğini anlamış ve fakat hem sadık hayranları üzmemek hem de yeni trende hakim olup yeni kitleyi de avlayıp kazanmak adına da bu başka bir dilde konuşan Manifesto’yu yani Libre’yi daha da önemlisi Manifesto L’Elixir’i yani Libre İntense’yi yaratmış.
Vanilya, beyaz çiçekler, sandal yumuşaklığı ve meyveli amber baskın yönü oldukça yüksek frekansta arsızca vuran Lİ tıpkı L’Elixir dolgunluğunda bu işi farklı yollar ve tuzaklarla gerçekleştiriyor ancak ablası gibi vardığı sonuç aynı oluyor…
Ciddi düşünüyoruz ve birbirimize çok yakıştık.

Acemiburun

Extrait de Parfum
Satış Onaylı
PINEWARD
Markaya merak saldım ve bir kaç kokusunu edindim, şaun icin 4 tanesi icin yorum yapmak istiyorum.

Murkwood:
Şimdi karanlım orman tabiri vardır klasik bunu aklınızda istediğiniz gibi tasarlayın yürümeye başlıyoruz etrafta sadece çam ağaçları var belirli belirsiz görebiliyorsunuz. Uzakta biryerlerde yanmış çam ağacı var koku uzaktan geliyor merak icinde yanina gidiyorsunuz ateş coktan sönmüş ama son dumanları çıkıyor ortam iyice basıklaşıyor yani incense. Gercekten ışığa dair bir belirti yok..

Apple Tabac:
İlk açılış kırmızı bir elmayı kesiyoruz o gelen koku yetmez yemeğe başlıyoruz iste simdi tam kıpkırmızı bir elmanin hem tadini hem kokusunu aldık..ve arkasndan harika kuru bir tütün eşlik ediyor jeke deneyenler icin oradaki tütünü düşünebilirler az biraz reçine desteklenmiş..

FanghornII:
Acilisinda çam ignelerini çok rahat alabilirsiniz ardından Çamur,balçık hatta motor yağı kıvamında bir koku sizleri bekliyor oldukca sıradışı ve karanlığın zirvelerine oynuyor. Gübre tarzı degil bu arada bu toprak çamur olayı...

Steading:
Gerçek bir kunduz yağı kullanılmış, beeswax nedir tam hakim degilim bal veya balmumu herhalde ama tütün ve saman eşliginde harika bir tatlılık çıkmış tabi akıllara şeker gibi birsey gelmesin buda karanlık bir yapıda seyir halinde gidiyor..

Kokulari bir kapalı mekanda denedim oldgum yeri bırakın komple mekan koktu herkesin suratında bir tuhaflık ve çözümle bakışları yada tiksinmede olabilir bilemicem eve geldigimde ise ev halkıda ya yeter yıldık acayip acayip kokular iyice zıvanadsn çıktın gibi olumlu yorumlarla frekansım tavan yaptı.
Not: kokular birbirlerini andırıyor olabilir ama eminim ki sizler usta burunlar herzaman onların farklılıklarını bulacaksanız ve gercekten farklı bir marka denenmesini şiddetld tavsiye ederim bu gecenin kazanani apple tabac ,cheers..

Ü

Üye silindi 4295

Misafir
Lancome İdole Aura;
Yine bir konsorsiyum tarafından hazırlanmış; yanlış isim, yanlış kampanya, gerçekten muhteşem tatlı/ergonomik bir şişe ve sessiz sedasız gizli, gerçek ve tehlikeli bir hazine.
Wood Sage & Sea Salt tuzluluğuna ve nezaketine eklenen genital gül, güneş kremli beyaz çiçekler ve misk buketiyle beraber rüzgarla burnuma gelen kadın teni kokusu.
Dönem dönem Mugler Womanity ve kısa kesit Secretions Magnifiques salvolarıyla da can yakıcı. Bahar ve yaz ayları için karar verilesi daha doğru olacak ama şu anki hali ve çok kimlikli yapısıyla 10/10 iş benim için.

Swann

Perfume Lover
Satış Onaylı
Lancome İdole Aura;
Yine bir konsorsiyum tarafından hazırlanmış; yanlış isim, yanlış kampanya, gerçekten muhteşem tatlı/ergonomik bir şişe ve sessiz sedasız gizli, gerçek ve tehlikeli bir hazine.
Wood Sage & Sea Salt tuzluluğuna ve nezaketine eklenen genital gül, güneş kremli beyaz çiçekler ve misk buketiyle beraber rüzgarla burnuma gelen kadın teni kokusu.
Dönem dönem Mugler Womanity ve kısa kesit Secretions Magnifiques salvolarıyla da can yakıcı. Bahar ve yaz ayları için karar verilesi daha doğru olacak ama şu anki hali ve çok kimlikli yapısıyla 10/10 iş benim için.
İdole Aura discontinued olacak, bak gorursunuz. +40 yas hatta +50😼 hastalikli derecede titiz, emekli bankaci kadin kokusu(chp kadin kollarinda baskan:))

Ü

Üye silindi 4295

Misafir
İdole Aura discontinued olacak, bak gorursunuz. +40 yas hatta +50😼 hastalikli derecede titiz, emekli bankaci kadin kokusu(chp kadin kollarinda baskan:))
Bana da tam tersi gibi gelmişti halbuki işte kokunun sihirli dünyası… 🙂
+40 olayına katılıyorum ama benim İdole Aura’da okuduğum/imgelediğim ve yaşadığım o müthiş kadın; hiçbir sınıra sığmaz yada sınıflandırılamaz bir kadın sanki kaldı ki; aurasıyla o bunları belirlesin ben varım 👍
Hem discontinued olması problem değil benzer akorların içinden geçtiğim çok çalışmam var 🙂

azzura

Perfume Lover
Moderatör
Anonim Perfume - Black Ambergris, gri amber (ambergris) ve kakao ile başlayan ve normalde bir takım reçineler ya da daha kaliteli versiyonlarda görülen laden reçinesi(labdanum) ve vanilya birlikteliğiyle oluşan amber (siyah amber) hissiyatının daha kaliteli ve güzel hali olarak karşınıza çıkıyor. Bu tarz fosil amber kullanımlarının en başarılılarından olan House Of Matriarch – Orca gibi Black Ambergris de başarılı bir fosil amber deneyimi sunuyor. Kakao ve ambergris ile birlikte siyah amber hissiyle karşınıza çıkan parfüm balzamik yönleriyle biraz viski tarzı bir rayihaya sahip. Sonrasında bildiğiniz amber temalı bir hale bürünüyor ancak baştan sona çikolata kokan bir havası var. Oldukça keyifli bir parfüm. Özellikle gri amber ve kakao birlikteliğiyle yaratılan amber hissiyatı çok çok başarılı.​

fsater

Pure Parfum
Satış Onaylı
Nishane ege; bir parfüm ismini nasıl bu kadar yansıtır hayret doğrusu.ben turnçgilli bir patlama beklerken güneş kremi gibi bir açılış yaptı devamında bildiğin rakı benzeri anason,salatalık haydari gibi garip bir koku bileğimi sardı.ıslak odun gibi bir havada var parfümde.parfümdeki sanata çok şaşırdım tebrik ederim ama kim akşamdan kalmış sarhoş nefesi gibi kokmak isterki.bakalım full kullanımda ne hissedicem

Libra

Pure Parfum
Benim kızım çok sevdi kokusunu. Kaptı benden, odasına koydu. Poison Girl den sonra en sevdiği parfüm. Ben de bayılıyorum. Çok farklı bir havası var. İnşallah discontinued olmaz 🙏🏻🙏🏻

samettemiz34

Pure Parfum
Satış Onaylı
Ormonde Jayne Nawab of Oudh
Açılış kakule yeşil notalar ve turunçgil en net alınan bu açılış üç parfüm arasında gidip geliyor Hermes voyage, cartier declaration ve ormonde man daha sonra çok olmasada chanel egoisteki tarçın ve gül hissiyatı var ama ondan çok daha naif ve güzel hali biraz ferah, notalar baya güzel harmanlanmış burdaki gül kullanımı da gayet hoş kaliteli sıktığım kağıtta ara ara elim gitti koklamak için bişey çekti beni, adında oud geçsede oud hissedilmiyor birde lumiere noire deki baharatı koysak onuda anımsatır sanki ama gül notasında lumiere noire benim için ilk sırada onun dışında bence bu markada da montabacoyu geçen olmaz

Jovoy Remember Me
Bunda da açılışta kakule çay ve turunçgil notaları alıyorum baharatlı vanilyalı aromatik ve yeşil bir koku açılışta yine kakule olmasından dolayı yukardaki parfümleri anımsatıyor açılışı sonradan minik bir zencefil geliyor badem de eklense kiss me intense nin yumuşak hali gibi unisex çok fazla yükselmedim

Jovoy Private Label
Odunsu kirli, derili ve vetiverli bi açılış hemen arkasından paçuli alıyorum dumansı hissiyatıda var bana göre bu parfüm encre noire a'lextreme nin niş hali biraz geçtikten sonra daha güzel bir hal alıyor daha çekici oluyor bence paçuli kullanımıda gayet iyi kıyas yaparsam remember me den çok daha iyi

Son düzenleme:
Ü

Üye silindi 4295

Misafir
Dün Sevil de, Sevilla markasının Philia parfümünü denedim. Chloe Love ın aynısı. Çok çok benziyor. Elimdeki Chloe Love bitince alabilirim.
Bu Sevil’in serisini ben de denedim Chloe Love olanı dışında Milanus Baccarat Rouge; Joseph ise Tygar klonuydu özellikle Tygar bulamayan veya Tygar diye bunu dekantlayıp kakalamak isteyen arkadaşlar olursa 100ml. EdP şişe fiyatı 1250₺. Ayrıca kutular, şişe, kapak ve etiket Armani Privee çağdaşı…
Parfüm işinde o kadar ilerideyiz ki artık tek eksiğimiz parfümörleri kopyalamak gibi görünüyor düşünseniz e hepi topu 10 aromakimyasalcımız, 10 parfüm markamız ve 100 parfümörümüz var ve bunlar bir dahaki fuara birimiz Tandy Auer, birimiz Rominique Dopion diğerimiz de Shristopher Cheldrake yapmış ve iyi bir b.k yemiş gibi öhömmm öhömmmm dolaşıyorlar sağda solda ve para basıyorlar…
Gurur gerçekten büyük 🙂

Ü

Üye silindi 4295

Misafir
Zadig & Voltaire Him;
Günnük, vanilya, sedir odunu ve biberden oluşan kaliteli ve cesur bir akor. Yukarıda saydıklarımın hepsi belli bir seviye ve karakterde olunca geriye kalan tek şey parfümün satılmaması oluyor. Bunun kadın versiyonundaki vanilya da referans bir vanilya kaldı ki sütlü beyaz çiçekler ile olan krem şanti havası da vıcık ve bayağı değil. İkisini de seviyorum.

Dior Fahrenheit (En güncel şişe)
Eski efsaneyi anlatmaya gerek görmüyorum ve sonraki salatalık suyunu da ancak şimdiki hali olabilecek en iyi revizyona sahne olmuş. Sessiz sedasız eski Fahrenheit’in sıcak ve soğuk dengesi yeniden yakalanarak son birkaç yılın o seyrek ve soğuk hali giderilmiş. Mazot efekti yine kendisini bize hasret bıraksa da yerine gelen mantar suyu, menekşe ozonu ve kirli ıslak bez/süet uyumlu bir geri dönüşe işaret etmiş. Başına bi şey gelmeden birkaç şişe edinmeli.

Ermenegildo Zegna XXX Charcoal;
Yanmış karabiber, tütsü dumanı, sedir talaşı, kalitesiz deri ve eser amber ile muhteşem bir iş olmuş. Serinin şişeleri de her bir kompozisyonda yanmaya veya erimeye işaret eden eriyik bir cam halinde aslında koklayıcıya sağlam referanslar veriyor. Buradaki arkadaş da aslında bir kömür ve o kömürden yapılmış ve sanatsal dandik işlerde kullanılan kara kaleme işaret ediyor.
Kalıcılığı tüm referans tütsülü odunsu deri/amberlerde olduğu gibi tatmin ederken yayılım yine aynı ailenin diğer üyeleri gibi rezalet çünkü neden: Olibanum, sedir, deri, amber ve diğer zımbırtılar orta ve alt nota olduğu içün ve bu ağır moleküller çok düşük frekansta seyrettikleri için tene çöküyorlar ve biz bunu çözmek için konsantrasyonu arttırma yoluna gidip: Yeeaaahhh şimdi o dö tuvaletten ekistıreyit pağfam kademesine yükseltip biiiist mod yapacayım!’ dersek daha da ağırlaştırır ve susturmuş oluruz dolayısıyla bu ağır ve düşük frekanslı materyalleri orta ve üst ile bağlayabilecek başka uyumlu notalar bulamaz ve konsantrasyonu ayarlayamayıp parfümü diffuse/boost ettiremezsek gerçekten büyük sıçarız…
Yukarıdaki teknik bilgiyle beraber artık hepimiz parfümörüz ve Aurelien Guichard’tan ayırt edimemiz artık imkansız 👍
Başarılar. 🌗

Sparfume

Perfume Lover
Satış Onaylı
@Makedon yazi dilinizin basit gorunen zorluğuna ragmen cok yonlu anlatiminiza ve kullandiginiz terimleri anlamasam da bilginize hayranim..seviyomusunuz sovuyomusunuz anlamakta zorlanıyorum.. Keske biraz daha anlasilir ( en azindan benim anlama seviyemde) yazsaniz da anlasam..

CPH2219 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ü

Üye silindi 4295

Misafir
@Makedon yazi dilinizin basit gorunen zorluğuna ragmen cok yonlu anlatiminiza ve kullandiginiz terimleri anlamasam da bilginize hayranim..seviyomusunuz sovuyomusunuz anlamakta zorlanıyorum.. Keske biraz daha anlasilir ( en azindan benim anlama seviyemde) yazsaniz da anlasam..

CPH2219 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Sevgili @Sparfume hanım; güzel sözleriniz için teşekkür ederim ama hayran olunmak veya bunun için anlaşılamamak kartıyla cool görünmek derdinde yada iddiasında değilim ki bu beni yine baskılayıp mahçup eder şimdiki gibi. Tarzım bu bilemiyorum aslında her ikisi de olabilir ama keşke ben de sizin gibi sade anlatabilsem diye içleniyorum çoğu zaman açık söylemem gerekirse 🙂
Keyifli paylaşımlar diliyorum 🙏

Ü

Üye silindi 4295

Misafir
Narciso Rodriguez for Her Musc Noir;
Çok garip bir parfüm olduğunu baştan söylemeliyim. İçinde erik bazlı her parfüm var; Poison ile başlıyor sonra Feminite du Bois giriyor ondan sonra Ombre İndigo tınıları vuruyor sonra böyle iki arada bir derede klasik Narciso miski amberi bir floral oluyor son olarak yine du Bois dipleri ve Narciso miski ile günü tamamlıyor ancak bunun dibindeki misk alışılagelmiş Narciso gibi temiz değil; Noir kelimesinin hakkını verir cinsten nostaljik pisuvar efektli kirli sabunsu bir halde… Garip, kaliteli ve muallak; fena sevdim.

Narciso Rodriguez for Him Bleu Noir;
Cartier Decleration’u çok kuru bulanlar, Decleration Essence’yi benim gibi beğenip artık bulamayanlar, Decleration Parfum’e Cartier ülkeden çekildiği için ulaşamayanlar, Eau d’Hermes’i bilmeyenler, Epice Marine’ye parası yetmeyenler ve Eau Sauvage kullanınca artık kendisini yaşlı hissedenler… Bi Allah razı olsun deseniz yeter… Muck, kıpsss.

D&G The One Eau de Parfum İntense;
Kral tacı K ve o lanet olası The Only One faciasından sonra yılmadım, inat ettim ve yine nefret ettiğim serinin son parfümünü deneyerek son on yılın en büyük keşfine imza attım. Attım atmasına da yahu ayet gibi flanker ismi koyup tırışkadan konsantrasyon oyunları yapacağına şu parfümü yeni bir isim ve kampanyayla piyasaya sürsen; The Two, The Three en olmadı van tu dri foru koysan piyasanın içinden geçerdin be kardeşim yani D&G, Gucci, Armani ve Versace gibi İtalyanların 90’lar ve erken 2000’lerden sonraki şu flanker’a dayalı reklam ve pazarlama stratejileri artık illallah dedirtti; her neyse…
Parfüme gelince bu arkadaş referans bir amber ancak çok zengin: Kaşmir, misk, kırmızı meyveler, tütün, tonka ve hindistan cevizi ile beraber klasik The One’nin apaçi akorunun derli toplu hale getirilmiş duruşu ile. Müthiş bir maskülen ve 10 numara bir iş; Bravo 🎉🎉🎉🌗

fsater

Pure Parfum
Satış Onaylı
Bu Sevil’in serisini ben de denedim Chloe Love olanı dışında Milanus Baccarat Rouge; Joseph ise Tygar klonuydu özellikle Tygar bulamayan veya Tygar diye bunu dekantlayıp kakalamak isteyen arkadaşlar olursa 100ml. EdP şişe fiyatı 1250₺. Ayrıca kutular, şişe, kapak ve etiket Armani Privee çağdaşı…
Parfüm işinde o kadar ilerideyiz ki artık tek eksiğimiz parfümörleri kopyalamak gibi görünüyor düşünseniz e hepi topu 10 aromakimyasalcımız, 10 parfüm markamız ve 100 parfümörümüz var ve bunlar bir dahaki fuara birimiz Tandy Auer, birimiz Rominique Dopion diğerimiz de Shristopher Cheldrake yapmış ve iyi bir b.k yemiş gibi öhömmm öhömmmm dolaşıyorlar sağda solda ve para basıyorlar…
Gurur gerçekten büyük 🙂
Kalite hissi nasıl bu sevil parfümlerinin