Bugün Hangi Parfümü Denediniz?

fsater

Pure Parfum
Satış Onaylı
guerlain l'homme ideal edp ;açılışını sevmedimhem tatlı hem ekşi çok garip ama 30 dakika sonra çok güzel bir hal alıyor.performansı çok övülüyor ama bana biraz düşük gibi geldi.yinede güzel parfüm

givenchy gentleman; dior homme serisinden çok gucci pour homme ve bentley absolute'ye benzettim kremsi tatlı ve odunsu bir parfüm.bunuda beğendim

Ozzara 96

Eau de Cologne
Evde dün gelen Nishane markasının küçük şişelerinden dört tanesini sürdüm ellerime ve kollarıma. İçerik bilgim yok ama kendi internet siteleri bi de fragrantica.com’dan hem baktım hem kokladım çözmeye anlamaya başlayacağız inşallah.
Ambre Calabria: Çok gerçekçi portakal var şekerli portakal kabuğu kurusu yiyorum gibi ve böylece tatlı tatlı yumuşak yumuşak gidiyo bi kaç saattir. Yazlık kokusu gibi çok ağır değil ama gerçekçi kaliteli olduğu belli.
Dev Özet: Şeker Portakalı.
Wulong Cha: Bu da çok gerçekçi ve yumuşak kokuyor ablam bayıldı. Yemyeşil ferah ve iç açıcı olduğunu söyledi yaseminli yeşil çaya benziyormuş öyle diyince aklıma lipton early grey çayı geldi doğru. Hafif ama gücü yok.
Dev Özet: Yeşil Çay.
Sultan Vetiver: Acı acı başlıyor bu sonradan da yumuşuyor tatlılaşıyor ama baştan sona kereste odun çayır çimen kokuyor. Hem kuru hem ıslak orman havası ve bence çok erkeksi çok beğendim fakat kullanamam sanki bayramdan bayrama.
Dev Özet: Güzel orman.
Patchuli Kozha: bunu da annem çok beğendi bizim Edirne'deki köy evinin müştemilat kiler olarak kullanılan eski odaları gibi kokuyormuş harbiden de öyle eski moda ağır ve gizemli bi şey açıklayamıyorum. Köhnemiş küflenmiş raflar yağlanmış çuvallar ve tozlanmış terkedilmiş ev eşyası sanki.
Dev Özet: Köy evi.
Yarın akşam da diğer dört taneyi yazıp başka markaya başlarım.

Ozzara 96

Eau de Cologne
Dün gece yazamadım kalan kokuları onları da hem dün hemde bugüne kalan halleriyle izleyip yazıyım dedim. Son 4 nishane
Hacivat: Karagözle bunu adını merak edip aldım ve Hacıvatı çok beğendim müthiş bir parfüm limonla başlıyor sonra da ekşi ve sabunlu eskilerden erkek kokularına dönüşüyor. Tıraş ve berber salonu gibi bu ama hem eski hem yeni modern şekli var ve her an hissettiriyor kendisini. Şişesini almayı çok isterim ama iki üç katı satış yapmalıyım 😅
Dev Özet: Janti
Karagöz: Anlamadım çözemediğim bir parfüm oldu bu tatlı tuzlu karışık bi şeyler ne biliyim çiçek desen değil baharat desen değil zaten başka bi şey bilmiyorum ama bana göre olmadı. Bir bayana daha çok yakışır kadın parfümü olur ama yine de beğenmem onda da
Dev Özet: Ortaya karışık.
Fan Your Flames: Aşık oldum bu parfüme çok gerçekçi ve doğal şeyler algıladım anlayabildim ve bu anlar çok hoşuma gitti. Tütün tatlı hindistan cevizi ve yine sultan vetiver parfümündeki gibi kereste kokusu ama buradaki daha güzel. Nargile kafe gibi turistik mekan gibi kokuyor. Nishane markasından en beğendiğim oldu hacıvat ile beraber bi de yaşlanınca Sultan Vetiveri alıcam onu da kafaya koydum.
Dev özet: Tarihi turistik nargileci.
Süet et Safran: bundan da bi şey anlamadım ama kokusu tanıdık geldi bazı kişilerde duymuştum koklamıştım sanki bunu uzaktan çekici yakından da köyü geldi burnuma. Yanık gibi yanmış beklemiş komple kibrit kutusu kokusu gibi bir şey açıklayamıyorum ama beğenmedim.
Dev Özet: Yanık kibrit kutusu.

Liberte

Eau de Cologne
Amouage Myths Man bu parfümde kesinlikle dozajlama önemli. İlk denediğim gün kolumda üç koku birden vardı ve tek sprey kullanmıştım. İlk başlarda epey eski kafa açılırken (ki burada kourous benzeri nahoş, altgeçitleri andıran ürin kokusu var bence) devamında vetiver gül ve deri notalarıyla açılıyor ve hoş bir yapıya kavuşuyor.

ne var ki, ertesi gün 3-4 fıs kullandığımda tamamen dayanılmaz, işkence veren bir yapıya büründü. beni boğdu. çevremdeki herkesi boğdu.

bugün yine tek fıs kullandım. oldukça güzel. başlarda bir saatlik kısım bana çok hitap etmese de devamında güzelleşiyor. kalıcılığı yüksek. farkedilirliği iyi.

Ntmm22

Pure Parfum
Xerjoff symphonium, geçtiğimiz pzar günü home of scents magazasında görüp denediğim iki parfümden biri yeni gördüğüm muhtemelen yeni çıkmış, türkiyeye yeni gelmiş yada benim yeni gördüğüm bir parfüm diyelim. Fiyatından ötürü alamayacağımı bildiğim için çok düşük beklentilerle denedim kokuyu, düşük beklentilerle deneyince xerjoff kokuları ayrı bir haz veriyor bence ,
Çalışan arkadaş oud lu diyince kokuyu denediğime pişman oldum başta ama burnum bir türlü oudu yakalayamadı açıkcası, daha doğrusu içinde oud yok denecek kadar az bir oud kokusu mevcut çikolata kokusunun arasında kayboluyor oud, yoğun kakaolu portakallı çikolataları severmisiniz bilmem ben bitter çikolata portakal birlikteliğini çok severim, Prfüm çok gerçekçi ve yoğun bir portakal notası ile açılıyor ama altı dolu olduğunu ilk sıktığınızda da hissediyorsunuz koku biraz açıldıktan sonra yoğun bir çikolata ve portakal birlikteliği uzunca süre eşlik ediyor, alttan vanilyayı hissediyorsunuz parfümün performansı çok çok iyi kalıcılık ve yayılıma sahip sıktıktan üç gün sonra bile kazağımın kolunda öyle kaliteli öyle güzel bir vanilya kalmışki gerçekten çok sevdim, denediğim en güzel gourmand parfümlerinden biri oldu, ama ama ama, bu güzel etkileyici ve gerçekten her bir notası çok gerçekçi ve kaliteli olan parfüm yaklaşık 8000 lira fiyat etiketine sahip, benim gözümde hiç ama hiç bir parfüm sekiz bin lira etmez zaten ama bu parfüm için çok emek sarfedilmiş hissiyatı da vermedi parfüm bana, prfüm tekdüze değil ama çok şaşırtıcı değişimler de yok, parfüm çok özgünde değil benzerleri daha önce koklanmış denenmiş yapıda, tek farkı kullanılan notaların kaliteli ve gerçekçi olması.
Yinede koku güzelliği 9/10
Performans 10/10

fsater

Pure Parfum
Satış Onaylı
Cer
Xerjoff symphonium, geçtiğimiz pzar günü home of scents magazasında görüp denediğim iki parfümden biri yeni gördüğüm muhtemelen yeni çıkmış, türkiyeye yeni gelmiş yada benim yeni gördüğüm bir parfüm diyelim. Fiyatından ötürü alamayacağımı bildiğim için çok düşük beklentilerle denedim kokuyu, düşük beklentilerle deneyince xerjoff kokuları ayrı bir haz veriyor bence ,
Çalışan arkadaş oud lu diyince kokuyu denediğime pişman oldum başta ama burnum bir türlü oudu yakalayamadı açıkcası, daha doğrusu içinde oud yok denecek kadar az bir oud kokusu mevcut çikolata kokusunun arasında kayboluyor oud, yoğun kakaolu portakallı çikolataları severmisiniz bilmem ben bitter çikolata portakal birlikteliğini çok severim, Prfüm çok gerçekçi ve yoğun bir portakal notası ile açılıyor ama altı dolu olduğunu ilk sıktığınızda da hissediyorsunuz koku biraz açıldıktan sonra yoğun bir çikolata ve portakal birlikteliği uzunca süre eşlik ediyor, alttan vanilyayı hissediyorsunuz parfümün performansı çok çok iyi kalıcılık ve yayılıma sahip sıktıktan üç gün sonra bile kazağımın kolunda öyle kaliteli öyle güzel bir vanilya kalmışki gerçekten çok sevdim, denediğim en güzel gourmand parfümlerinden biri oldu, ama ama ama, bu güzel etkileyici ve gerçekten her bir notası çok gerçekçi ve kaliteli olan parfüm yaklaşık 8000 lira fiyat etiketine sahip, benim gözümde hiç ama hiç bir parfüm sekiz bin lira etmez zaten ama bu parfüm için çok emek sarfedilmiş hissiyatı da vermedi parfüm bana, prfüm tekdüze değil ama çok şaşırtıcı değişimler de yok, parfüm çok özgünde değil benzerleri daha önce koklanmış denenmiş yapıda, tek farkı kullanılan notaların kaliteli ve gerçekçi olması.
Yinede koku güzelliği 9/10
Performans 10/10
xerjoff ve saçma fiyat politikası,piyasayı çok kötü etkiliyorlar

fsater

Pure Parfum
Satış Onaylı
Bois imperial; ganymede denemedim ama grey vetiver ve 212 men’e benzettim.vetiver,greyfurt,limon ve naneli aromarik buruk bir parfüm.bir yandanda odunsu ve baharatlı.güzel parfüm ama o kadar.abartılacak bir özelliği yok

fsater

Pure Parfum
Satış Onaylı
avm de kısa bir işim vardı ayak üstü sevile girdim.aklımda bişey olmadığını satıcıya söyledim.halloween marka iki parfüm kaptı geldi.ben bişey bulamayınca istemeyerek denedim.

halloween man: parfüm direk one millon taklidi. one milliondan nefret etmeme rağmen bu parfümü beğendim.One millonun yapaylığı yapış yapış tatlılığı bu parfümde yok oldukça güzel olmuş.ucuz parfüm arayan genç arkadaşlara öneririm

halloween man x : bu kadar gerçekçi bir kahve notasını hiç bir parfümde koklamadım.parfümü sevmedim ama kahve kokusu sevenlere öneririm

fsater

Pure Parfum
Satış Onaylı
Profumum roma victrix; uzun zamandır merak ettiğim bir parfümdü.yeşil yaprak notalarıyla vetiverin birleşimi.açılışı çok kötü sonrası erkeksi güzel ve burk kokuyor.vetiver sevmediğim için beğenmedim.

Ozzara 96

Eau de Cologne
Dün dgece forumun içinden yaptığım ve cuma günü gelen kargomdan bir diğer Türk markası olan pekjiyle Regalien parfümlerini denemeye başladım ama ilk olduğundanmıdır bilmiyorum Nishane’nin yanına yaklaşamayacak halde geldiler bize.
Regalien Meftun: Bu kokuyu çok beğendik şu halimlen anlatamam detaylı ama kekremsi içki kokusu var bi de Patchouli Kozaya benzeyen yeşillikler de var ruthubet gibi fakat erkeksi karizma bir parfüm.
Dev özet: Karizma
Regalien Şah: Koyun kokuyor sonra hemen bu geçip deodorant oluyor ucuz deodorantlar markettekilerden sonra yine koyun kokusu geliyor naylon kokusuyla beraber hiç beğenmedim.
Dev Özet: Koyunlu caldion.
Pekji Eau Mer: Süper bir parfüm hafif ve yemyeşil bunu nishanenin çaylı parfümüne benzettik freş ama onun kalitesi daha güzel bir de fiyatlar pahalı ben böyle hafif bi şeye bu parayı vermem 212 var.
Dev özet: Pahalı yeşillik.
Regalien Ala: Süper gerçekçi bal kokuyor annem hastası oldu sonra da tatlı tatlı tarçınlı içki kokusu gelşyor ama bana çok güçsüz geldi diğer içki kokusu olan meftun daha güçlü geldi ancak o erkeksi bunu bayan da kullanabilir bence o sert bu yumuşak anneme verdim hediye 🙂
Dev özet: Yumuşak bal.
Pekji Black light: Uffffff iğrenç bozuk baharat kokuyor boyahanedeki tiner kokusu var babam öğürdü azar yedim getirme eve böyle pis şeyler diye hayatımda kıkladığım en kötü parfüm oldu.
Dev özet: Bozuk kimyasal atık.
pekji Flesh: Kızartma yağı bi de makyaj kokuyor bu da ağır parfüm mutfakta yemek yapan bi ton makyajlı gacı kokusu teyze parfümü berbat.
Dev Özet: Gacı.
Bu akşam da diğerlerini deneyeceğiz benim ekiple kalanları inşallah bu sefer güzel çıkarlar bu arada hadiyeleriyle yardımlarıyla beni sevindiren Sparfume’ye çok ama çok teşekkür ederim 👍👍👍 inşallah çok alışverişte görüşücez süpersiniz.

Ozzara 96

Eau de Cologne
Son kalanları da benim ekip ailemin yardımlarıyla ve evden kovarız tehtitleriyle yazalım:
Regalien Nazen: %100 bayan kokusu ama flesh gibi yalap şalap makyajlı teyze değil de genç güzel çekici kadın parfümü bu, çiçekçi dükkanının önünden geçerkenki yada içeri girildiğinde burnumuza çarpan havayla birebir aynı. Bazen tatlı sakız kokusu da geliyor bunu çok sevdim bu markadan da en sevdiğim oldu ama işte ben kullanamam.
Dev Özet: Güzel kız.
Pekji Yes plesae: bu tam terzi tribinden geçilmeyen kezban kokusu Allaha yakın bana uzak evlerden de ırak olsun tatlıyapışkan şekerli bi şey.
Dev Özet: Kezban.
Pekji battaniye: ağır küf kokusu arkadan da başımı ağrıtan bi şeyler geliyor ne olduğunu çözemedim o olmasaydı Patchuli Koza’ya benzer derdim ikisi de gizemli şeyler ama Patchuli Koza başka bi dünya.
Dev Özet: Küf.
Pekji purple: Ablamın öğürmesiyle bu ikinci öğürten koku oldu babamdan da ikinci azarı yedik bundan sonra bende evde yapmıycam denemeleri böyle bi şey olamaz açık parfümcülerin önündeki tezgahlardaki siyah çubuklu bozuk meyve kokan güneşten içi geçmiş oda kokusu parfümü mü dersin, arabanın torpidosundaki bozulmuş parfüm mü dersin ablamın hamileliğini ve benim yiğenimin meyveli yoğurt püre maması kusmuğunu hatırlamasıyla öğürmesi mi dersin yıka yıka çıkmadı da iğrenç bir şey bu
Dev Özet: Çakma kusmuk.

bir türk markası daha kaldı Unique Luxury onun da küçük şişelerini alıp yazacağım sonra da başlangıcı bitirip türk markaları ile niş parfümlerde en çok konuşulan beğenilen markaların parfümlerini edineceğim ufaktan ama sürpriz olmazsa Nishane bunların arasında fav.👍

fsater

Pure Parfum
Satış Onaylı
Son kalanları da benim ekip ailemin yardımlarıyla ve evden kovarız tehtitleriyle yazalım:
Regalien Nazen: %100 bayan kokusu ama flesh gibi yalap şalap makyajlı teyze değil de genç güzel çekici kadın parfümü bu, çiçekçi dükkanının önünden geçerkenki yada içeri girildiğinde burnumuza çarpan havayla birebir aynı. Bazen tatlı sakız kokusu da geliyor bunu çok sevdim bu markadan da en sevdiğim oldu ama işte ben kullanamam.
Dev Özet: Güzel kız.
Pekji Yes plesae: bu tam terzi tribinden geçilmeyen kezban kokusu Allaha yakın bana uzak evlerden de ırak olsun tatlıyapışkan şekerli bi şey.
Dev Özet: Kezban.
Pekji battaniye: ağır küf kokusu arkadan da başımı ağrıtan bi şeyler geliyor ne olduğunu çözemedim o olmasaydı Patchuli Koza’ya benzer derdim ikisi de gizemli şeyler ama Patchuli Koza başka bi dünya.
Dev Özet: Küf.
Pekji purple: Ablamın öğürmesiyle bu ikinci öğürten koku oldu babamdan da ikinci azarı yedik bundan sonra bende evde yapmıycam denemeleri böyle bi şey olamaz açık parfümcülerin önündeki tezgahlardaki siyah çubuklu bozuk meyve kokan güneşten içi geçmiş oda kokusu parfümü mü dersin, arabanın torpidosundaki bozulmuş parfüm mü dersin ablamın hamileliğini ve benim yiğenimin meyveli yoğurt püre maması kusmuğunu hatırlamasıyla öğürmesi mi dersin yıka yıka çıkmadı da iğrenç bir şey bu
Dev Özet: Çakma kusmuk.

bir türk markası daha kaldı Unique Luxury onun da küçük şişelerini alıp yazacağım sonra da başlangıcı bitirip türk markaları ile niş parfümlerde en çok konuşulan beğenilen markaların parfümlerini edineceğim ufaktan ama sürpriz olmazsa Nishane bunların arasında fav.👍
Pekji ruh yorumunu çok merak ettim.o yokmu

Ozzara 96

Eau de Cologne
Pekji ruh yorumunu çok merak ettim.o yokmu
Hocam yeni gördüm yazınızı kusura bakmayın ruhla Zeybeği atlamışım daha doğrusu atlamak istemişim artık bu markayı koklamak istememiş bilincim siz deyince farkına vardım kapaklarından kokladım şimdi bi de Ruh’u beyaz dosya kağıdına sıktım bahçede gül kokuyor bu hacı gülü ama arkadan yine pis şeyler geliyor battaniye parfümündeki gibi bi de net çamaşır suyu kokusu var cumadan cumaya gideri var Zeybeği de sıktım şimdi zeybek sağlammış harbici rakı sofrası gibi Eau mer gibi Woöong Chai gibi yeşilliği bol ama bunda da diğer markadaki adını unuttum şimdi Şah olucak ondaki koyun kokusu da var ikisini de beğenmedim şu anlık

fsater

Pure Parfum
Satış Onaylı
Hocam yeni gördüm yazınızı kusura bakmayın ruhla Zeybeği atlamışım daha doğrusu atlamak istemişim artık bu markayı koklamak istememiş bilincim siz deyince farkına vardım kapaklarından kokladım şimdi bi de Ruh’u beyaz dosya kağıdına sıktım bahçede gül kokuyor bu hacı gülü ama arkadan yine pis şeyler geliyor battaniye parfümündeki gibi bi de net çamaşır suyu kokusu var cumadan cumaya gideri var Zeybeği de sıktım şimdi zeybek sağlammış harbici rakı sofrası gibi Eau mer gibi Woöong Chai gibi yeşilliği bol ama bunda da diğer markadaki adını unuttum şimdi Şah olucak ondaki koyun kokusu da var ikisini de beğenmedim şu anlık
estafurullah.biraz zaman ver bakalım.fikirlerin çok değişir.pekji ruh dünyadaki en iyi gül kokuları içinde ilk 10'a zorlanmadan girer.seni rahatsız eden ya öd yada paçuli olabilir.çünkü ruhda pis bişey kokması biraz zor. hayvani bir nota veya deri notası yok.ben içinde paçuli olan parfüm sıkınca küf kokuyor benzetmesi alıyorum

Ozzara 96

Eau de Cologne
estafurullah.biraz zaman ver bakalım.fikirlerin çok değişir.pekji ruh dünyadaki en iyi gül kokuları içinde ilk 10'a zorlanmadan girer.seni rahatsız eden ya öd yada paçuli olabilir.çünkü ruhda pis bişey kokması biraz zor. hayvani bir nota veya deri notası yok.ben içinde paçuli olan parfüm sıkınca küf kokuyor benzetmesi alıyorum
Yok hocam sağolasın cumadan cumaya umreden umreye isterse dünyanın 1 numarası olsun gül kokusunu sevmiyorum bugün kağtları dosya kağtlarını aldım yanıma arabaya dağıtımda kokladım yeniden zeybekle ruhu yok bı marka evlerden ırak. Sağol yine de tavsiyen için parama yazık oldu.
uniq Luxury denemmden sonra türk markalarını bitiricem ama onun da küçük şişe seti kalmamış sitesinde sonra üç Nishane için para biriktiricem kafayı çok acayip taktığım üç parfümü var bunlarla başlıycam: Fan yuro Flames, Sultan Vetiver bide Patchouli Kozha

fsater

Pure Parfum
Satış Onaylı
Yok hocam sağolasın cumadan cumaya umreden umreye isterse dünyanın 1 numarası olsun gül kokusunu sevmiyorum bugün kağtları dosya kağtlarını aldım yanıma arabaya dağıtımda kokladım yeniden zeybekle ruhu yok bı marka evlerden ırak. Sağol yine de tavsiyen için parama yazık oldu.
uniq Luxury denemmden sonra türk markalarını bitiricem ama onun da küçük şişe seti kalmamış sitesinde sonra üç Nishane için para biriktiricem kafayı çok acayip taktığım üç parfümü var bunlarla başlıycam: Fan yuro Flames, Sultan Vetiver bide Patchouli Kozha
Benze fan your flames’i hiç beğenmiyorum.nishanenin tek beğendiğim parfümü wulong cha.bence şişe işine girmeden ne bolca dekant al

samosbabos

Perfume Lover
Satış Onaylı
Tiziana Terenzi Caput Mundi

Büyük bir beklentim vardı bu parfüme biraz hayal kırıklığı oldu koku güzelliği açısından. Bulgar gülü, hafif safran, paçuli, sentetik ambergris ve tatlı bir Kamboçya oudu. Notaları böyle yazında bu kadar güzel içeriğin bir araya gelmesi nasıl güzel kokmaz diyor insan. Ama garip bir şekilde benim ilgimi çekmedi.

Çoğu kullanıcı bu parfümü Emanuel Ungaro Ungaro pour L'Homme III'e benzetmiş. Bahsedilen parfümün 1993'te piyasaya sürüldüğünü düşünürsek, bu Ungaro benim daha çok ilgimi çekti. O senelerde bu tarz bir parfüm olması bile şaşırtıcı. İnşallah Ungaro'yu da deneme şansım olur.

Caput Mundi'nin performans gayet başarılı, güçlü de yayılımı var.

samosbabos

Perfume Lover
Satış Onaylı
Seccademde son 1 aydır farklı parfümler deniyorum, biraz daha farklı hisler yaşatsın diye. İlk bir Chergui ile başladım, ilk gün iyi güzel hoş ama ikinci gün ve sonrasında çok zayıf ve istediğim etkiyi yapmadı. Dün oud satin mood'u denedim, gerçekten muhteşem bir etki yaptı. Bu parfümü kendi üzerimde hiç sevmemiştim, bir kez bile üzerime sıkmadım, öylece kenarda duruyordu. Uzun lafın kısası Oud satin mood'a bayıldım ama seccadede :D

samosbabos

Perfume Lover
Satış Onaylı
Bvlgari Terrea Essenze’i test ettim. Bir parfüme aşırı benzettim ama çıkaramadım ilk sıktığımda. 2-3 saat sonra direk aklıma geldi .Benzettiğim parfüm Mancera Saharian Wind. Saharian alacağım bir parfümdü, bu ona göre daha uygun bir alternatif oldu. Keşfettiğim iyi oldu kendisini .

Pomak

Perfume Lover
Moderatör
Jovoy 21 conduit st

Jovoy'dan generic bir çalışma olmuş 21 conduıt st, beni bu anlamda biraz şaşırttığını söyleyebilirim, halbuki notalardan daha bir maskülen lavantalı odunsu bir şeyler bekliyordum kötü değil fakat beklediğimin dışında bir iş çıktı koklayınca kendisini. Biraz nasıl koktuğundan bahsedeyim açılışta aynı nişhane wulong cha etkisi var narenciyeli kısımları çok bezer parfüm sonrasında ise boyut değiştiriyor tonkadan gelen tatlılık ve odunsuluk hakimiyetine giriyor bu kısımları da ajmalın cashmere wood' u tıpkı. Kışın hafif kaçar yazın da zorlar bahar ayları için performanslı bir koku olmuş.

samettemiz34

Pure Parfum
Satış Onaylı
FREDERIC MALLE THE MOON

açılışı kırmızı meyveli bilindik bir his bu meyveli açılış bu meyveli açılışla beraber oud minik bir safran ve yeni alınmış deri ayakkabı kokusu aslında ouddan çok deri daha ön planda yani bana daha çok gelen bununla beraber bir dumansılıkta var ben oud ve deri notasını sevdiğim için bana göre çok iyi parfüm

Not:Açılıştaki meyveli his chanel misia ile benzer

Ozzara 96

Eau de Cologne
Xerjoff’tan bi kaç parfüm örneği söylemiştim geldi denedim bi de Tom ford bu özel şişelerinden de bayağı bi örnek aldım araştırmalarım sonucunda sevdiğim tipte şeyler osun dedim sıcak amber, vanilya, baharat gibisinden galiba kendimi buldum ufaktan seçimlerim süpermiş 😄
Xerjoff 1888: Askerdeyken kahverengi rebul kolonyası vardı bende dark spices onu tıraştan sonra sürüp yakıcılığını da bebe pudrasıyla alırken yumuşak bi karışım çıkardı bu da onun aynısı erkeksi askeriye kokusu tam bi görev adamı makina gibi ve çok güçlü kalite kokuyor buram buram.
Dev Özet: Asker
Xerjoff Naxos: Fena bi parfüm nasıl yazıcam bilmiyorum acayip süper bi tatlılığı var tobacco shop havası ballı meyveli bayık ama güzel tütünler havada uçuşuyor ki bu 1888den daha çok güçlü Fan Your Flame hayalim varken bu da ortalığı mahvetti
Dev Özet: Tobacco shop.
Tom Ford: Tobacco Vannilla: Bu da çok vahşi erkeksi ama yine beni rahatsız eden pis bi kokusu var inceden tırmalayan nası desem gübre gibi saman balyalı ahır gibi fakat kokladıkçada koklayasım geliyor bi de vanilya koklayamadım bunda bi daha deneyeceğim sonra.
Dev özet: Vip ahır.
Tom Ford: Vanilla Fatale: Çok kadınsı tatlı ama arada yükselen güneş yağı hindistancevizli kakao kıremi karışımı süper! Meyveli içki gibi bsşlangıcı da çok hoşuma gitti ama baydı tatlılığı biraz bi de denediğim en zayıfı oldu yukardakiler içinde ama konforu keyfi çok yüksek.
Dev özet: Plaj keyfi.