Antonio Puig - Quorum for men

baykalbul

Perfume Lover
Satış Onaylı
quorum_antonio_puig_poster erkek kaslı manken vücut.jpg

Quorum Antonio Puig for men erkek için

Quorum'un başka türevleri de var bu sadece Quorum yazıyor :) ki yancıl(Flanker)lar karıştırılabiliyor.. Bence bir efsane bu parfüm. Kardeşim soğuk havalarda sıktığında of iyiki sıkmışsın, ne güzel mis koktu dedirten ve oldukça dedirten parfümlerden. Çok aşırı Adana sıcağı gibi yazın sıcakalrda sıkmayın derim, iğrenç kokabilme ihtimali var çünkü sanırım deriden dolayı ki oldukça doğal bir parfüm tüm içeriğ, öyle kokuyor.

Yazın sıcakta bile biraz hava serinlese, yaz akşamları serinse hemen beni sık diyen bir parfüm arkadaşlar. Bu parfümde maalesef reformule olmuş ama son versiyon 2013-2014 mü bakayım batch'e idare eder gibiydi. 9 fısı sıkmanız lazım derim. İnşallah daha reformule olmaz veya olumlu olur..

Ben meşe yosununu yazlık olarak seviyorum. Hele Giorgio Beverly Hills Giorgio for Men ( Pour Homme ) 'da oldukça yazlık kokuyor meşeyosunu ki kışlık koku notalarına rağmen ve çok yoğun bir meşeyosunu ki maalesef o da 2013 Martındna sonra reformule oldu kısmen ki zaten ilk yıllar daha ayrı bir şahesermiş. Umarım ifra'yı atlatıp güzel parfümlere devam ederler. Ifra Allah seni ne yapsın, ıslah etsin inşallah :D :)..

Quorum özellikle bahar aylarında süper bir koku, süper bir parfüm. Yazın denemeyin bence hele yüksek sıcaklıklarda, kabusa dönüşebilir dediğim gibi. İğreti olabiliyor içindeki derinin hayvansallığından. Aman @rasta84 ( düzeltme rasta82, haha altta rasta hocanın dediği gibi maşallah 2 yaş gençleştirdik) hocam yanlış anlama. Gene, hele de '' Antonio Puig - Quorum '' 'u yerin dibine sokmuyorum tamamıyla. Sadece yazın deri notasından dolayı itici olabileceğini söyledim.

Ki denenmiştir bu tarafımdan. Ysl Kouros kullanan annem, Quorum için yazın bu ne dedi kötü olarak ama kışın hele bahar aylarında süper bir koku. Mutlaka erkek koleksiyonunda yer almalı derim. Meşe yosununun dayanılmaz bir çekiciliği var arkadaşlar..

Sıkılmadan sıkılan Brut madalyonlu da buna örnek. Meşe yosununun güzelliğine yani..

Çok kalıcı bir parfüm reformulasyonuna rağmen, sanırım reformulasyon olmuş diyorlardı. Rasta hocadan ve diğer kıymetli hocalarımızdan, arkadaşlardan, beylerden alabiliriz yorumları tabiki :).

Sabah sık, akşam kok gene ve 5-7 fıstan fazla sıkmakta fayda var. Ten üzerinde 15 saat sonra bile kokuyor. Oldukça doğal, sentetiklik bence yok. Sentetik kokuları hele tende ele geçiriyorum yani anlayabiliyorum inşallah, maşallah :)..

Quorum'u, büyük ihtimal bildiğiniz bir koku, parfümle betimleme yapacaksam şöyle diyeyim, Tütün kolonyasının sonundaki tiz bağıran inceliği alın, kalan ağırbaşlılığa yüksek oranda aromatik kokular ekleyin, derisel hayvansallık katalım işte size Quorum :).. Meşe yosunu baştan sona hissediliyor ki çok iyi :).

Puig-Quorum-Set-100ml-EDT-vapo-100ml-AS-1 küçük.jpg

Çok uygun fiyatı var, bana inanın 100 ml si 500-1000 tl olsa alıcısı gene çıkar.. Türkiye fiyatı kargo dahil 100 ml si 89 tl lere bulmak mümkün. Yurtdışı mesela testerı 12 küsür dolardı. Sanırım sürümden kazanıyor, Antonio Puig.

Dediğim gibi fiyatı ucuz diye burun kıvırmayın derim. Giorgio Beverly Hills - Giorgio for Men ise bu kokunun deri alınmış, tatlı versiyonu. Gene diyeyim Giorgio for Men yazın mükemmel gidiyor sıcaklarda, mükemmel geri dönüşler alabilirsiniz.. Reformuleden de etkilenmemiş diyordum ama öyle değil maalesef, ifra için kağıt üzerinde şu anki reformulasyon gibiydi Giorgio for Men için, 2013 Mart sonrası yani, bu yıla(2015, 2016) kadar hatta bu yıllarda da değişmiş olabilir olumlu olarak ve son yıllar nasıl bilmiyorum... İnşallah olumlu reformule olmuştur ve olur :)..

Bu arada içeriğinde pipo tütünümü yoksa tütün çiçeği, tütün kolonyası kokusu mu var bilmiyorum. Tütün çiçeği güzel kokar aslında ama kimi parfümde sevmeyebilir hele yoğunsa. Tütün çiçeği, tütün kolonyası sevmeyenler de rahatlıkla kullansın, sorun yok bence.. Rahatsız eden tütün kolonyası kokusu yok, sevmeyenler için de. Denemelere devam...

Quorum Antonio Puig for men kutu şişe 100 ml.jpg

Fragrantica.com içerik tablosu ve açıklama : ''

Quorum, Antonio Puig tarafından, bir odunsu, Aromatik koku oalrak üretildi, erkekler için. Quorum 1981 yılında başlatıldı, üretildi ilk. Quorum (çekirdek manası) Carlos Benaim, Max Gavary ve Rosendo Mateu tarafından oluşturuldu. Üst notalarda artemisia, kimyon, greyfurt, bergamot ve limon vardır; Orta notlar, çam ağacı, karanfil, sandal ağacı, paçuli ve yasemin; baz notlar deri, meşe yosunu ve tütün kehribar, siklamen(kuskus çiçeği, tavşan kulağı çiçeği).

Ana koku özellikleri en çok odunsudur sonra yarı oranında aromatik ve azalarak, deri, dünyevi(topraksı), naranciye, tütün..

antonio puig quorum içerik tablosu oya göre etki sılaj ömür küçük.jpg

316 Meşe yosunu ( Oakmoss) , 305 Çam terebentini, Çam ağacı ( Pine Tree) , 277 Deri ( Leather ) , 248 Tütün ( Tobacco ) , 153 Pelin, Yavşan ( Artemisia ) , 148 Sandal Ağacı ( Sandalwood ) , 138 Kimyon ( Caraway ) , 119 Silhat, Paçuli ( Patchouli ) , 97 Yasemin ( Jasmine ) , 97 Bergamot ( Bergamot ) , 93 Karanfil çiçeği ( Carnation ) , 86 Limon ( Lemon ) , 83 Kehribar ( Amber ) , 78 ( Grapefruit ) , 74 Kuskus, Tavşan kulağı çiçeği ( Cyclamen ).

İyi kokular :)..

Son düzenleme:

ERGUN

Administrator
Yönetici
başkan 2 yaş gençleştirmişin beni sağol varol ;) quorum a gelirsek klasik maskülen tanımını sonuna kadar hakeden bir meşeyosunu çam bombasıdır diyebiliriz. çoğunluğa eski kafa gelecek bu kokuyu uzun yıllar zevkle kullandım ancak artık aramıyorum ne yalan söyliyim :) belki ileride yine alırız bi Şişe belli mi olur :) Robert Piquet bandit e de bu arada oldukça benzettiğim bir parfümdür kendileri eklemeden geçmeyelim. performans olarak 10/10 luktur quorum gün boyu yaldır yaldır saldırır bu anlamda tam bi f/P parfümü olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. klasik maskülen candır tabiki hele ki piyasa kokulardan sıkılmış ve erkek parfümünün Özünü arıyorsanız uygun fiyatıyla bir şans verebilirsiniz. modern erkek parfümü ( o neyse ) tarafındaysanız burun Bükme ihtimaliniz yüksek....