Uygun fiyatlı bayan parfüm önerileri (200TL altı)

almıla

Perfume Lover
Merhabalar bilindiği üzere kur fiyatlarında yaşanan değişiklikler dolayısıyla designer nish bayan parfümlerinde de güzel artışlar oldu..
Ayrıca bazen yaşamışızdır binlerce tl verip yüzüne bakmadığımız kokuların yanında çok uygun ama severek kullandığımız kokular da olmuyor değil..
hem öğrenci arkadaşlarımız için uygun, bütçeyi zorlamayan hem de kullanıma gayet uygun olan bayan parfümü önerilerini konuşalım istedim.

Benim bu konuda ilk önerim Yves Rocher den Moment Bonheur L'eau olacak
25295.jpg

hem günlük kullanıma çok uygun hem bütçe dostu rengi gibi yeşil bir koku elma ve gül notaları baskın ama ilginç bir şekilde ben yeşil çay kokusu alıyorum :) bir kutu bitirdim
Liste fiyatı şu an 175 TL ama yves rocher genel olarak her daim kampanya yapan bir firma geçen hafta 120 TL idi Antakya mağazasında.

Sizlerin önerileri neler merak ediyorum :)

Son düzenleme:

Asli Dayioglu

Eau de Parfum
Almıla hanım cok iyi etmissiniz bu basligi acmakla elinize saglik. Ben de Yves Rocher Evidence seviyorum gercekten, tabii ki bir Alex degil ama fiyatı dogumgunu indirimiyle vs cok uyguna geliyor. Ayni sekilde yeni cikan Mon Evidence ve klasik ciceksi bir koku olan Tendre Jasmin de cok guzel. Bu arada ben nispeten uygun fiyatlı olduklarından Atelier Rebul'u de severek deniyor ve kullaniyorum. Istanbul surdum hatta bugun, birazdan "Bugun ne kullangim" basliginda paylasiciim dusuncelerimi :)

ERGUN

Administrator
Yönetici
gres - cabotine geldi aklıma. eskiden çok bilinir ve kullanılır bir parfümdü ama kadın parfümlerine biraz uzak olduğumdan son hali nasıldır bilemiyorum.

almıla

Perfume Lover
Almıla hanım cok iyi etmissiniz bu basligi acmakla elinize saglik. Ben de Yves Rocher Evidence seviyorum gercekten, tabii ki bir Alex degil ama fiyatı dogumgunu indirimiyle vs cok uyguna geliyor. Ayni sekilde yeni cikan Mon Evidence ve klasik ciceksi bir koku olan Tendre Jasmin de cok guzel. Bu arada ben nispeten uygun fiyatlı olduklarından Atelier Rebul'u de severek deniyor ve kullaniyorum. Istanbul surdum hatta bugun, birazdan "Bugun ne kullangim" basliginda paylasiciim dusuncelerimi :)
Aslı hanım çok teşekkür ederim :)
Yves Rocher Evidence için detaylı bir yorum alsam sizden hiç denemedim fiyatı gayet uygundu onun da öyle hatırlıyorum 120 Tl civarı
Atelier rebul da denemedim ama bu gün ne kullandım da yazdığınız kadarıyla güzel bir hissiyatı var fiyatları nasıl acaba?

almıla

Perfume Lover
gres - cabotine geldi aklıma. eskiden çok bilinir ve kullanılır bir parfümdü ama kadın parfümlerine biraz uzak olduğumdan son hali nasıldır bilemiyorum.
Gres Cabotine de her zaman alışveriş listelerinde gözüme çarpıyor 100 TLcivarı fiyatı daha denemedim ama denemeyi düşünüyorum.

asumer

Founder Administrator
Yönetici
bulabilirseniz zara oud diyorum.içerik kalitesi elbette niş ayarında değil ama başağrısı yapmayan performans olarak son derece tatminkar ve pek benzeri olmayan bir koku...ayrıca britney spears midniht fanatsy de baya baya iş görür

almıla

Perfume Lover
bulabilirseniz zara oud diyorum.içerik kalitesi elbette niş ayarında değil ama başağrısı yapmayan performans olarak son derece tatminkar ve pek benzeri olmayan bir koku...ayrıca britney spears midniht fanatsy de baya baya iş görür
zara parfümleri ile ilgili genel bir inceleme yapmayı düşünüyorum açıkçası dupe kokuları da var ama bütçeye hitap etmesi açısından 79-89 TL gibi rakamlara gayet günlük kullanıma uygun parfüm sahibi olabiliyoruz

asumer

Founder Administrator
Yönetici
eşimin gardrobunda carnal flower,bond signature,poal,sensual orchid,noir de noir gibi ağır toplar olmasına rağmen hemen her gün zara oud kullanıyor ve ben de beğeniyorum.zara ilginç bir marka tıpkı giyim ürünleri gibi kolleksiyonundaki pek çok ürün ünlü modaevlerinden kopya ama özgün bi tasarımına denk geldiğinizde yıllarca kondüsyonundan hiçbişey kaybetmeden kullanabiliyorsunuz.

almıla

Perfume Lover
eşimin gardrobunda carnal flower,bond signature,poal,sensual orchid,noir de noir gibi ağır toplar olmasına rağmen hemen her gün zara oud kullanıyor ve ben de beğeniyorum.zara ilginç bir marka tıpkı giyim ürünleri gibi kolleksiyonundaki pek çok ürün ünlü modaevlerinden kopya ama özgün bi tasarımına denk geldiğinizde yıllarca kondüsyonundan hiçbişey kaybetmeden kullanabiliyorsunuz.
eşinizi gayet iyi anlıyorum Bond 7-24-11 vardı elimde onu kullanacağıma zara orchid kullanırım daha iyi :) çünkü beni daha iyi hissettiriyor.
Benim zara parfümleri ile tek sıkıntım belirli bir saat sonra aynı kokuyor hepsi gibi

Asli Dayioglu

Eau de Parfum
Aslı hanım çok teşekkür ederim :)
Yves Rocher Evidence için detaylı bir yorum alsam sizden hiç denemedim fiyatı gayet uygundu onun da öyle hatırlıyorum 120 Tl civarı
Atelier rebul da denemedim ama bu gün ne kullandım da yazdığınız kadarıyla güzel bir hissiyatı var fiyatları nasıl acaba?

Tabi elimden geldigince yardımcı olmaya çalışayım. Ben EDT kullandım, bana gore en baskın nota gül ve bir beyaz cicek notası dyordum, baktim ki zambak :) Gul dediysem kesinlikle POAL gibi bir gul degil bu arada, beyaz ciceklerle harmanlanmış bir gul kokusu. Bir sure sonra cicek kokusunun yanına paçuli de ekleniyor. Kalıcılık konusunda beklentileri yuksek tutmamakta fayda var. Ama en azından parfumun kokusu oldukca karakteristik. Denemenizi tavsiye ederim. Bu arada ben denemedim ama EDP'si var bir arkadasimda ve o cok daha farkli kokuyor, ten kimyasi mi yoksa notalar mi tam bilemeyecegim..

Atelier Rebul istanbul ben 125 ml EDP aldım, gecen sene almıştım 240 civarıydı, şu an 320 tl gozukuyor sitesinde saolsunlar :oops:

almıla

Perfume Lover
Tabi elimden geldigince yardımcı olmaya çalışayım. Ben EDT kullandım, bana gore en baskın nota gül ve bir beyaz cicek notası dyordum, baktim ki zambak :) Gul dediysem kesinlikle POAL gibi bir gul degil bu arada, beyaz ciceklerle harmanlanmış bir gul kokusu. Bir sure sonra cicek kokusunun yanına paçuli de ekleniyor. Kalıcılık konusunda beklentileri yuksek tutmamakta fayda var. Ama en azından parfumun kokusu oldukca karakteristik. Denemenizi tavsiye ederim. Bu arada ben denemedim ama EDP'si var bir arkadasimda ve o cok daha farkli kokuyor, ten kimyasi mi yoksa notalar mi tam bilemeyecegim..

Atelier Rebul istanbul ben 125 ml EDP aldım, gecen sene almıştım 240 civarıydı, şu an 320 tl gozukuyor sitesinde saolsunlar :oops:
Denemiş kadar oldum çok teşekkürler yorum için :)
ben gül notasını severim ama çok farklı kullanımları var biraz gelenekçi yaklaşımla #oudispahan tarzı kokuları daha çok seviyorum ya da en basitinden iş yerimde bile gül suyu kullanıyorum :) mutlaka deneyeceğim
Zaten yves rocher genel olarak kalıcı kokular üretmiyor ama fiyat performans bazında gayet iyi bence :)

Ozfragrance

Pure Parfum
Satış Onaylı
Moschino funny:light blue tarzi artik zor bulunuyor.

Britney spears fantasy:Seker kiz kokusu f/p canavari

Moschino pink boquet:sweet floral f/p ürünü

D&g l'impereratrice 3:Meyve şöleni

estee lauder pleasures:ciceksi fresh

RNE-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

almıla

Perfume Lover
CK One Shock for Her bu sabah elim gitti bu sayfaya da yazmak istedim.
375x500.12519.jpg

Notalarında çikolata,musk,vanilya,blackberry baskın ama kremsi bir yanı da var
ama kesinlikle ofansif tatlılıkta bir koku değil yayılımı da baskın değil böyle kendi kendinize ya da yakın mesafeden algılanmasını isterseniz ideal bir parfüm. kalıcılığı 3-4 saat civarı bende.
CK one Shock for her 200ml fiyatı 180TL civarında çok çok uygun aslında. Bence bir şans verebilirsiniz.

almıla

Perfume Lover
Bugün aklıma geldi yolculuk için büyük parfüm taşımak zor olduğundan alsam mı almasam dı diye tereddüte düşüp almadım ama aklım onda kaldı
Katy Perry Mad Potion 50ml 100 TL civarı
images.jpeg
vanilya ve tatlı koku seven arkadaşlar mutlaka denemeliler başka bi nota almıyorum ben tatlı yani :)

Meursault

Perfume Lover
Satış Onaylı
Ufak bir koku yorumu alabilir miyiz merak ettim denemedim çünkü
Almila Hanım çay notasıyla birlikte floral birkaç notalara(bu konuda çok bilgim olmadığı için hangi çiçekler diyemiyorum), alttan eşlik hafif bir misk notası var. Daha çok baharlık, hatta yazlık diyebilirim. Osmaniyede ikamet ediyoruz, siz de Antakyadaydınız sanırım. Bu bölgeler için 4 mevsime uygun.

BLA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

almıla

Perfume Lover
Almila Hanım çay notasıyla birlikte floral birkaç notalara(bu konuda çok bilgim olmadığı için hangi çiçekler diyemiyorum), alttan eşlik hafif bir misk notası var. Daha çok baharlık, hatta yazlık diyebilirim. Osmaniyede ikamet ediyoruz, siz de Antakyadaydınız sanırım. Bu bölgeler için 4 mevsime uygun.

BLA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Evet Antakyadayım ben de coğrafya olarak sıcak bir coğrafyadayız yazın böyle su gibi kokulara elimiz gidiyor ister istemez :)
Çok teşekkür yorumunuz için müsait bir zamanda deneyeceğim inşallah

almıla

Perfume Lover
CK contradiction kesinlikle bu listede olması gereken bir parfüm
images (3).jpeg

Contradiction çelişki tezat anlamına geliyor aslında şişe tasarımında bile isminin etkisini görebiliyoruz şeffaf görünen kısım az, kapak kısmı masif ve dolu.
İçerik olarak tekrar bakmam lazım hatırlamıyorum ama hissiyat olarak daha önce kullandığım parfümlerden farklı gerçekten ismi gibi moduma göre değişiyor sanki kokusu da :) Yıllardır elim ara ara gider.
Fiyatı 180 TL civarı. Aklıma düştü alabilirim her an

almıla

Perfume Lover
One Direction Our Moment- celebrity parfümleri severim hiç böyle güzel bi parfüm beklemezdim bu gruptan bol şekerli vanilyalı tipik bir koku beklerdim öyle olmadı hafif tatlı ama meyve tatlılığı gayet cool bir havası var kalıcılık 2-3 saat az yani yenilemek gerekiyor 100 ml fiyat 140 TL civarı