Tom Ford - Black Orchid for women bayan

baykalbul

Perfume Lover
Satış Onaylı
Black Orchid Tom Ford for women bayan makyajlı manken k.jpg

Black Orchid Tom Ford for women bayan

Tom Ford - Black Orchid for women bayan

Tom ford black orchid . Güzel kokular ve güzel bir parfüm... Cıvıl cıvıl ve biraz ağırbaşlılığın bir araya geldiği parfüm. Bu arada limited edition modeli ABD'de 100 ml si 5000 dolar( 5 bin dolar ) , 15 ml si 600 dolar. Tabi normal versiyonu çok daha ucuz bu fiyatlara göre. Kim bilir '' Tom ford-Black orchid limited edition '' versiyonu belki tamamen doğaldır veya daha pahalı notalar daha yoğun kullanılmıştır, fiyatı bunu gösteriyor..

Parfümü kardeşim sıktı ve odaya geldi, mükemmel bir parfüm... Mest edici, tatlı parfüm severleri rahatlatıcı.. Bir efsane..

Bu arada parfüm maalesef reformule oldu diyorlar ama Mutlu arkadaş dediki, İsviçre ve USA yapımlar farkı var. USA yapım harika kokarken, İsviçre yapım zayıfmış. Sanırım IFRA yüzünden ve galiba IFRA'nın borusu daha çok Avrupa'da geçiyor, ötüyor. IFRA'ya bu kadar beddua var, işleri zor :D, hayırlısı :D..

Evet kral kısmen çıplak mı?. Orjinali ''kral çıplak '' o sözün :) :cool:, hikayesini bilirsiniz... Tam mükemmel değil yakından özellikle ama bu pek çok parfüm notasının bir araya gelmesinden ve yoğun koku notalarının olmasından yoksa çok hoş kokusu var ve merak etmeyin genede iyi tabiki ve sonraki 4-5 saatten sonra daha da güzelleşiyor yakından... Dediğim gibi yakından dedim yani burunu dayamak mesafesinden falan yoksa uzaktan çok hoş ilk başlarda da.

İyi ki varsın Tom Ford Black Orchid, o ne güzel bir tatlılık, mest edici.. Gerçi içindeki Tuber ( Yumru mantarı) mantarı, Belki paçuli(Silhat), ve kimi lotus gibi, orchid gibi egzotik çiçekler kimine itici gelebilir.. Tetlı severlerin beli yüzde 50 'si kesin sevecektir diye düşünüyorum bu parfümü..

Paçuli(Silhat) 'de diğer kokularla beraber halay çekiyor parfümde :) .. Tatlı parfüm severlerin genelinin seveceği veya kullanmasa da saygı duyacağı bir parfüm olduğunu düşünüyorum..

Evet 4-5 saat sonra da güzel ve parfümü sıktıktan 8-9 saat sonra da kardeşim kokun güzel dedi. Zaten sılaj ve ömür manyağı bu parfüm :D..

Kanser hastalarının özellikle sevmediği parfümlerden bu arada, kemoterapi görürken... Parfümün ilk başlarında özellikle... Kuvvetli olduğundan da ve onlar kokulara karşı daha hassas oluyor..

Bu kokuyu anlatmak zorladı beni. Çok düzenleme yapacağım bir mesaj olabilir bu. Belkide olmaz :cool:

Kokunun çok sevilmesinin sebeplerinden biri bence, doğal ve eğer kullanılmışsa kısmen az sentetik koku notalarının beraber kullanılarak, sentetik koku notasının olumsuzluğunun azalması.. Bunu evde bende denemiştim. Sentetik kokunun olumsuzlukları azalıyor.

Black Orchid'de sentetiklik varsa bence o da çikolata kokusudur :D ki kakao koku notası doğalı da varmış piyasada ve hani Black Orchid 'de doğal kakao kullanılmış olabilir..

Orchid koku notası kokladım.. Yasemin in bayıltımsı kokusunu alalım, ince ve yoğun tatlılık ekleyelim, biraz köşelilik, işte size orchid çiçeği kokusu.. Melez orkidelerden üretildiği söyleniyor. Çok açık sarımsı rengi var orkide eterik yağının..

Gardenya ve diğer çiçeklerin kokusu da doğal bence içerikte ve baharatlar. Meksika çikolası sentetikler içinde mi soru işareti bırakalım.. Vanilya umarım doğaldır.. Kimi çiçek notaları da sentetik olabilir belki ama doğal da olabilir..

İlk başlarda geri çekilmiş ve atlamaya hazırlanan aslan, kaplan gibi veya yemek yemişsinizde hazmedilmeyi bekleyen midedeki yemek gibi bir hava var. Uzun süre giden ( 4-5 saatten sonra da kokuda yoğunluk devam ediyor), daha tüm kokumu anlatmadığını söyleyen bir hava .

Koku pek değişim göstermiyor baştan sona. Bu eğer koku notaları güzelse, güzel bir durum, kötü değil..

TOM FORD - Black Orchid 'i merak ettim şimdi :), bir sıkalım harırlayalım :)..

Aklıma geldikçe fıslatıyorum Black Orchid 'i.. Tatlılığı bazen sıkabilir kimini.. O zamanda Old Spice Cologne, Old Spice Edt falan, Aromatik parfümler vb.kullanılabilir..

Bu kez de yumuşak '' black spade '' tişört-fanilaya sıktım, ilk denemelerde. Diğer black spade'lerden farklı bu model, çok daha yumuşak. Altta kenarda parlak metal amblemi var. Buda u.s polo triko pamuklu kazak gibi al koynuna yat ( Sanki tarladan toplanmış pamuk yumağı gibi ) :D .. :cool::)

16-17 saat sonra da parfüm kokmakta. Odaya yaklaştığımda kokuyordu 16-17 saat sonra. Koku daha bir güzelleşmiş. 24 saat sonrada kokuyor.

Parfümü denemek için bayağı çabaladım. Üzerimde de, odada bir çok tişörtün üzerinede sıkıp denedim zamanlara göre. Umarım genelini seversinin yazımın... :cool:

Mesela Bvlgari Jasmin Noir Edp'ye oldukça benziyor. Tom ford black orchid'de tabi farklı notalarda var..

Doğal kakao yağı varmış parfümeride kullanılmak amaçlı dediğim gibi.. Bunu editlerim ilerde inşallah, hakkında bilgi edindikçe..

Siyah orkide ise bir efsane olabilir yani yağı.. Yukarıda yazdım orkide çiçeği koku notasını.. Denedikçe editleyebilirim..

Fragrantica.com da çikolata kokusuna bakıyorum ve bana yenen çikolata sürecini anlatmış. Fragrantica.com bu konuda iki yüzlü maalesef... Sentetik içerikleri direkt söylemiyor.

Onlara yazdım çok önceden. Gerçek misk'e misk içerik diyin dedim. Ve diğer gerçek parfüm koku notalarını da belli etseler iyi olur.. Musky diye yazıyorlar ve onun anlamıda tam belli değil. Musky, misk gibi ve miskli demek. Sentetik misk e musky denebiliyordu galiba.. Bu arada, çoğu parfümde kokladığınız misk ile gerçek misk arasında dağlar kadar fark var.

Zaten ''sentetik miskin'' çok çeşidi varmış.. Mesela tom ford white suede'deki sentetik misk '' buzzy '' diye adlandırılıyor. Miske benzeyen her şekerli şey, misk değil. Vahşi kapitalizmin çirkin yüzü burdada ortaya çıkıyor ve miskin ismini kötü kullanıyorlar ve karalamış oluyorlar maalesef..

alıntı çeviri. çeviri çok iyi değil, idare edin lütfen : ''''''''''
Black Orchid parfüm şirketi parfüm yaratıcıları tarafından oluşturulan Givaudan . Bu oryantal şipre olarak ilan edildi 2006 yılında. Üst notalarda Fransız yasemin, siyah trüf, ylang-ylang, siyah frenk üzümü ve efervesan narenciye bulunmaktadır. Çiçek-baharatlı kalbinde, yaşıyor Tom Ford 'ın black orchid gerçek olmaktan hayali daha, ve baz odunsu notları (paçuli ve sandal ağacı), bitter çikolata, tütsü, amber, vetiver, vanilya ve balsam birleştirir.

"Black Orchid klasik koyu, zengin olduğu;. Onun koku iyi parfüm evlerin en kreasyonları ile uyumludur zengin koyu iz Lüks ve şehvetli bir parfüm black orchid.Modern ve zamansız ve baharatlar," Bu söylenebilir kalır Siyah Orkide uzun ömürlü ve yaygın aura ile.

"Bu sıradan bir orkide ilgili değil, ben en karanlık orkide istedim. Bir şey hakkında garip ve nadir biraz daha var ve bu bulmak kolay değil." Parfüm lüks ve ürün yelpazesi, limited edition Parfum 5.000 dolar 100 ml si ve 15 ml si 600 dolar tabi bu 15ml şişe limited edition. (US $ 135) ve 100ml (US $ 90) 50ml Eau de Parfum içerir. Dağıtım sınırlıdır.

Satın Tom Ford Black Orchid Amazon.com fiyata: 45.00 $ - 90,00 $ ''''''''''''''

Bu arada parfüm için yaratıldığı söylenen siyah orkide ile tanışmak isterdim. Nasıl kokuyor acaba, yoksa ilgi çeksin diye uyduruldu mu? Bu arada orkide eterik yağı varmış doğal... Hikaye şu : '''''''

Parfüm oluşturulurken, başarılı bir parfüm olması için oldukça derin araştırmalarda bulunan Tom Ford, kendisine sunulan esansları beğenmez. Aklında olan parfümü oluşturmak için, yaptığı araştırmalar ve aldığı yorumlar sonucunda, bu parfüm için özel bir çiçek yetiştirilmesine ve onun esansının kullanılmasına karar verir.

Ve parfümün ismini aldığı o çiçek ( siyah orkide ) sadece Tom Ford için üretilir. '''''''''''

Parfümün orjinal renginide görelim çünkü şişesi siyahımsı olduğu için göremeyen vardır, bilmeyen vardır. . Omuzumdaki evcil hayvan kobay ( ginepig, guinea pig, cavia da deniyor ) .Elimde tuttuğum şişe Tom ford-black orchid' e ait.. Kiloluyum resimde... Vereceğiz inşallah, ee kilo vermeyi beklersek çok zaman geçer bu mesaj için :cool::D:) :
tom ford black orchid'in rengi ve ben resim ve ginepigim.jpg

diğer resimleri de yayınlayalım :cool: . Erotizm kullanılmış kiminde...
Black Orchid Tom Ford for women manken yatakta k.jpg

Black Orchid Tom Ford for women bayan mankenin elinde parfüm küçük.jpg
Black Orchid Tom Ford for women bayan manken çıplak elde parfüm küçük.jpg

Black Orchid Tom Ford for women suda amnken kafası ve eli küçük.jpg

Black Orchid Tom Ford for women bayan suda çıplak resim manken ham resim.jpg

alıntı içerik tablolarına geçelim. O sitedeki üye oylarına göredir tablolar..

Black Orchid tom ford women bayan ana hatları küçük.jpg
Black Orchid Tom Ford for women sevmek oranları tablo mevsim türkçe k.jpg

Black Orchid Tom Ford for women içerik resimli tablo türkçe k isim tüm.jpg

1166 Meksika çikolatası ( Mexican chocolate ), 1088 Paçuli ( Patchouli ) , 904 Tütsü ( İncense ) , 800 Orkid ( Orchide ) , 764 Tuber, Yumru mantarı, Tuber mantarı ( Tuber ) , 712 Vanilya ( Vanilla ) , 667 Baharatlar ( Spices ) , 659 Gardenya ( Gardenia ) , 496 Bitkisel amber ( Amber ) , 473 Siyah frenk üzümü ( Black current ) , 469 Meyve notaları ( Fruity notes ) , 435 Sandal odunu ( Sandalwood ) , 424 Yasemin ( Jasmine ) , 350 Kabe samanı, vetiver ( Vetiver ) , 343 Ylang-ylang ( Ylang - ylang ) , 237 Lotus ( Lotus ) , 146 Bergamut ( Bergamot ) , 114 Mandalina ( Mandarin orange ) , 71 Amalfi limon ( Amalfi lemon ) .

Yukarıda tabloda ve paragraftaki sayılar, o sitenin verdiği üyelerin oylarının oranına göre yazılmış.

Her ne sürç-i lisan ettiysek af ola.. Güzel kokmalar :cool:;):)

Son düzenleme:

baykalbul

Perfume Lover
Satış Onaylı
Yukarıda yazımı tekrar okumadım ama sentetikliğini sert eleştirdiğimi hatırlıyorum. Genede koklamak hoş bir parfüm..

Biri kullandığında evet bu Black Orchid diyebiliyorsunuzdur ki benzerleri giderek artıyor sanırım..

Özellikle uzaktan çok hoş bir parfüm, canım uzaktan derken tişörtten burun mesafesi de dahil dediğim mesafeye.. Yakından yoğun olduğu içinde çok hoş olmayabilir ama gene güzel..

Bvlgari jasmin Noir (Edp) oldukça benziyor Black Orchid 'e ve farklılıkları da var kısmen...

Güzel parfüm güzel..

Tom Ford Black Orchid ile tanıştığımda üstüne parfüm olmayacağını düşünüyordum ki yanıldım. Ki zaten kimi tatlı parfümler çok farklı kategorilerde, düzeylerde, seçeneklerde olabiliyor. Yani her tatlı parfümün yeri ayrı olabilir..

Tom Ford Tobacco Vanille ile tanıştıktan sonra Tom Ford Black Orchid 'i çok az kullanır oldum hatta uzun süre kullanmadığım oluyor.

Aklıma gelmişken bir ara kullanayım Black Orchid 'i..

Her Türk 'ün elinde vardır lafı da hoşuma gidiyor Tom Ford Black Orchid için, her türk'de olmasa da çoğunda falan vardır parfüm kullananların :) :D :D

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:

baykalbul

Perfume Lover
Satış Onaylı
Tiziana Terenzi - Maremma

Black Orchid sevenler kesinlikle denemeli.

Baykal bey Maremma denediniz mi acaba?

Tiziana Terenzi Maremma'ya devam.

Kız arkadaşım bayıldı. :)

Maremma

Mehmet kardeşin, hocanında çok bahsettiği bir parfüm.. LeventH ve diğer kıymetli arkadaşlar da bahsetmiş emrah ve dr mehmet gibi..

İçinde silhat(paçuli), bal ve amber var tatlılık olarak..

Dekantı olsa da alabilirim inşallah..

Denemedim @SRK hocam şimdilik. Niş parfümlerdenmiş. Beymen'de olduğu bahsediliyor forumda. Beymen Adana'da var, gidip bir deneyeyim inşallah olmazsa..

Sağolun :cool::):)..

baykalbul

Perfume Lover
Satış Onaylı
Tiziana Terenzi Ursa denedim ve Tom Ford London 'a çok benzettim ve daha zayıfı.. Umarım Maremma modeli iyidir.. Onuda dekant falan temin edeceğim inşallah bir ara..

Bu arada maalesef reformule olduğu söyleniyor Tom Ford Black Orchid 'in.. @rasta82 anvçcak gölgesinde serinler, gölgesi olamaz falan demiş, yeni formulasyon Black Orchid için..

Bu konuda arkadaşları bekleriz yazmaya lütfen..

Şu an Tom Ford Black Orchid Vintage sıktım, yok böyle koku ( gerçi benzerleri olabilir, yapılıyor.. Maremma mesela deniyor..)..

Tom Ford Tobacco Vanille ile tanışınca Black Orchid 'i çok boş bırakmıştım, bu aşk alevlenmeye her an hazır :D.. Çok olmasa bile ara sıradan fazla sıktırır bu parfüm kendini, en azından..

Biri sıktığında 2-3 metreden duyuluyor.. Milli parfümümüz oldu diyebiliriz :D :p:).. türkiye'ye fabrikası kurulsun yani :D.. Kokusuna rastlaamk mümkün hele İstanbul'da daha çok..

Vintage ile uskumru pişiren kardeşimin yanına gittim kokuyu algıladı :D..

Kapağını açtım dekantın, parfümün kokusu geldi.. Hay maşallah :D..

Güzel koku, güzel parfüm ama maalesef reformule olmuş ama USA(ABD) ve İsviçre yapım farkı varmış. ABD yapım çok iyiyken, İsviçre yapım kötüymüş..

Yukarıda da yazdım, sanırım IRFA yüzünden Avrupa'da üretilen Black Orchid'ler zayıf çıkıyor artık..

Araplarda da kakaolu kokular çıkıyor acaba başlangıcı Tom Ford'a mı dayanıyor, ilham almak olarak?

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:

Kokuesans

Eau de Toilette
Tom Ford black Orchid benim için vazgeçilmez bir koku orkide kokusu ve kendine has o tatlılığı hiçbir parfümde bulamadım verdiğim paranın tam karşılığı olduğunu düşünüyorum
images (5).jpg

Libra

Pure Parfum
Ben Black Orchid imi eşime vermiştim.Çok uzun zamandır kullanıyor ve bitiremedi hala.Eşim de ne bereketli bir parfümmüş bu diyor:)Sabah sıkıp işe gidiyor ,akşam döndüğünde hala yoğun şekilde kokuyor.Benim sıktığım çoğu parfümü bastırıyor kokusu.Ben sıkıldım doğrusu.Bittikten sonra tekrar aldırtmayacağım.

K

kuzgun1984

Misafir
bu parfumun edp formatının yeterince feminen olmadığını düşünen bayan kullanıcılar edt yi denemeliler. çok önemli farklar yok aslında ama edt daha çiçeksi böceksi.

aytaç

Eau de Toilette
bende çok güzel durmasıyla birlikte her zaman kullandığım bir seçenek olmadı bir yere gidersem davette veya özel zamanlarda kullanıyorum ama bayanlara dahada çok yakışıyor bu kesin :)

elle61

Perfume Lover
Satış Onaylı
Alternatifi Roberto Cavalli Nero Assoluto'dur. Yalnız Nero, biraz daha kadınsıdır -erkek kullanmasın lütfen, bize kalsın.-

Starboy

Perfume Lover
Satış Onaylı
şişesi çok güzel kokusu %100 kadın parfümü nasıl unisex olarak lanse ediliyor anlamadım :)

Helvetica

Eau de Toilette
Sakizi hatirlatiyornama performans isteyenler icin gayet tercih edilebilir

ilkerkepce

Extrait de Parfum
Hem bayana hem erkeğe yakışan çok başarılı bir koku.Çok uzun kullanımda bayıyor insanı ama arada bir özel günlerde kullanımda her seferinde beğenmişimdir..

xPixa

Perfume Lover
Moderatör
Son yıllarda gourmand kokuların oldukça yaygın hale gelmesiyle 2006 yılında kadın parfümü olarak piyasaya sürülen bu koku özellikle EDT formunun piyasaya çıkmasıyla beraber günümüzde unisex olarak kullanılıyor :) Gerçi hoş baya sevdiğim bir kokudur Black Orchid özellikle esmer tenli bayanlarda çok çok güzel duruyor ama hiçbir şekilde bir erkeğe yakıştıramıyorum nedense. Güzel taşıyan erkekler var yok değil ama yine de yakıştıramıyorum.

maximus

Extrait de Parfum
USA üretimli versiyon elinde olan varsa talibim şişeli olarak

furkany

Eau de Parfum
Üstünüzde Black Orchid varken ve ortamda kahve kokusu varken benim bayılıp bittiğim bir koku ortaya çıkıyor. En sevdiğim hali Black Orchid'in. Birde sabah arabadan inerken 3-4 fıs sıktıktan sonra akşam tekrar bindiğimde de çok güzel geliyor. Arabaya binenlerinde dibi düşüyor :)

Son düzenleme:

Burak Erkan

Pure Parfum
Satış Onaylı
Çok baskın bir koku , ilk aldığım şişeli parfümlerden biridir . Kimisi çok seviyor kimisi nefret ediyor bu parfümün arası yok , benim duygularım ise karışık , eğer kullanılacaksa kış günü dışarda gezmeli , kapalı mekanda boğuyor . Bence Unisex bir koku , ben kokuyu bir bayanın kullandığına daha rastlamadım .

MD

Founder Administrator
Yönetici
Çok baskın bir koku , ilk aldığım şişeli parfümlerden biridir . Kimisi çok seviyor kimisi nefret ediyor bu parfümün arası yok , benim duygularım ise karışık , eğer kullanılacaksa kış günü dışarda gezmeli , kapalı mekanda boğuyor . Bence Unisex bir koku , ben kokuyu bir bayanın kullandığına daha rastlamadım .
Kesinlikle baskın bir koku, geçen gün çalıştığım yerde tüm koridorları doldurmuştu, takip ederek kokunun sahibini buldum , kurul üyesi bir abimizmiş çok şaşırdım