Thierry Mugler Pure Coffee

HOCA

Pure Parfum
Satış Onaylı
prd_1446_bbig_1289419492.jpg

Bugünkü konuğum Thiery Mugler'in kahve temalı parfümü olan Pure Coffee.

Parfümü ilk sıktığımda çok yoğun bir açılışla karşılandım. Kahve, paçuli birleşiminin verdiği yoğun, koyu ama genel beğeniye uygun tatlılık barındıran bir açılış. Açılışını pek beğenemedim. Ben bu tarz tatlı açılışları sevemiyorum. Sert kuru bir açılış parfümde daha güzel duruyor. Sonra yumuşasın kremsileşsin pudramsı olsun ne olursa olsun ama başta tokat gibi vursun istiyorum.

Koku orta notalara çok yavaş bir şekilde geçiyor. Yani açılış notaları ile orta notalar biraz karışık. Başlangıçtan orta notalara biraz hayal kırıklığı yaşadım. Aslında koku fena değil. Ama ben kahve kullanımını daha yoğun ve karanlık beklerdim. Biraz acımsı sert bir kahve olsaydı keşke.

Thierry mugler in tüm kokularının temelinde olan o yanık şeker ( karamel ) kokusu bu parfümde de on plana çıkıyor. Tonka fasulyesi de var sanırım, bazen bal da kullanılıyor. Bu orta tonlama bana çok şekerli geliyor. Ve bu his neredeyse tüm kokularında var. Havanne olsun malt olsun a man olsun hepsinde parfüme hakim bu yanık şeker kokusu. Firma sanki her kokusuna imzasını atıyor. Tabi ki kahve hiç hissedilmiyor değil, biraz derin nefes çekince o baskın yanık şeker kokusundan kurtulmaya çalışıp ben de buradayım diyen yumuşak bir kahve kokusu geliyor. Daha çok karamelize edilmiş bir kahve.

Dediğim gibi ben daha acı, sert ve karanlık bir kahve beklerdim. Sonuçta pure coffee ürünün adı. Kokunun bir diğer olumsuz tarafı genel seyirde pek değişmeden ilerlemesi. O baskın paçuli ve karamel bileşiminden notaları arasında olan vetiver, misk neredeyse hiç anlaşımayacak. İlk beşinci dakikadan kokunun tenden ayrılmasına kadar karamelize edilmiş kahve ve paçuli kokusu sizi hiç bırakmıyor. Koku tenden ayrılırken hafiften bir misk alır gibi oldum.

Sonuç olarak thiery mugler in bu kokusu da bana pek uygun değil. Beklediğim kahveyi yine bulamadım. Ama kötü koku değil. Tam genel beğeni kokusu.

Kalıcılık ve fark edilirlik diğer TM lerle aynı. İkisi de fena değil, o konuda sizi üzmeyecektir.

Şerif23

Pure Parfum
Satış Onaylı
hiç ama hiç beğenmediğim bir koku.2 ml bile kullanamadan elden çıkardım.dediğiniz gibi kahveye o yanık şeker-karamael hiç gitmemiş

insensible

Eau de Parfum
Hocam ben fena halde püre coffeye benzettim intoxicated i yanılıyormuyum acaba

samisenol

Eau de Parfum
bende decant olarak denemiş dayanamamış hediye etmiştim hiç hoşuma gitmemişti

M-rah

Pure Parfum
Satış Onaylı
İğrençççç böööö :confused: Havana dışındaki kokuları beş para etmez hacı...

mryankee06

Eau de Cologne
klasik thierry mugler altyapısı bunda da var evet ve beni bi süre sonra gerçekten bayıyor. kahve ise bana oldukça çiğ kokuyor bu parfümde. genel beğeniye uygunluk konusunda aynı fikirde değilim maalesef, pure malt ve pure havane tamam ama bu pek genel beğeniye uymuyor bence.

cantona8

Pure Parfum
Satış Onaylı
kahve temasını en iyi aldığım parfüm ama taste of fragrance hariç hiçbirini kullanılacak tipte bulmuyorum kendime

YILKANT

Pure Parfum
Satış Onaylı
Havana da dahil bu a flankerlerinin hepsi benim gözümde hayal kırıklığı. 2 t.m. Alacağına 1 creed almalı insan.

alisofya

Eau de Parfum
Elimde Zeki abiden aldığım bir şişesi mevcut ama bir türlü hangi gün bu parfümü kullanmaya kalksam nedense vazgeçiyorum bir türlü ısınamadım :(

debian_lnx

Eau de Parfum
ilginç hocam tabiki zevk meselesi ama pure coffee malttan daha çekici geldi bana tam bir kış kokusu ve olukça tatlı...