THE BODY SHOP PARFÜMLERİ

elle61

Perfume Lover
Satış Onaylı
Fiyata gel fiyata... 50 ml.lik edtler 150-170 tl arasında. Hayır anlamıyorum ve bana bunu kimse anlatabilemez. Bu nedir yaaa? Sen sıradan bir markasın, çok bi' özelliğin yok. Fiyatların yaklaşmış Clarins fiyatlarına. Olacak iş mi bu? Bir bu marka(ABD'de Drugstore'nin en kalitesizlerinden biri olarak görülmekte, öyle gerçek manda da bitkisel bir marka değil.) bir de Yves Rocher -ki kendisi Fransa'nın Flormar'ı olur- kendi ülkelerinde değer görmezken bu ülkede Clarins kalitesinde tutuluyor. Adamlar buradan anormal para kırıyor. Bizim saf tüketici de bitkisel ürün alıyorum diye aynı kaliteyi Türk mallarında da bulabilecekken bunların İngilizce, Fransızca isimlerine para ödüyor. Yabancının BİM'İ ülkemde oluyor Clarins. Burayı okuyan tüm insanlara sesleniyorum. Bu iki marka da Drugstore ayarındadır ve ürünleri asla o fiyatlar etmez. Çok iyi indirimler dışında buralardan çöp almayınız.

almıla

Perfume Lover
buav ve peta sertifikası var body shop'un hayvan testi yapmıyorlar.. parfüm için değil ama etik duruş için başarılı buluyorum

elle61

Perfume Lover
Satış Onaylı
buav ve peta sertifikası var body shop'un hayvan testi yapmıyorlar.. parfüm için değil ama etik duruş için başarılı buluyorum
Marka cruelty free olabilir ancak kesinlikle %100 bitkisel falan değil, kaliteli değil. O fiyatları hak eden ürünlerinin olduğunu düşünmüyorum.

almıla

Perfume Lover
ben dikkat ediyorum cruelty free ürünler almaya çalışıyorum makyajda özellikle ama fiyatları hepsinin yüksek tabi

elle61

Perfume Lover
Satış Onaylı
ben dikkat ediyorum cruelty free ürünler almaya çalışıyorum makyajda özellikle ama fiyatları hepsinin yüksek tabi
Ten makyajı için özellikle Jane İredale şiddetle öneririm. Elhamdülillah sorunlu bir cildim yok, ten makyajını sadece çok özel günlerde yapıyorum. Jane İredale pudra ve fondöteni çok iyi. Far çok ender kullanırım, Flormar işimi görür. Maskara için Pastel Big n Black fazlasıyla yeterli. Diplinerım da Pastel. Eskiden YSL FAUX CİLS, CHANEL LE VOLUME DE CHANEL ' den aşağısını kullanmazdım. Saf saf paraları kozmetiğe dökerdim. Şimdi akıllandım, hem ucuz hem de işlevsel ürün bulmak kolay. Sadece denemek lazım.

ozlemcixxx

Pure Parfum
Satış Onaylı
@elle61 e sonuna kdr katiliyorum sana.. the body shop, yves rocher bunların fiyatlari cok cok abartılı ve kalitesiz. The body shop tan saç urunu almistim bi zaman.. dunyanin parasini vermistim ve hic de bir ise yaramamisti..çöppp..parfum fiyatlari neredeyse burberry e yaklasmis.

Green

Pure Parfum
Satış Onaylı
White musk i (erkek :P ) severek kullandim. Naif ve silaji yuksek, esen bir koku.

blerox

Perfume Lover
Satış Onaylı
White musk çok güzel bir spor sonrası parfümü bir sisesini severek kullandım..

maksimum warp

Eau de Toilette
The body shop, Yves Rocher, L'occitane vs bunlar Türkiye pazarına ilk girdiklerinde gayet makul fiyatlara sahiptiler fakat şimdi fiyatlar yüksek geliyor bizlere ama şu durumu da göz ardı etmeyelim.

Euro: 3.94 tl olmuş, ben L'occitane dan ilk alışverişimi yaptığımda Euro 2 tl civarlarında geziyordu, belki o kadar bile yoktu. Kurdaki bu değişikliğe ek olarak bir de hükümetin ithal ürünlere uyguladığı vergiyi arttırması, ona ek olarak da kozmetikten alınan verginin ekstradan artması fiyatları ciddi şişirdi.

Bitkiselliklerine, kalitelerine yorum yapmayacağım ama artan fiyatlar değil, kur yükseldikçe biz ülke olarak fakirleşiyoruz. Daha doğrusu tüketici olarak alım gücümüz düşüyor.

Designer bir chanel olmuş 450-500 TL, zamanında 350 tl ye Creed falan alıyorduk. İşte oradan yapın hesabı.

miss.poudree

Eau de Cologne
Bir zamanların the body shop çalışanı olarak artık gına getiren parfümlerdir her gün bu kokular icinde olunca haliyle insana bi baygınlık geliyor. nerede duysam tanırım hepsini tek tek. Içlerinde en sevdiğim white musk isimli parfümü olmustur. Evet fiyatlari ülkemizde midstore olarak kategorizelendirecegimiz mağazalara göre yüksek ama illa alinacaksa bi white musk parfümü alınabilir.