Ormonde Jayne Nawab Of Oudh

fuat

Extrait de Parfum
images

Ormonde Jayne Nawab Of Oudh "The Four Corners of the Earth" serisindeki en sükse yapan koku olmuş.Bencede bu üne kavuşmasını,kesinlikle sonuna kadar hak etmiş çok güzel bir komposizyon...
2012'de piyasaya çıkan bu parfümün arkasındaki burun Geza Schoen'dur.

Açılışta hafif baharatlarla yoğun ama rafineri yeşil notalarla başlıyor. Çimenler otlar baharatlar geliyor burnuma...Gözümü kapattım, açdığımda Almanya'daydım... Aschaffenburg Schloss Johannisburg'da geziniyorum mevsim haziran otlar, çimenler taze taze nasıl da geliyor burnuma. Ya arkadaki havuzun sesine ne demeli, insanı huzura erdiriyor. Beni Almanya günlerime götüren bir açılış, ne kadar kıymetli...

SM_Aussenansicht_FotoTillBenzinKongressTouristikbetriebeAschaffenburg.jpg

Orta notalarda biber kokusu alıyorum, pembe bibermiş... Harika harmanlanmış çiçek notaları ve peşi sıra onlara çok güzel şeffaf şekilde eşlik eden belki limon belki de bergamot...Çok güzel, insan koklamaya doyamıyor. Hemen sonrasında, şimdi sıra bizde deyip; gül ağırlıklı oud sahneye çıkıyor. Yalnız nasıl asil, sessiz ve derinden giriyorlar, sahneye. Profesyonelce...

bergamotto10.jpg

roseng-600_01.jpg

Kapanışta hafif tozlu ve kuru vetiver, amber, misk triosu ile ve biraz hayvansallık barındırarak sonlanırken, bu üç nota güzel harmanlanmış.

Bir itirafta bulunmam gerekirse, beni en az etkileyen kısmı kapanışı oldu... Biraz ağır geldi ve sondaki hayvansılık burnumu yordu galiba... Bütün fazlarını benden hariç iki kişiye de koklattım ve iki kişi de son fazını ağır ve biraz baş ağrıtıcı buldular...
Kalıcılık tende gayet iyi; kıyafette ise bir günü rahatlıkla görüyor. Ben tendeki duruşunu daha çok sevdim.
Peki fiyatını hak ediyor mu? Bence ilk ve orta notalarıyla kesinlikle evet ama kapanıştaki biraz iç bayan duruşu ile hayır... Bu parfümün diğer Ormondo Jayne'lerden bir tık pahalı olmasını yadırgamazdım ama iki katı fiyat etiketi biraz fazla gibi dostlar. Tabi ki bu benim görüşüm...
Parfüm genel hatlarıyla yapaylık barındırmayan, herkesin sevebileceği, daha çok maskülen tarafa göz kırpan, performans ve kalıcılığı ile kullananı üzmeyecek güzel ve naif bir komposizyon olmuş...

Kalıcılık : 9
Farkedilirlik : 9
Koku güzelliği : ilk ve orta nota 9,5 son nota 7
genel beğeni : 8.5

nd.16897.jpg

Son düzenleme:
M

Mehmet

Misafir
Ellerinize sağlık fuat hocam. Fiyat konusunda beni rahatsız eden parfumlerden ama mutlaka denemek istiyorum en kısa surede. Almanyayi ben de çok özledim bu arş gidemiyorum o yeşilini anlatinca ayrı bir özlem duydum ayrıca objektif ve parfumun eksik yanlarını yere açıkça vurmaniz çok hoş olmuş sagolun

Pink Floyd

Pure Parfum
Eline diline kalemine sağlık Fuatım parfümü çok güzel anlatarak ormodelere olan merakımı bir kat daha artırdın diyebilirim bunu da en kısa sürede denemek şart oldu ayrıca yorumların köşe yazısı tadında olmuş tebrikler devamını bekliyoruz:)

yavuz

Extrait de Parfum
Satış Onaylı
Güzel bir inceleme olmuş. Yeşilliklerle ilgili kısmı bende de merak uyandırdı. Fiyatının yüksek olması sebebi ile sırasını beklemek zorunda kalacak tabi sırası gelirse.

Xlusive

Eau de Parfum
Güzel bir inceleme olmuş. Yeşilliklerle ilgili kısmı bende de merak uyandırdı. Fiyatının yüksek olması sebebi ile sırasını beklemek zorunda kalacak tabi sırası gelirse.
Yavuz hocam yeşil ama kremsi ve pudramsı kokular arkasında kalmış yeşil öyle düşün. Ayrıca ben bu kadar köşeli bir koku görmedim. Hem baharatlı, hem yeşil ve fresh, hem kremsi, hem pudramsı, hem ağaçsı.. Herkesin beğeneceği bir koku var içerisinde.

H

Herobabyfb

Misafir
Böyle inceleme yazılarını okurken daha, çok yolumun olduğunun farkına varıyorum. Okuduğum incelemeler o kadar samimi ki...
Gerçekten güzel bir anlatım olmuş. Denenecekler listeme bu eseri de ekliyorum. Elinize sağlık.

yalciner51

Pure Parfum
Satış Onaylı
Kaleminize sağlık Fuat hocam. Çok güzel bir sunum olmuş. Resimlerle uyum süper. :)
Denemek istediğim kokular arasına aldım.

Yavuz14M

Pure Parfum
Satış Onaylı
Elinize sağlık denediğim ve gayet memnun kaldığım şişeli dahi alabileceğim ve mutlaka denenmesi gereken bir parfüm