Merak Ettiğiniz Parfümler

olcun

Extrait de Parfum
İstedim ki bu başlık'ta merak ettiğiniz koklamak istediğiniz kokular ile ilgili bilgiler yer alsın istedim. Bir çoklarımız notalarını inceleyip merak etmeye başlarız. Sonrasında bir şekilde bileğimizde bulur, küçük bir vial/dekantını elde eder belki satın alırız.

Bu başlık altında merak ettiğim parfümleri yazmak istiyorum.

Öncelikle,

Aventus'un içerdiği odunsu notaların zaman içersinde form değiştirmesinden dolayı, eski kafa kokulara da merak sarmaya başladım.

M. Micalef - RV' bu anlamda denediğim ve hoşuma gitme ile gitmeme arasında kararsız kaldığım pahalı bir parfüm oldu. Bileğimde 1 kez denediğim için çok fazla bir şey söyleyemiyorum ancak farklı ruhali ve şartlar altında denemek ve gelişimini meark ediyorum.

Hermes - Bel Ami,
MASQUE MILANO, Russian Tea
Annick Goutal - Eau De fier
Jean Patou PH vintage
MDCI, Chypre Palatin,
Slumberhouse - Jeke

Son düzenleme:

blerox

Perfume Lover
Satış Onaylı
PROFVMVM ROMA markasının tüm parfümlerini merak ediyorum aslında ama aralarında aqua di sale, santalum, fiori d'ambra ve ambra avrea'yı ayrıca çok merak etmekteyim..parfümlerinde %43 esans yoğunluğu olduğunu söyleyen bir marka ve okuduğum çoğu yorumlarda bu iddianın doğruluğu konusunda görüşler.. insan merak ediyor haliyle..

Son düzenleme:
M

Mehmet

Misafir
İstedim ki bu başlık'ta merak ettiğiniz koklamak istediğiniz kokular ile ilgili bilgiler yer alsın istedim. Bir çoklarımız notalarını inceleyip merak etmeye başlarız. Sonrasında bir şekilde bileğimizde bulur, küçük bir vial/dekantını elde eder belki satın alırız.

Bu başlık altında merak ettiğim parfümleri yazmak istiyorum.

Öncelikle,

Aventus'un içerdiği odunsu notaların zaman içersinde form değiştirmesinden dolayı, eski kafa kokulara da merak sarmaya başladım.

M. Micalef - RV' bu anlamda denediğim ve hoşuma gitme ile gitmeme arasında kararsız kaldığım pahalı bir parfüm oldu. Bileğimde 1 kez denediğim için çok fazla bir şey söyleyemiyorum ancak farklı ruhali ve şartlar altında denemek ve gelişimini meark ediyorum.

Hermes - Bel Ami,
PRO FVMVM ROMA - Arso ve/Fumidus
J.F. Schwarzlose Berlin, 1A-33
Bois 1920, D'ORO
MASQUE MILANO, Russian Tea
Houbigant Fougere Royale
Guerlain - Derby
Annick Goutal - Eau De fier
Jean Patou PH
L'Artisan Parfumeur, Tea for 2
Le Labo, Vetiver 46
MDCI, Chypre Palatin, Invasion Barbare

Hocam, eski kafa o keskin kokuyu seviyor iseniz bel ami güzel. Koku daha sonra deri'ye dönüyor ama aramis tarzı bir hava var belirtmek isterim.

1A-33 benim favori kokum ve gerçekten yaz kokusu olarak harika bir yapısı var. Yaz kokusu olup da kalıcılık bu kadar olur. Sürekli kolumu kokluyorum. Kısmet olursa bu ay da almak istiyorum. Avrupada 50 ml si 125 euro olması çok yüksek yoksa asla kaçırmazdım. Derby aynı şekilde mükemmel ötesi bir koku. Klasik bir koku kullanacak isem ileride, bu kesinlikle derby olacaktır. Mükemmel bir klasik, eski kafa ama asla o aramis veya bel ami keskinliği yok. Tea for Two'yu ben pek beğenmedim onu da belirteyim arada.

Chypre palatin ' de çok güzel bir koku ama Invasion Barbare nın alt notasında yer alan vanilya paçuli misk karışımı anlatılmaz yaşanır.

Özetle:

1A-33, Derby ve Invasion Barbare gerçekten beni benden alan kokular. 3 ü de mükemmel. Param olsa kesinlikle 3'ünü de kullanırım düşünmeden.

olcun

Extrait de Parfum
Jovoy Perfumes'e uğradığımda PROFVMVM ROMA Arso ve Fumidus'u denemek hatta black box olarak (5ml'lik decantlar halinde) almak isityorum. Aynı şekilde 1A-33, Masque Milano, MDCI'de orada mevcut.

Londra'da denedim Vetiver 46'yı açılış tan itibaren çok etkiledi. Tabi burnum farklı parfüm evlerinden sonra dağıldığı için kalıcılığı anlayamadım ancak beni çok etkilediğini biliyorum.

Eau De fier bulması imkansız gibi bakalım belki kendi evlerinde bulabilirim.

PROFVMVM ROMA'nın Acqua di Sale'sini geçen gün denedim. Çok kaliteli bir koku ancak bir erkek olarak beni sel de vetiver kadar heyecanlandırmadı. İkisi farklı bileşenlerden oluşuyor ve doğrudan deniz kokuları demek ne derece doğru olur emin değilim ama beni sahil kumsal kokusu arayışım SDV'de son buldu.

Söylemem gerekirki parfüm çok kalıcı. 2 günde bile cildimde kaldı ve hareket ettikçe kendini hatırlattı. Enseye 1 fıs.

Arso ki beklentim yanan çam ağaçları reçine ve duman meraklardayım.

Fumidus'un deneysel bir koku olduğu düşüncesindeyim. Slumberhouse tan çıkan benzerleri onun dumansılığını silmiş gözüküyor. Şimdi Fumidus benim için içki notası içeren, huş ve vetiver parfümü. [Bakalım nasıl?]

Bu arada aklıma gelmişken eklemek istiyorum Slumberhouse Jeke de merak ettiklerim arasında.

Mode XL

Pure Parfum
Satış Onaylı
Frapin L'Humaniste'i merak ediyorum. Deneyen/kullanan arkadaşlar yorumlarını esirgemezse sevinirim :)
Dekanttan bir müddet kullanmıştım. Hafif boozy-limon açılışlı diye aklımda kalmış. Sprite vari kokuyor ilk başlarda. Bir müddet sonra hafifi biberimsi tatlımsı yumuşak başlı bir parfüme dönüşüyor. Güvenli bir tarzı var sevmeyen kolay kolay çıkmaz. Yalnız kalıcılığı çok düşüktü 1-1.5 saatte kokudan eser kalmıyor ne yazık ki.

SRK

Pure Parfum
Yorumunuz için çok teşekkürler. Sanırım alım listesinden çıkarmalıyım artık bu parfümü :)
Dekanttan bir müddet kullanmıştım. Hafif boozy-limon açılışlı diye aklımda kalmış. Sprite vari kokuyor ilk başlarda. Bir müddet sonra hafifi biberimsi tatlımsı yumuşak başlı bir parfüme dönüşüyor. Güvenli bir tarzı var sevmeyen kolay kolay çıkmaz. Yalnız kalıcılığı çok düşüktü 1-1.5 saatte kokudan eser kalmıyor ne yazık ki.

ark

Extrait de Parfum
utanıyorum sıralamaya onlarca koku var aslında merak ettiğim :)
Knize Ten, Shiseido Basala, Feminite du Bois Shiseido,Parfums de Nicolaï New York , Parfums de Nicolaï - New York Intense, Caron Tabac Blond... yenilerdende bir o kadar var .
Geçen ay yurt dışındaydım birkaç koku kokladım Clive Christian-L 'yi beğendim, Opus V 'teki kokunun fazlarının değişimi hoşuma gitti. Genel olarak birçok firma birbirine yakın kokular çıkarıyor ,fiyatlar malum :)

Erkan Ağa

Founder Member
Satış Onaylı
nd.22949.jpg

Serdar73

Pure Parfum
Satış Onaylı
Dunhill Icon EDP deneyen oldu mu acaba ? Absolute olan değil, absolute bana fazla baharatlı geldi

None

Extrait de Parfum
ParfumsMDCI Invasion Barbare, roja fetishi,amber fetish acayip merak etmekteyim bunları

Mode XL

Pure Parfum
Satış Onaylı
Allahını seven üzerime Pascal Morabito or Black atsın:( yeni formüla değil vintage merak ediyorum halihazırda 2014 üretimli metalik şişeyi denedim ve pek beğenmedim. Var mı kullanan vintage ? Deneyen, anlatmak isteyen,paylaşmak isteyen?:)

riyafes

Perfume Lover
Satış Onaylı
Jovoy Private Label ve Andy Tauer Lddm denemek istediğim öncelikli 2 koku ayrıca roja ve mdcı parfumlerinin belli başlıklarını fırsatını yakalarsam denemek isterim