MİCALLEF JEWEL FOR HİM

YILKANT

Pure Parfum
Satış Onaylı
M.Micallef Jewel for him

upload_2015-8-30_16-30-30.jpeg

Uzun zamandır kullandığım her ortamda gözlemlemeye çalıştığım ve sizlere anlatmaya çalışacağım jevel for him 2011 yılında piyasaya çıkmış yeni sayılabilecek bir parfüm. Ülkemizde bulmak zor olduğu için belkide Türkiyede çok az sayıda kullanıcısı, deneyeni olduğunu düşünüyorum.

M.Micallef parfüm evinin sahibi Martine Micallef

martine-micallef2012-flacons.jpg

Jewel for him Micallefin usta parfümörü ve benim de hayranı olduğum Jean-Claude Astier tarafından yaratılmış bir modern reçine parfümü. Benim modern maskülenler sınıfına aldığım bir koku.

Parfümün notaları şöyle:
Üstte: bergamut, greyfurt, kırmızı biber, biber, kakule
Ortada:vetiver, silhat, sedir
Dipte:misk, benzoin,tütsü ve meşe yosunu

Gördüğünüz üzere zengin bir kompozisyon seçkin ve sevilesi elementler kullanılmış. Jewel astier in minimalist çalışmalarından değil.

Peki nasıl kokuyor bu içerik:
Yüzeysel olarak ilk kullanımda kolayca bu parfümü eski formülasyon terre ye benzetip yüzünüzde anlamlı anlamsız bir gülümseme belirebilir. Ancak terre den farlı bir parfüm bu çok zengin bir kompozisyona sahip.
Açılışı ilk notalardaki tüm üst bileşenlerin tamamı hissedilecek şekilde yapıyor. Greyfurt ve kakule çok baskın değiller daha çok bergamut ve biberler burnunuza geliyor. Hemen ardından kuvvetli reçine eşliğinde diğer aktörler vetiver ve sedir ile silhat dansı başlıyor. Biberler yine etkin. Son bölüm teninize yerleşirken tütsü ve meşe yosunu da bu rahiaya dahil oluyor. Ve bu güzellik teninizi terk edene dek sürüyor. Tütsü ve benzoin harmana biraz tatlılık verse de aşırı olmadığını kabul edilebilir düzeyde olduğunu belirtmeliyim. Yaz sıcağında da kışın da rahatlıkla kullanılabilecek tarzda. O yüzden aklınızda tatlılık soru işareti olmasın. Kesinlikle kabul edilebilir düzeyde. Son dönemde denediğim en güzel reçine parfümü. Bazı yerlerde jewel için vetiver tütsü uyumsuzluğu olduğu şeklinde bir yorum gördüm ki kesinlikle katılmıyorum. Astierin böyle bir uyum yakalama derdinde olduğunu sanmıyorum. Bazı kokularda dengeli bir harman ararız bazende o dağınık harmana hayran oluruz. Öyle düşünen kişi muhtemelen Astier in tarzını anlayamamış. Parfüm gibi spesifik bir konuda kriterler koymak çok doğru değil hiç bir parfümör özellikle niş sektörde herkes beğensin derdi kaygısı taşımıyor bu nedenle ön yargı ise baştan sona hata olur.
upload_2015-8-30_16-31-25.jpeg

Astier ustanın giderek tarzını anlıyorum oluşturduğu tüm parfümlerde bir başrol oyuncusu belirliyor ve diğer yardımcı rolllere de kaliteli materyalleri daha az ön plana koyarak bizlere bir tören hazırlıyor. Bu daha önceki gaiac yorumunda belirttiğim şekilde ana aktör sürekli hakimken diğerleri bir geliyor bir gidiyor.

Parfümün diğer micallef ler gibi gayet kaliteli olduğunu çok rahat söyleyebilirim. Genel beğeniye de oldukça uygun. Yapısı size övgüler olumlu geri dönüşler aldıracaktır. Beyefendi bir hali var o nedenle resmi kıyafetlerle daha güzel uyum sağlar. Kalıcılığı ve farkedililik değerleri ortalamayı yakalıyor.

Eski formülasyon terre yi çok seven bende pozitif hisler uyandırdı. Ancak farklılıklarını algıladıkça daha da sevdim bu parfümü. Eğer yolunuz yurt dışına düşerse özel tasarım şişesi ile de ilginizi çekecek bu parfümü kaçırmamanızı öneririm. Ben şahsen bir şişesine sahip olmayı çok istiyorum.

Hatamız varsa affola...

Ekli dosyalar

• upload_2015-8-30_16-22-32.jpeg
    upload_2015-8-30_16-22-32.jpeg
    5.9 KB · Görüntüleme: 50
Son düzenleme:

olcun

Extrait de Parfum
Yılmaz Bey izlenimlerinizi keyifle okudum. Şu anda bende Jewel kullanıyorum. Dediklerinize katılmamak mümkün değil. Bende ADP'nin intenza'sını kullandığımda Creed S&W'u anısamıştım. Ancak tecrübe ettikçe farklılıklar rahatça ayırdediliyor.

alisofya

Eau de Parfum
Yılmaz Abi çok güzel bir yorumlama olmuş elinize sağlık :) şimdi bir hayli merak ettim gerçekten bu kokuyu da bu işin sonu gerçekten yok galiba :eek::confused::D

HOCA

Pure Parfum
Satış Onaylı
Parfumun açılışına bir içki akoru yakışırmış sanki :)

YILKANT

Pure Parfum
Satış Onaylı
Bugünlerde (ilk baharda) jewel kullanmadan ölmediğim için çok şanslıyım. Bu mevsim için herkese öneriyorum. Performansını tam ortaya koyduğu aylar bu aylar. Bence fantastik bir koku

Meursault

Perfume Lover
Satış Onaylı
Yılmaz Hocam dört dörtlük yazmışsınız:). Ben de sıkınca Vintage Terre dedim ama terre düz bir parfüm. Bunda nota geçişleri güzel hissediliyor. Tüm aşamaları başarılı. Ben özellikle son notalarını çok beğendim. Tatlı notaları sevmiyorum ama özellikle son notalardaki o hafif tatlımsılık çok çekici. Kalıcılığı güzel oldu ama farkedilebilirliği birkaç saat sonra epey azaldı. Tene çok yakın seyretti.

YILKANT

Pure Parfum
Satış Onaylı
Ben ten seçtiğini düşünüyorum kokunun. Elime dostlarım sayesinde 2 şişe geçti. Performans sıkıntısı pek yaşamıyorum ama deneyen bazı arkadaşlarda farkedilirlik problemi gözlemledim. Ben sabah kullandıktan sonra öğleden sonra gittiğim yerlerde adı soruldu.

Bu mümkün tabi bazı parfümlerin üst notası insan vücudu ve kimyası olabiliyor. Orta notası ruh hali. Dip notası ise çoğunlukla verdiğimiz para oluyor bazı parfümlerde. :) açıkçası bu parfümü aldığıma hiç pişman olmadım.