L'Eau d'Issey Pour Homme Issey Miyake for men

baykalbul

Perfume Lover
Satış Onaylı
L'Eau d'Issey Pour Homme Issey Miyake for men product-IM-PH-EDT-75ml-Box.jpg

L'Eau d'Issey Pour Homme Issey Miyake for men kiminin çok hayran olduğu ve bir akım oluşturmuş parfüm olduğu söylenen bir parfüm .

kokuyu ykm de denedim. bu arada bol bol ykm reklamı yapıyorum :) bana para gönderebilirler haha :D :p:p:cool:;);):)

kokuyu kısaca önce anlatayım. tuhaf bir turunç gibi bir koku var. sanırım yuzu denen turunçgilden kaynaklanıyor. şimdi limon da hissettim diyeceğim ki içeriğinde limon da olduğu söyleniyor . yani kopya eçkmiş zannetmeyin neyse onu söylüyoruz :) :p:cool: . yoksa portakal hissetsem, portakal yağı hissettim ama limon yağı varmış derim :) ;);)

koku da turunçgiller yanında çıtlık çiçeği yani kadife çiçeği kokusu hissettim ve bana başka koku yok gibi geldi fazla, bu üç koku dışında hatta iki koku diyebiliriz iki turunçgili bir koku sayarsak en yoğun olarak.

çıtlık çiçeği karanfil çiçeğine benziyor kokusu. tipi de benzer ama ne kadar akrabalık var bilmiyorum :) . bu çiçeğe hint gülü, hint karanfili de deniyormuş.

çıtlık çiçeği , hint gülüTagetes.jpg

işte yukarıda resmi var :) çıtlık çiçeğinin .

normalde çok koku var bu parfümde. yuzu, limon, mavi lotus çiçeği, vetiver (kabe samanı) , nutmeg (küçük hindistan cevizi) , bergamut, mandarin orange, lily of the valley, lemon verbana, cyprees, misk , sedir, sandal odun yağı, coriander, bourbon geranium, seylan tarçını, safran, calone(sentetik koku), sage, tarragon, mignonette, tütün , kehribar .

ingilizce kelimede kullandım artık çeviririsiniz isteyen, lütfen :) ;);)

yuzu 773 kullanılmışsa, limon 491 kullanılmış oran olarak tahmini kullananlara göre, mavi lotus çiçeği 336 oranında kullanılmış tahmini ve diğerleride azalarak devam ediyor ...

çok yoğun bir koku değildi ama saatler sonra kardeşime tuttuğumda bildi kokuyu. sevdiği bir koku. terre d hermes , davidof champion , joop gibi kokularıda sever .

kokuda belki çıtlık çiçeği kokusu yok ama ben öyle algıladım. ilerde bir daha denersem editlerim inşallah .

iyi kokular, günler :) :cool:;);):)

ark

Extrait de Parfum
Satış Onaylı
çok güzel anlatmışsınız :) güzel bir koku, mutluluk veren koklamaktan zevk aldığım kokuların başında geliyor issey miyake pour homme.
deo stick formuda çok başarılı, yaklaşık yedi yıldır kullanıyorum
issey ve kenzo güzel kokular çıkarıyor

mm.olcayto

Pure Parfum
Satış Onaylı
Biraz feminen bulmuştum yine de çok hoş çiçeksi soft bir koku,tekrar denemek gerek .Tam hatırlayamıyorum gücü kuvveti nasıldı.

Miriel

Eau de Parfum
Değişik hafif acımsı turunç kokusunu bir tek ben almıyormuşum demek.

Emeğinize sağlık

E5603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

debian_lnx

Eau de Parfum
Yılların ve kullanıcıların esitemediği kült bir parfüm..))İlk bahar ve yaz ayarı için oldukça güzel bir secenek ama herkes artık bildiği ve kullandığı için pişti olma ihtimaliniz yüksek...))