L'Eau Bleue d'Issey Pour Homme - Issey Miyake

HOCA

Pure Parfum
Satış Onaylı
Mavi – İssey Miyake… Mavi mi yeşil mi acaba İssey Bleu … Bence mavi ile yeşilin buluştuğu yer. Yada yeşilin maviye çalan bir tonu. Bir ormanın içindeki göl manzarası. Hafif dağ esintisi, ormandan gelen reçine kokuları ve gölden az biraz su ve yosun…. Cavallier’in büyüsü… Kim bilir sentetik ne kadar malzeme varsa döktü içine… Ama kimin umurunda ki… Bleu tam bir liman… Canlı, erkeksi, kibar… Genci de alsın kullansın yaşlısı da… Aromatik mi evet odunsu mu elbette ama boğmuyor, cıvımıyor, yormuyor. Bleu yu alın, yedekleyin. Baharda, yazda sıkın eğlenin…

Notaları geçiş bazlı anlatmayacağım… Elbette narenciye ile açılıyor ve biberiye… Biberiye de ne güzel bir bitkidir. Itırlı bitkilerin şahlarından. Lavanta daha toprağa yakın bir bitkidir koku olarak, biberiye ise göğe yakındır… Çok severim biberiyeyi (Çayı da güzel olur limonlu ballı J ) Biberiye hep kokacak, koksun da… ardıçla servi ile koksun dursun. Kokunun temeli bu iki ağaç arkadaşlar… diğerleri yancı.. Dedim ya Cavalier sanki bir ondan koymuş , iki bundan . Kıvamı yakalamaya çalışmış. Yakalamış da… tazeden zencefil biraz tatlı biber işi bitirmiş. Ben çok derinden de paçuli aldım ama burnumu bileğime yapıştırdım da ancak oldu. Aslında notaların çok önemi de yok benim için bu kokuda… Kim ne derse desin arkadaş Bleue D’issey hoş bir koku… Niş mi ki çekiştireyim sağından solundan… “Bu sefer Sanat Sanat için Değil kardeşim Bu sefer Sanat Toplum İçin”

Jacques Cavallier, designerci amcamız… Yapmış vermiş mavi şişede. Alın alın. Vallahi alın… Bulunsun … Sıkılırsınız ödden gülden…Benden söylemesi….

a74c636b3f1952fcdcb8a94cef3e0d00.jpg

Kukla

Pure Parfum
Satış Onaylı
Ağalar, aranızda anlaşırsanız alıp almamaya karar vereceğiz. :)

asumer

Founder Administrator
Yönetici
bleu de chanel sonrası piyasada mantar gibi türeyen aromatik odunsu sucul parfümlerden biri daha...hiç koklamadım ama koklamış kadar kokusundan bahsedebilirim...madem yasincim olumlu bişeyler söylemiş biz de deneriz....fakat hiç umudum olmadığını baştan söyleyeyim.

HOCA

Pure Parfum
Satış Onaylı
bleu de chanel sonrası piyasada mantar gibi türeyen aromatik odunsu sucul parfümlerden biri daha...hiç koklamadım ama koklamış kadar kokusundan bahsedebilirim...madem yasincim olumlu bişeyler söylemiş biz de deneriz....fakat hiç umudum olmadığını baştan söyleyeyim.
Bazı kokular vardır sadece beğenirsin o kadar. :)

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

K

kuzgun1984

Misafir
merhaba asumer hocam, galiba başka bir parfumle karıştırdınız..
bu parfum 2004 yılında piyasaya çıktı. ve birkaç yıl önce üretimi durduruldu.. bleu de chanel ve o minvaldeki yeni nesil türdaşlarına hiç benzemeyen, çiçeksiliğin maskulen hatlarını ön plana çıkartan bir kokudur bleue dissey.
blue de chanel gibi risksiz,kullanayım herkes beğensin mesajı da vermez; farklı, eyvallahsız bir kokudur.

Moderatör tarafında düzenlendi:

asumer

Founder Administrator
Yönetici
K

kuzgun1984

Misafir
http://www.fragrantica.com/perfume/...ssey-pour-Homme-Oceanic-Expedition-29684.html

Sanirim l'eau lar bleu lar havada ucustugu için ve issey miyake benim için pek anlam ifade eden bir marka olmadığı için dikkatli bakmamisim uyarıniz için teşekkür ederim. Bunun dışında henüz denemedim ama bi şekilde deneyeceğim ve bakalım beni en azından sevindiren bir issey miyake ile karsilacak miyim?
hocam bulma imkaniniz biraz zor olabilir.uretimi durdu.netten arastirmasini yapmadim ama arasira dusebiliyor bazi sitelere. kollamaniz gerekiyor biraz.
koku formati bana pek uymadi fakat uretimini durdurdugu icin issey miyake firmasina cok kizan insanlar biliyorum.

asumer

Founder Administrator
Yönetici
hocam bulma imkaniniz biraz zor olabilir.uretimi durdu.netten arastirmasini yapmadim.arasira dusebiliyor bazi sitelere. kollamaniz gerekiyor biraz.
koku formati bana pek uymadi fakat uretimini durdurdugu icin issey miyake firmasina cok kizan insanlar biliyorum.
Sisesini satin alacagimi sanmiyorum. Zaten kokusunu sevmediğim ve bir cevher gormedigim parfümlere para harcama konusunda eskisi kadar kör davranmiyorum. Yasin hocamızda denemelik miktarda vardır illa ki. Ben pek umutlu değilim ama bakalım artık

Kukla

Pure Parfum
Satış Onaylı
Guy Laroche Horizon ile benzer bir tınısı var gibi.
Siz ne dersiniz @HOCAm?

imaginary

Eau de Parfum
IM'nin beğenmediğim tek kokusu Bleue. Yoğun bir sentetiklik hissettim ve Erkan hocamın da dediği gibi genel beğeniye uygun olduğunu sanmıyorum.

Bunun yerine Yuzu'nun şiddetle denenmesini tavsiye ederim.

Kukla

Pure Parfum
Satış Onaylı
IM'nin beğenmediğim tek kokusu Bleue. Yoğun bir sentetiklik hissettim ve Erkan hocamın da dediği gibi genel beğeniye uygun olduğunu sanmıyorum.

Bunun yerine Yuzu'nun şiddetle denenmesini tavsiye ederim.
Oo, Gigli Man'e benzetmişler.

baron

Eau de Parfum
İssey miyake nin çıkardığı her kokuyu aldım hatta vasatın altındakileri bile(nuit-blue astral) Ama bunu gözden kaçırmışım.Çünkü hiçbir yerde denk gelemedim.Yorumları okuyunca denemeden kör alış yaptım.Performansı nasıldır? Birde bu parfüm hangi mevsimlerde kullanılır?

Edit:Koku efsane.Belkide notaları tam benlik olduğu için çok sevdim.Evet genel beğeniye uygun değil ama beğenirseniz vazgeçemeyeceğiniz türden bir parfüm.Performans olarak beni baya şaşırttı.Sabah sıkıp öğlen hiç almadım ama akşam görüştüğüm biri kokuyu alıp beğendiğini söyledi.Hafiften hissedilen güzel bir parfüm.Fazla bilinmemeside cabası.Kısaca üretimi durdurulmuş gizli bir hazine.Piyasadaki birbirine benzeyen kokular gibi değil.Eğer hoşunuza giderse benim gibi stoklamayı düşüneceğiniz bir koku.

Son düzenleme: