Kokuların Zaman Geçtikçe Performansı Artar Mı?

azzura

Perfume Lover
Moderatör
Merhaba, benim özellikle merak ettiğim bir husus. Bu hafta parfüm olarak yeni aldığım şişesini yeni açtığım performans canavarı denen bazı parfümlerimde performans gözlemleyememişken ilk kullandığım zaman düşük performanslı gelen bazı kokularımın daha güçlü ve farkedilir/kalıcı olduğunu gördüm.

Sizce kokular(parfümler) bekledikçe -iyi saklanmak kaydıyla- performansı artar mı?

Lyrica

Perfume Lover
Satış Onaylı
Zaman olarak etkiler mi bilemeyeceğim ama zaman istediğini biliyorum.

Yazın kullanıp burun kıvvırdığınız parfüm kışın, gece beğenmediğiniz gündüz, baharda olmayan sonbaharda, güneşte değilde gölgede belki de tam tersi aynı parfümden farklı sonuçlar almanıza yarayabilir. Sevmediğiniz performanssızlara her şartta şans verip uygun şartları bulmak gerekir diye dünüyorum. An olmadık parfümler bu yöntemle sevildi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

K

kuzgun1984

Misafir
özellikle dior un bazı kokuları bu konuda beni fazlasıyla kıllandırmıştır. yeni üretim batchlerde böyle bir gözlemim olmuştu zamanında. bu batchlerdeki harmanın kendini bulması biraz zaman alıyor olabilir.. ama bu konuyu her parfume genelleyemeyiz.

denondj

Pure Parfum
Satış Onaylı
Parfüm üretildikten sonra bir miktar beklemesi gerekiyor diye biliyorum notaların karışması ve olgunlaşması için, onun dışında zamanla bozulabiliyorlar, ama performans olarak etkisini gördüğümü söyleyemem.. vintage parfümlerin kalıcılığı kullanılan ürünlerin kaliteli ve yoğunlukta oluşundan diye düşünüyorum..