Kör Alışla Keşfettiğiniz ve Sizin için Muhteşem olan Şişeli Parfümler

HakanA

Pure Parfum
Satış Onaylı
Bu hobide en zevk aldığım şeylerden birisi de kör alış. Şu ana kadar şişeli sahip olduğum çoğu parfümü kör alış ile aldım ve kargo gelene kadar nasıl çıkacak diye merak ile beklemek kokusu kadar zevk veriyor. Kokusu da muhteşem çıkınca zuhur eden o haz paha biçilemez. Mesela Guerlain Lidge benim kör alış ile sahip olup, koleksiyonumdaki en sevdiğim parfümdür.

Sizin de risk alıp aldığınız şişeli parfümlerden keşfettiğiniz ve size harika gelen kokular hangileri?

NOT: Her ne kadar böyle bir şey yapsam da şişeli kör alışı TAVSİYE ETMİYORUM. :)

almıla

Perfume Lover
Antakyada çok çeşit bulup deneme şansım olmuyor anca seyahatlerde denersem deneyebiliyorum.
zaten kör alış sevdiğim için hiç sıkıntı duymuyorum denemediğim kokuları heyecanla beklemek güzel bi his ama sonu hayal kırıklığı çoğu zaman :) yine de kör alış yapmaya devam ediyorum. Light Blue yu ilk aldığım anı unutamıyorum gün boyu saplantılı bir şekilde bileğimi koklamıştık tüm ofisçe ama o his de geçti artık aynı etkiyi alamıyorum hatırası kaldı :)

Starboy

Perfume Lover
Satış Onaylı
Terre d'hermes ilk şişeli olarak aldığım parfüm. kör alış yapmıştım. ilk kokladığım zaman kokusu yanık portakal kabuğu gibi koktu. betimleme tuhaf ama öyle hissettirmişti :) eskiden portakal kabuklarını sobanın üzerine koyardım o kokuya çok benzettim . neyse hala beni ortada bırakan bir parfüm. bazen seviyorum bazen sevemiyorum. şişesi birkaç ay önce bitti yaklaşık iki yıl kullandım. herkese göre değil genel beğeniye uzak bir parfüm. gençlere pek gidecek bir koku değil yaş isteyen bir parfüm 25 hatta 30 yaş üstü diyebilirim. (yaşım 28) saf maskülen günümüz parfümlerinden çok çok farklı. benzersiz kokusu var. öyle ki birçok designer ve niche parfüm evleri terre yi kopyalıyor. ilk tek ve son kör alış parfümüm oldu. başka da olmadı çok şükür :)

Ntmm22

Pure Parfum
Kör alış muhteşem bir duygu çok sık yaparım ama başarı oranı çok düşük:) yinede devam edeceğim. Uygun fiyatlara düştüğü için deneme gereksinimi hissettiren bir kaç parfümü sipariş ederken o parfümün aradığım parfüm olduguna inanma duygusu çok güzel :) taaki gelene kadar. Noble fig ve ultra male kör alıştan beğendiklerim. Onun dışında en az yedi tanesi çok kötüydüler arkadaşlara hediye oldular:)

HakanA

Pure Parfum
Satış Onaylı
Kör alış muhteşem bir duygu çok sık yaparım ama başarı oranı çok düşük:) yinede devam edeceğim. Uygun fiyatlara düştüğü için deneme gereksinimi hissettiren bir kaç parfümü sipariş ederken o parfümün aradığım parfüm olduguna inanma duygusu çok güzel :) taaki gelene kadar. Noble fig ve ultra male kör alıştan beğendiklerim. Onun dışında en az yedi tanesi çok kötüydüler arkadaşlara hediye oldular:)
Şişelileri önceden ben de hediye ediyordum da artık seveni olur diye satmaya başladım :D Dekantları hep hediye ettim zaten. :)

murat0625

Perfume Lover
Satış Onaylı
cartier declaration dun soir, mauboissi m generation, lalique encre noire, kiton man kör alış yapmak benim işim : top 3 yapsam ysl rive gauche, gucci oud intense, versace man derim, tabi yorumlar puanlar notalar kendime göre değerlendirip aldığım parfümler oluyor, kör alışta bu kadar çok güzel yorum olmasına rağmen özellikle yurt dışında a men tam bir hayalkırıklığı olmuştu, buda türkiye ve yurtdışı arasında beğeni açısından fark olduğunu anlamamı sağlamıştı

Forsy

Extrait de Parfum
Satış Onaylı
Kör alış şişeli aldığım parfüm sayısı çok az genelde dekantta deneyip test edip alıyorum şişeli olarak. Kör alış şişeli aldığım Terenzi Orion var begendiklerim arasında onunda Aventusvari olması Tauer Acdd nin Lddmye benzerliği vesaire referans olarak tahayyül edebileceğim kokulardı. Onun haricinde Mfk Discovery Collection for him setindeki Masculen plureil ve Arymis 11 ml olan mini şişeleri oldukça begendim. Yüksek mlli olarak alsaymışım daha mutlu hissedebilirdim sanırım kendimi.

Son düzenleme:

Scentless

Extrait de Parfum
Antakyada çok çeşit bulup deneme şansım olmuyor anca seyahatlerde denersem deneyebiliyorum.
zaten kör alış sevdiğim için hiç sıkıntı duymuyorum denemediğim kokuları heyecanla beklemek güzel bi his ama sonu hayal kırıklığı çoğu zaman :) yine de kör alış yapmaya devam ediyorum. Light Blue yu ilk aldığım anı unutamıyorum gün boyu saplantılı bir şekilde bileğimi koklamıştık tüm ofisçe ama o his de geçti artık aynı etkiyi alamıyorum hatırası kaldı :)
Hayattaki duruşum :D

Guns

Pure Parfum
Satış Onaylı
Nautica Voyage fiyatına karşın kör alışta beni etkileyen bir parfüm olmuştu. Düşünmeden sıkabileceğim mod yükselten bir parfüm. Koleksiyonda yeri daima olacaktır.

Umut Aras

Perfume Lover
Satış Onaylı
Çok kör alış yaptım beğenmediğim çok az oldu ama Armani Prive Rose D’Arabie çekinerek almıştım fiyatından ve Armaniye ön yargımdan ötürü gelince iyiki almışım dedim:)

Yavuz14M

Pure Parfum
Satış Onaylı
Bvlgari Le Gemme Tygar
İlk aldığım niche parfümdür adı hiç geçmese bile Allah’ın izni ile ömür boyu yanımda olacak bir parfümdür.