İnceleme Isabey Sir Gallahad

HT

Perfume Lover
Satış Onaylı
o.47014.jpg

Isabey Paris, 1924 yılında Baron Henry James de Rothschild tarafından kurulmuş olup, “Isabey” adı, tanınmış minyatürcü Fransız ressam Jean-Baptiste Isabey'den esinlenmiştir.

upload_2019-7-27_11-53-2.png

Isabey Kızı ile birlikte 1795

Tarihsel olaylar nedeniyle, Isabey 1941'de kapılarını kapatan Isabey, 1999'dan bu yana, Panouge şirketi tarafından yeniden üretime başlatıldı. Şu anda piyasada 12 adet parfümü mevcuttur.

İncelemeye konu parfüm Sir Galahad ise 2017 yılında piyasaya sürülmüş olup Jean Jacques ve Catherine Selig tarafından tasarlanmış. For men, erkek olarak açıklanmış ama bence unisex kullanıma daha uygun hatta feminen tarafı daha baskın. Tütün ve amber alttan desteği gayet hoş. Performans ile slajı gayet yeterli seviyede. Ben çok beğendim her bahar için şişesi elimin altında olmalı diyorum.

Üst notalar: Safran, Mandalina (İtalyan), Gardenya
Orta notalar: Gardenya, Yasemin, Olibanum
Alt notalar: Tütün, Vetiver, Amber

upload_2019-7-27_11-53-8.png

Sir Galahad, Kral Arthur efsanesinde bulunan yuvarlak masa şövalyelerindendir, ayrıca Arthur efsanesinde önemli bir yer olan kutsal kâse görevinde yer almış üç şövalyeden birisidir. Galahad, onuru ile ün salmış olan ve yuvarlak masada en çok söz sahibi olarak bilinen Sir Lancelot'un Elaine of Corbenic'dan olma çocuğudur. Sir Galahad, Arthur efsanesinde ilk defa Holy Grail yani kutsal kâse görevinde görülmüştür. Bazı anlatılanlara göre Lancelot'un isminin Galahad olduğunu ve küçük yaşta ismini değiştirerek şimdiki ismini aldığı söylenmektedir. Bundan dolayı Galahad'ın annesi Elaine de kendi oğluna Lancelot'un gerçek ismini vermiştir. Efsanede bulunan tehlikeli sandalye, Merlin'in yuvarlak masada sürekli boş bıraktığı bir sandalyedir ve Kutsal kâse görevinde başarılı olacak bir şövalyenin bu koltuğa oturacağını söylemiştir. Bu olayın İsa'nın doğumundan 454 sene sonra olacağı efsane olarak dilden dile dolaşmıştır. Sir Galahad'ın kutsal kâseyi bulduktan sonra bu sandalyeye oturduğunu ve bu olayın İsa'nın doğumundan tam 454 sonra olduğu rivayet edilmektedir. Kutsal kâse Galahad'a göründüğünde yanında Aramatyalı Yusuf da vardır. Arthur öldükten sonra Sir Galahad ülkeyi yönetme fırsatı bulmuştur ve bu sırada Kutsal Kâseyi bir kez daha görmüştür. Sir Galahad'ın kutsal kâseyi bulduktan sonra görevinin bittiğini ve Tanrı'nın onu çağırdığını söylemiştir. Aramatyalı Yusuf'dan canını almasını istemiştir ve amacına ulaştığını söylemiştir. Aramatyalı Yusuf da kabul etmiş ve böylece Sir Galahad ölmüştür. (bkz: Wikipedia)

Umut Aras

Perfume Lover
Satış Onaylı
Abi ellerine sağlık benim sevdiğim bahar parfümlerinden dediğin gibi performans yayılımda gayet iyi

• Beğen
Tepkiler: HT

mehmet mutlu

Extrait de Parfum
Satış Onaylı
Hocam elinize saglık güzel inceleme olmuş :) keyifle okudum

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yavuz14M

Pure Parfum
Satış Onaylı
Elinize sağlık,biraz feminen tarafa kaçan temizlik hissi uyandıran bir parfüm bana kalırsa arada kullanılabilir cinsten olabilir fakat öyle aman aman değil bana kalırsa.

• Beğen
Tepkiler: HT