İncir temasında sevdiğiniz parfümler

mm.olcayto

Pure Parfum
Satış Onaylı
Guerlain D'orient serisinden, Guerlain Patchouli Ardent direk incir temalı olmasa da incirin de hissedildiği güzel bir parfüm olmuş bana göre.

egemen

Pure Parfum
Satış Onaylı
fico ve philosykos gibi direkt incir temalı olmasa da meyve temalı olarak Byredo Pulp hem performans hem de kompozisyon olarak ilgi çekici.

samettemiz34

Pure Parfum
Satış Onaylı
Diptyque philosykos (en sevdigim incir temalı parfüm)
Adp fico di amalfi
Zoologist bat (incir net geliyor bunda da)
Tiziana Terenzi Casanova(incir yapragı var cok gelmeyebilir ama gayet cekici koku)

shurbe

Eau de Cologne
Franck boclet angie
İncir ve incir sütü kokusu belirgin ve beğenmiştim ben

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Shams

Eau de Parfum
On sene kadar önce denediğim

Phylosykos ve L'artisan Premie Figue kokularının ikisini de beğenmiştim. İncir tehlikeli bir esans. Dikkatli kullanılması gerekiyor. Bu iki koku da çok başarılıydı.

Yalnız L'artisan, extreme versiyonu da dahil çok zayıf kokulardı. Tabi artık çok hatırlamıyorum ama satan varsa alırım ikisinden de. Özledim

PassedPawn

Eau de Parfum
En sevdiğim notalardan işlemesi bilen sanat eseri çıkarabilir.
Diptyque Philosykos
Fico di amalfi
Wülong Cha
İchnusa
Harika seçimler hocam.Aynılarını yazacaktım hatta Wulong Cha aklımdan çıkmış nedense.Bu listeye sadece Marc Jacobs Men ekleyebilirim.Designer olmasına rağmen listeme girebilecek kadar başarılı bir incir yorumu.

Plume

Eau de Toilette
Jo Malone Wild Fig & Cassis çok sade ve gerçekçi bir kompozisyondu. Maalesef artık üretimde değil, bir yerlerde denk düşersem kaçırmazdım.

fsater

Pure Parfum
Satış Onaylı
ben beğenmiyorum bu notayı.meyve gibi kokmuyor genelde tozlu incir yaprağı gibi kokuyor bu notaya sahip parfümler.notayı beğenenler için dior dune ve diptyque philosykos referans kokular. içinde incir olupta en sevdiğim parfüm nishane wulong cha.wulong cha'dan ben pek incir kokusu almıyorum gerçi

Marmaris büfe

Marmaris büfe
Satış Onaylı
Harika seçimler hocam.Aynılarını yazacaktım hatta Wulong Cha aklımdan çıkmış nedense.Bu listeye sadece Marc Jacobs Men ekleyebilirim.Designer olmasına rağmen listeme girebilecek kadar başarılı bir incir yorumu.
Wulong cha’da yeni şişelerde incir çok belirgin olmuş. Yeşil çay ile beraber tam yaz bombası olmuş.

shurbe

Eau de Cologne
Yeni keşfettim
Kesin burda da yazılmıştır ben farketmemişimdir
Fico di amalfi, çok güzel incir kokuyor
Taze ferah sanki dalında gibi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

samosbabos

Perfume Lover
Satış Onaylı
Fico di Amalfi ve Philosykos benim de sadece. Onlar güçlü olsaydı kesinlikle onları da sevmezdim. Dengesiz ve güçlü olduğu zaman aşırı baş ağrıtıcı olabilen bir nota .

AbesLang

Extrait de Parfum
Satış Onaylı
Ne farkı var hocam piyasadaki diğer incir temalı parfümlerden ?
Zamanında bunu bir süre denemiş kullanmıştım. Dior Dune de severim ama incir bundaki kadar baskın değil. İncir ağırlıklı olarak hatırladığım başka parfüm yok sanırım. 😃

samosbabos

Perfume Lover
Satış Onaylı
Zamanında bunu bir süre denemiş kullanmıştım. Dior Dune de severim ama incir bundaki kadar baskın değil. İncir ağırlıklı olarak hatırladığım başka parfüm yok sanırım. 😃
Anladım hocam. Philosykos’u yapan aynı parfümör yapmış bunu da herhalde çokta farklı bir çalışma değildir diye tahmin ediyorum :)

Rayihaa

Pure Parfum
Satış Onaylı
Burada ismi geçen parfümleri denemediğim için bir karşılaştırma yapamayacağım ama Bottega Veneta Illusione'yi çok beğenmiştim (kadın versiyonu). Narenciye çiçekleriyle açılan, reçel yapılmış minik yeşil incirlerin kokusuna yaklaşan bir parfümdü. Reçel dedim ama şekerli şuruplu değil; zarif ve günlük kullanıma çok uygun.

Son düzenleme: