Erkekleri Etkileyen Bayan Parfümleri

almıla

Perfume Lover
Merhabalar aslında bu konu ile ilgili benim düşüncem biraz farklı
Ben tüm dünya niye sıkıyosun bu parfümü berbat dese seviyorum ondan diyen bi insanım yani çok takılmam karşı cinsin ya da hemcinslerimin beğenip beğenmemesine ama tabi ki iltifat almak aa ne güzel kokuyosun denmesi de güzel bir his değil mi :)
Bayanlar hadi konuşalım bakalım beyleri etkileyen parfümlerimizi, beyler için de eşinizde, sevgilinizde ya da çevrenizde en çok etkilendiğiniz parfümleri alalım

Benim bu konuda heralde beylerden en çok beğeni ve iltifat aldığım parfüm Narciso Rodriguez EDP dir. Yolda çevirip soran bile oldu ilginç bi şekilde. Onun dışında L'imperatrice 3 le de güzel iltifatlar aldım.

U

ukiyo

Misafir
bu zamana kadar birçok designer parfüm değiştirmiştirim. bende yeri hiç değişmeyen Hypnotic Poison edt gerçekten çok tesirli. ama işin komik kısmı ben sıktığımda da koklayıp koklayıp duruyorum kendimi:) onun için tek erkekleri değil, kadınları da etkileyen bir koku olduğunu düşünüyorum. bir de sorduklarında söylediğimde 'ama ben bu kokudan nefret ediyordum, bu böyle kokmuyordu' diyorlar. diyeceğim o ki Hypnotic Poison ten seçen bir koku. bir gün satıştan kaldırılır diye korkudan hep bir adet 150 ml'lik yedeği elimde olan nadir parfümlerden biridir aynı zamanda. sonuçta çok sevilen Hypnotic Poison Eau Sensuelle ve Midnight Poison'ı kaldıran Dior bunu da kaldırabilir.

bunun dışında bilinen kokulardan çok güzel iltifatlar geliyor. Lancome La Vie Est Belle, Paco Rabanne Lady Million, Versace Crystal Noir, Lolita Lempicka, Elie Saab Le Parfum, Chloe Signature, Burberry My Burberry, Thierry Mugler Angel bunlardan birkaçı... ben bunlardan herhangi birini sıktığımda mutlaka burada çok güzel bir koku var derler yabancı bir ortamda olsam bile.

işin ilginç kısmı Dior Addict'i kadınlar beğeniyor ama erkeklerden hiç iltifat gelmedi. keza Lancome La Nuit Tresor'ı kullandığımda da kadınlar dışında erkeklerden pek tepki aldığım söylenemez. dolayısıyla ben o sırrı çözemedim açıkçası:) ama üstteki saydıklarımdan eminim. çünkü kaç yıldır kullandığım ve istisnasız her kullandığımda iltifat aldığım parfümler bunlar.

açıkçası bu benim büyük bir merakla takip edeceğim bir başlık, umarım hep akar:) gözden kaçırdığım, yayılımı çok yüksek başka parfüm varsa ben de öğrenmek isterim.

Murat64

Pure Parfum
Benim en etkilendiğim koku Shiseido Zen’dir...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Başlık çok güzel @almıla, düşündükçe birşeyler çıkıyor

Bir diğer etkileyici kadın parfümü de bence Mancera Roses Vanille...çok tatlı olmayan, tozlu bir gül kokusu (ki her ikisinin de pek favori notam olduğu söylenemez). İnanılmaz bir kalıcılık, ben ne kendi parfümlerimde ne de eşiminkiler arasında buna yaklaşan dahi bir şey görmedim.

Ayrıca bir de biraz daha yaşça taşıyabilecekler için de Clinique Aromatic Elixir. Bunun da yayılımı inanılmaz, çok kararlı ve güçlü bir imaj veriyor.

Aklıma geldikçe yazacağım...

Tuberose

Eau de Parfum
Çevremden ismi sorulan beğenilen parfümlerimi yazayım...
Dior Tendre Poison edp
Dior Poison edt
Cartier Baiser Vole essence de parfum
Kenzo Amour edp
Versace crystal noir
J'Adore L'Absolu
Elie Saab le parfum edp
Xerjoff Lira
TF Velvet orchid
Bond no 9 New York amber
TM Alien
Prada iris edp
Kenzo Flower edp
Givenchy Hot Couture
Avon Today
Avon Alpha ( bu avonlar şaşırtıcı oluyor :))

Son düzenleme:

almıla

Perfume Lover
herkesin yorumunu gülümseyerek okudum :)
bu arada hypnotic poisondan etkilenen beyler ve bayanlar için küçük bir anımı anlatayım ben belediyede çalışırken müteahhit elemanlarından biri sürekli hypnotic poison kullanıyordu boca ediyordu resmen ve iş için nerdeyse hergün yanımda ama nasıl bir mide bulantısı etkisi vardı bende kaçacak yer arıyorum..meğer yan masamda oturan iş arkadaşıma ilgi duyuyormuş kız onu etkilemek için kullanıyormuş sonradan öğrendik ama arkadaşım da hiç etkilenmemişti kokudan kız gelince ben kaçıyorum siz de kendinizi kurtarın derdi hattâ almılasavar derdik hypnotic poison için :D velhasıl bazen ters de tepebiliyor.
ayrıca birinin sizden ya da kokunuzdan etkilenmesini istemiyorsanız pink sugar da kullanabilirsiniz bayanlar, koşarak uzaklaşıyolar ben de ben çok seviyorum diyip sıkmaya devam ediyorum :)

Scentless

Extrait de Parfum
herkesin yorumunu gülümseyerek okudum :)
bu arada hypnotic poisondan etkilenen beyler ve bayanlar için küçük bir anımı anlatayım ben belediyede çalışırken müteahhit elemanlarından biri sürekli hypnotic poison kullanıyordu boca ediyordu resmen ve iş için nerdeyse hergün yanımda ama nasıl bir mide bulantısı etkisi vardı bende kaçacak yer arıyorum..meğer yan masamda oturan iş arkadaşıma ilgi duyuyormuş kız onu etkilemek için kullanıyormuş sonradan öğrendik ama arkadaşım da hiç etkilenmemişti kokudan kız gelince ben kaçıyorum siz de kendinizi kurtarın derdi hattâ almılasavar derdik hypnotic poison için :D velhasıl bazen ters de tepebiliyor.
ayrıca birinin sizden ya da kokunuzdan etkilenmesini istemiyorsanız pink sugar da kullanabilirsiniz bayanlar, koşarak uzaklaşıyolar ben de ben çok seviyorum diyip sıkmaya devam ediyorum :)
Bu gerçekten çok komikmiş :) şöyle bir algı var 'güzel parfüm ben seviyorum herkes sever'. Aksine ben parfümleri kullanırken kokunun baskınlığına göre tuşluyorum ki karşımdaki çok da farkedemesin. Hypnotic poison edp parfümüm vardı bir dönem o zaman 5 yaşında olan yeğenim gelip gidip kokluyordu, çok güzel diyordu, her yaşta erkeğin beğendiği bi koku sanırım. Nasıl kokuyor diye soruyordum 'kadın gibi' diyen olmuştu. Şahsi fikrim ise çok zor bir koku ve ben beğenmiyorum. Çatlayan bir hali var ortalarda, bas bas bağıran ehliyeti kaptırmış abla gibi. Köşeli, sivri.

asumer

Founder Administrator
Yönetici
Kadınlar parfum konusunda daha şanslı.ne kullanirlarsa kullansinlar beğenilme ihtimali hep yüksektir.erkekler icin cesit cok ama bu cesitlilige ragmen begeni orani düşüktür.bunun illaki sosyolojik bi aciklamasi vardir ancak baska basligin konusu bu.erkeklerin kullanmayi en sevdigi kokularin kadin parfumu olarak satilmasi da bir baska ironi tabi

Bu aciklamadan sonra basliga uygun birkac subjektif degerlendirme yaparsam;)

Chanel no:5
Guerlain shalimar
Frederic malle carnal flower
Bond no 9 signature
Tom ford noir de noir
Ysl cinema
Serge lutens feminite du bois
Lancome tresor (vintage)

Kadin gibi kokan parfumlerdir benim nazarimda...

Temuçin özkaya

Extrait de Parfum
Satış Onaylı
Bana biraz ağır gelir o mesela...bir de ofis ortamında kullananlar vardı, o zaman da biraz fazla kaçardı...

Kesinlikle katılıyor ofis ortamında olduğu zaman fazlasıyla bunaltan bir koku dışarıda kullanılacak bir parfüm bence ama ben yine de çok fazla alışamadım o Hindistan cevizi ve badem kokusu zor bir ikili oldu benim için :)

almıla

Perfume Lover
Light Blue yu söylemeyi unuttum maskülen yanı olduğu için mi ya da benim maskülen bi yanım vardı belki bilmiyorum ikili ilişkilerde en beğenilen parfümümdü ben de severim kendimde ama elden çıkarıyorum hayatın kanunu bu :)

Temuçin özkaya

Extrait de Parfum
Satış Onaylı
Light Blue yu söylemeyi unuttum maskülen yanı olduğu için mi ya da benim maskülen bi yanım vardı belki bilmiyorum ikili ilişkilerde en beğenilen parfümümdü ben de severim kendimde ama elden çıkarıyorum hayatın kanunu bu :)
Kesinlikle katılıyorum Light blue gerçekten çok güzel birde onun tarzında armani code luna benim çok hoşuma gidiyor ama bayanlar kalıcılık problemi olduğu için heralde fazla tercih etmiyorlar gibime geliyor :)

Zulkarneyn

Perfume Lover
Satış Onaylı
safari extreme ; şöyle 35 üzeri unisex ama bayana daha yakın bir koku.
yolda yürürken hissetsem resmen döner bakarım hatta direkt parfümün ismini bile sorabilirdim.
(malesef dükkan mezarlığın karşısında gelen geçen tabutun içinde gidiyor :) )

scent and the city

Eau de Toilette
Kadınlarla erkeklerin kokulara yaklaşımı çok farklı. Biz kadınlarda oryantal, baharatlı kokuların erkekler tarafından daha etkileyici bulunacağı şeklinde bir inanç oluşmuş fakat gözlemlediğim kadarı ile daha ferah, temiz, çiçeksi kokulardan hoşlanıyorlar. Bu forumda kült kadın kokularının değeri elbette daha çok biliniyor ama dışarıda genele baktığımda durum farklı. Örneğin eşim imza parfümüm Chanel No.5’e karşı çok acımasızdı, dedesinin kullandığı eski bir pomad şeklindeki hacı miskine benzetiyordu ve çok takılıyordu bana onu kullandığım zamanlarda. Tütsü ve vanilyanın baskın olduğu kokulardan da hiç hoşlanmıyor. Shalimar yolda, bakalım nasıl bir krize sebep olacak evde :D

Genel olarak açık havayı, taze çiçekleri çağrıştıran temiz kokulardan hoşlanıyor. Pluriel, Apom, ıssey miyake, cool water, hermes eau des merveilles gibi. İşyerindeki arkadaşlarda da durum çok farklı değildi. En beğenilen parfümüm Miller Harris Noix de Tubereuse olmuştu. Henüz Hypnotic Poison, Angel, Klasik Opium, No.5, Coco Noir gibi parfümleri beğenen birini tanımadım reelde.