En Son Aldığınız Parfüm

Çepete

Extrait de Parfum
forumdaki yorumları okuyunca herkesin beğendiği kokulardan birisi olan hep denemek istediğim Acqua Di Gio Profumo yu aldım,
kör alış oldu ama armani kokuları genel olarak sevdiğim bir frekanstan gidiyor,
bundan sonra sırada
. Bleu de chanel
. Dior homme intense
. Allure homme sport
denemek istiyorum
Armani Profumo baya kalıcı bir kokuymuş
ne zamandır aynı performansı uzun süre koruyan bir koku kullanmamıştım,
14 saat oldu hala buram buram kokuyor bileğimde,
bir de saatler geçtikçe kokunun ana karakteri ortaya çıkıyor
bahsedildiği kadar güzelmiş.

murat0625

Perfume Lover
Satış Onaylı
Penhaligon's Mr Sam hem yurtdışındaki olumlu yorumlar hemde şişe tasarımı olarak uzun zamandır ilgimi çekiyordu, ayrıca; penhaligon's Halfeti benzerliğide bir şekilde seveceğim anlamına gelebilirdi kim bilir :) Benim için genel anlamda kör alış kriterlerine uyuyor gibiydi, bu ilginin sonunda kendisine kavuştum ve yorumlamak istedim, birincisi parfümün sunumu gerçekten niche, gerek şişesi, rengi, atomizeri, özellikle kapağı tam kolleksiyoner işi kapağın oturması bile lüks arabaların vakumlu kapıları gibi, püskürtmesi de gayet iyiki bu beni bazen en hoşuma gitmeyen hatta parfümden soğumama sebep olan özellik olabiliyor, tabiki bunlar parfümseverler için gerekli kriterler değil, çoğumuz için önemli olan özellik koku iyimi ? Halfeti ile benzerliğine bende katılıyorum kısaca parfüme halfetinin geliştirilmiş hali gibi diyebiliriz, ancak daha pürüzsüz bir parfüm olmuş, özellikle belirtmek istiyorum diğer özellikleri açısından değil sadece tatlılık ve görünüm açısından parfümümüz rengi ve birinin amberden birinin ise tarçından gelen aynı tarz tatlılık hafif squid tatlılığı demek istiyorum öyle bir tatlılık hissettirdi bana, mr.sam de tarcın ve tütün, halfetide ise karagül diğer farklardan, benim için mükemmel bir kör alış oldu.

IMG_20220302_092914.jpg

RGPDBN007

Pure Parfum
Satış Onaylı
Herkes çok güzel parfümler almış, hepiniz güle güle fosurdanın arkadaşlar.

JNY-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ü

Üye silindi 4295

Misafir
@Makedon Hocam bu parfümü kullandığınızda yaşından başından utan, kaç yaşına gelmişsin diyen olmuyor mu?
emoji3.png

JNY-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderi
@Makedon Hocam bu parfümü kullandığınızda yaşından başından utan, kaç yaşına gelmişsin diyen olmuyor mu?

Ragıp hocam merhaba nasılsın uzun zaman oldu..?
O hoş kelamları çevremden duymak için Jagler’e hiç gerek yok ama sürekli ileri atan önemsiz bir rakamın gösterdiği bir adam olmaya da niyetim yok zaten babama sorsan dünya üzerinde benim “adamlığımı” karşılayacak bir rakam da yok belki 0 😬

RGPDBN007

Pure Parfum
Satış Onaylı
emoji3.png

Ragıp hocam merhaba nasılsın uzun zaman oldu..?
O hoş kelamları çevremden duymak için Jagler’e hiç gerek yok ama sürekli ileri atan önemsiz bir rakamın gösterdiği bir adam olmaya da niyetim yok zaten babama sorsan dünya üzerinde benim “adamlığımı” karşılayacak bir rakam da yok belki 0
Teşekkür ederim hocam iyiyim, daha iyi olmaya çalışıyorum. Siz de iyisinizdir umarım.
Ben tabiki de işin esprisindeyim hocam. Jagler hiç kullanmadım ama liseli yıllarımızda arkadaşlarım kullanırdı ve bilinmemesi imkansız bir parfümdü. 10 metreden kokuyu alabilirdik :-)) sigarada Maltepe, parfümde (Jagler) kendilerini aşırı belli eden 2 ürün + (Ben halen Dunlop Chic sport kullanıyorum mesela. Bazı kokulardan insan vazgeçemiyor, gençlik yılları korkularımız olsa bile )

Ü

Üye silindi 4295

Misafir
Teşekkür ederim hocam iyiyim, daha iyi olmaya çalışıyorum. Siz de iyisinizdir umarım.
Ben tabiki de işin esprisindeyim hocam. Jagler hiç kullanmadım ama liseli yıllarımızda arkadaşlarım kullanırdı ve bilinmemesi imkansız bir parfümdü. 10 metreden kokuyu alabilirdik :-)) sigarada Maltepe, parfümde (Jagler) kendilerini aşırı belli eden 2 ürün + (Ben halen Dunlop Chic sport kullanıyorum mesela. Bazı kokulardan insan vazgeçemiyor, gençlik yılları korkularımız olsa bile )

Eyvallah Ragıp hocam daha iyi ol ve paylaşımlara devam et 👍🙏

buddyguy

Eau de Cologne
Givenchy Gentleman EDP Reserve Privee,

Gentleman serisini hep çok sevmişimdir. Özellikle EDP nin yeri ise bende çok ayrıdır. O yüzden bu yeni flanker’ı da çok merak ediyordum. Sephora’da 13 mart a kadar da %20 indirimde olduğunu görünce de dayanamayıp siparişini geçtim. 2 gün kullandım. Orta notalara doğru EDP yi çok andırıyor ama çok daha kompeks ve en azından benim için çok daha ilginç kokuyor. Viski notası görünmekte ancak bariz bir şekilde bağırmıyor ama hafiften kendisini altlarda hissedebiliyorsunuz. Açılışta bergamot edp deki gibi bir anda geliyor ama 2-3 dk sonra iris ve kestaneyi bariz bi şekilde hissedebiliyorsunuz. Bana dior homme parfum’u çok anımsattı ki en sevdiğim designer dır. Deri notası olmayan bir dhp gibi :) Odunsu, edp ye göre daha az tatlılık ve iris :) Kalıcılık tenimde 7-8 saat civarlarında oldu, yayılım ise ilk 2 saat tatminkar seviyede. EDP 10 saate yakın tenimde kalıcılığa sahip yayılımı ise 3 saat özellikle ilk 2 saat ciddi seviyede :) EDP hala gentleman serisi içindeki favorim olmaya devam edecek gibi görünüyor ama reserve privee de hiç fena değil, bu daha derin ve karanlık koku çok keyifli :) Şişe tasarımına da bayıldım, görselleri çektiğim anda ekleyeceğim. Teşekkürler Givenchy :)

yanqoue

Pure Parfum
Satış Onaylı
IMG_20220325_164240.jpg

Pandemi sebebiyle parfümlere olan ilgim azalmıştı, hayat normale dönerken ben de koleksiyonu baştan oluşturmaya karar verdim. Artık birbirinin alternatifi parfümler almak yerine sevdiğim parfümlerden adet olarak fazla almayı tercih edeceğim.

Enigma PC: Açılışta asidi kaçmış Coca Cola, sonrasında kremsi tütün-konyak kombinasyonu. Bu parfüm ile ilgili tek şikayetim 4-5 saat sonra tipik tatlı parfüm altyapısı açığa çıkmaya başlıyor. O açılıştaki coca cola kokusunu daha uzun tutabilselerdi keşke. Bunun kokusunu içime çektikçe konyak ve tütün notasının ağır bastığı bir versiyonu nasıl olurdu diye düşünüyorum. Sanırım PPH versiyonu da böyle bir şey ancak fiyat olarak psikolojik limitin üzerinde, ilk fırsatta deneyeceğim muhakkak.

2 x Aventus 19S31: 10-12 saat kalıcılığa sahip, sevdiğim tarzda dengeli bir aromaya sahip batch, tavsiye ederim.

1 x Aventus 19Y11N: Bunu çok uygun bir fiyata bulunca aldım. Forumlarda birbirinin zıttı yorumlar vardı bu batch ile ilgili fakat 19S31 ile hemen hemen aynı. Bunu da tavsiye ederim.

OJ Montabaco Intensivo: Genel beğeni, yüksek performans, özgünlük kriterlerinin hepsini taşıyan nadir parfümlerden.