En Son İzlediğiniz Film

elle61

Perfume Lover
Satış Onaylı
Beasts That Cling To The Straw 2020 Kore yapımı. 1-2 gereksiz kısmı dışında çok eğlenceli bir dram-gerilim filmiydi. Çok hafif komedi sosu da var ama filmin gerilimini azaltıcı şekilde değil. Komedi dozu çok iyi ayarlanmış. Konusu: Bir otel görevlisi, bir müşterinin bıraktığı bavulda çok yüksek miktarda para bulur. Bavulu kayıp eşya deposuna kaldırır. Uzunca bir süre paranın sahibi ortaya çıkmayınca paraya konmayı kendine hak görür. Paranın peşinde bir küçük boy mafya babası, psikopat bir kadın vardır. Özellikle psikopat kadının yaptıkları ''bu da yapılır mı, bu kadar olur mu'' dedirtecek, insanın küçük dilini yutturacak cinsten. Çok beğendim. Filmin ana teması: Nasipse gelir yenden Yemen'den, nasip değilse ne gelir elden... Bayıldım. Çekik gözlüler çok iyi film yapıyor. Bir de mekan seçimi ve kullanımı, çekim biçimi sanki filmin içinde siz de varmışsınız hissiyatı veriyor. Bende öyle oldu. Çok kolay girdim filmin içine ve filmde adeta ben varmışçasına, filmin gerilimini ve heyecanını hatta komikliğini kendim yaşadım. Son zamanlarda bu kadar benimsediğim bir film olmamıştı.

elle61

Perfume Lover
Satış Onaylı
Time To Hunt 2020 Kore filmi. Konusu: Hapisten yeni çıkmış bir genç, bir suç örgütü elebaşısına olan borcunu ödemek ve düzgün bir hayat kurabilmek için 3 arkadaşıyla beraber bir kumarhane soyar. Kumarhane sahipleri, soyguncuları bulmak için kirli işlerini yaptırdıkları, bitirim polisi görevlendirir. Polis gaddarlığı ile bilinmektedir ve işini tamamen halletmeden duracağı yoktur.
Mükemmel bir aksiyon-drama. Aksiyonseverler kesinlikle kaçırmasın. Son 40 dk kalbim yerinden fırlayacak gibi oldu. Pusu sahneleri mükemmel. Son derece sürükleyici, yer yer duygusal, kalp düşmanı bir film. Bu seneki Kore filmleri bir harika. İMDB 6,3 olmasına bakmayın, dört dörtlük film.

elle61

Perfume Lover
Satış Onaylı
Take Point 2018 Kore filmi. Konusu: Güney Koreli bir paralı asker, ABD adına çalışmakta ve Raptor 16 ekibinin başkanlığını yürütmektedir. ABD seçim arefesindedir ve mevcut başkan konumunu korumak istemektedir. Bunun için ABD başkanı, Kuzey Kore'nin silahsızlandırılmasını bahane ederek, oy toplamayı düşünür. Bir plan yapılır, önce Kuzey Kore Savunma Bakanı kaçırılmak istenir. Raptor 16 lideri Ahab, Kuzey Kore başkanını öldürüp çok yüklü miktarda ücret almayı teklif eder. Teklif CİA tarafından kabul edilir ancak ABD'NİN planı bu kadarla sınırlı değildir. ABD, kral kaçırıldıktan sonra operasyonu yapan Raptor 16 üyelerini de kanıt bırakmamak adına yok etmeyi düşünmektedir. Kaçak ve farklı milletlere mensup Raptor16 ekibinin bu iğrenç düşünceden elbette haberi yoktur.

ABD'NİN insanları nasıl kullanıp bir kenara attığını, bir Amerikalının tekrar başkan olabilmek için ne derecede gaddarlaşabildiğini gösteren, aksiyonu muazzam bir film.
Operasyon filmlerini seviyorsanız, bayılırsınız. Aksiyon severseniz, kaçırmayın derim.
Mantık hataları var ama emin olun filmi seveceksiniz.
Hiçbir açık saçık sahne barındırmaması da çok güzel bence.

elle61

Perfume Lover
Satış Onaylı
2015 Macaristan yapımı Tilki Perisi Liza adlı filmi izledim. Biraz şirke giren bir film ancak fantastik yapımların çoğu öyle. Konusu: Lisa bir bakıcıdır, saf ve masumdur. Azrail onun saflığına aşıktır ve yanına kim yaklaşsa canını almaktadır. Lisa, farklı kişilerle görüşse de, yine de ruh eşini bulamamakta hep bir şeyler eksik kalmaktadır. Lisa'nın çevresindeki kişilerin ölümünden huylanan komiser, Lisa'nın evindeki odalardan bir tanesini kiralar. Komiser günbegün bu saf kadına, saf şekilde aşık olur.
Sadece bir tane açık saçık sahnesi var, ileri sardım, kurtuldum. Aynısını yapmanızı öneririm. Onun dışında şiirsel bir anlatımı var. Pek çok kişi internet yorumlarında filmi sanatsal ve sıcak bulduklarını belirtmiş. Katılıyorum; sımsıcak, yumuşak bir sanat filmi. Açık sahne ve şirk haricinde, Avrupa'daki Türk kardeşlerimiz yani Macarlar gayet iyi iş çıkarmışlar. Azrail'in çılgın şarkılar söyleyen bir Japon olarak resmedilmesi ilginç ancak dediğim gibi çok açıkça şirk. Çılgın bir film. Farklı bir romantizm ve mizah anlayışı hakim filme.

elle61

Perfume Lover
Satış Onaylı
Beni esas sıkan haluk bilginer’in bir çok kez 3 farklı tipleme ile müzikal oyunu, tekrar tekrar izletmesi oldu.
Anlıyorum, zaten Ezel Akay'ı hiç sevmem, filme çok fazla olumsuz tepki var, sanıyorum izleyip de vakit kaybetmeyeceğim.

Metin_06

Pure Parfum
Satış Onaylı

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald (2018) - 10/7​

Sling Blade (1996) - 10/8​

Talk to Her (2002) - 10/8​

Son düzenleme:

elle61

Perfume Lover
Satış Onaylı
Limehouse Katili İngiltere/2016 yapımı. Konusu: Manyak annesiyle yaşayan Lizzie onun tarafından çok hırpalanır. Küçükken bir adamın tacizine uğrayan Lizzie sorunlu bir genç kızlık yaşamaktadır. Lizzie, bir tiyatro grubunda iş bulur, saflığıyla Aveline hariç herkesin sevgilisi olur. Aveline onu delicesine kıskanmaktadır. Ünlü senaryo yazarı John Cree, Lizzie'ye körkütük aşık olur. Ancak tüm bunlar olurken çoğu tiyatro ile ilgili kişiler teker teker öldürülmeye başlanır. Bu korkunç olaylar olurken John Cree ile Lizzie evlenir. Evlilikle birlikte, her şey iyice karışır.
Öncelikle birkaç açık saçık sahnesi var, bunları ileri sardım öyle izledim, keşke hiç olmasaydılar.
Bunun haricinde, Lizzie rolündeki oyuncu müthiş iş çıkarmış. Dedektif amcamız da çok iyi.
Mantık hataları var, seyir zevki yüksek olduğu için görmezden gelinebilir.
Dönem filmi, dönemin aurası gayet güzel yansıtılmış.
Golem katilinin kim olduğunun anlaşıldığı sahne müthiş. Tüm filmi bir yana bırakın, o sahne dehşet güzel.
Genel olarak farklı bir işlenişi var. Bir tiyatro eseri tadında. İçerikte de tiyatro var zaten.
Son 40 dakikası adamı kalpten götürecek cinsten.
Çok film izlemenin kötü yanı: Katili şıp diye bulmak. 😎 😎 😎 😎
Fuzuli sahneleri hariç, çok iyi bir gerilim filmi. O sahnelere de çözüm var, ileri sarmak.