En Çok Övgü Alan Parfümleriniz

wolvy

Eau de Toilette
Evet pek çoğumuz için parfüm hobisi hoşumuza giden kokuları kullanmak ve koklamak anlamına geliyor. Ama yine de çok sevdiğiniz ve beğendiğiniz kokuların başkaları tarafından da beğenilmesi ve bu beğenilerin ifade edilmesi de son derece gurur okşayıcı. O yüzden, bu başlık altında şimdiye kadar çevrenizden en çok olumlu geri dönüş ve övgü aldığınız parfümleri yazalım.

wolvy

Eau de Toilette
En çok beğenilenden, başlayarak gidiyorum:
1-Emporio Armani He (eski versiyon): Yok arkadaşlar, bunun gibisine daha hiç denk gelmedim. Lise yıllarında kullanırken "biraz koklayabilir miyim" deyip sırama oturanlar, atkımı ödünç alanlar, "ne bu parfüm" diye soranlar... Eğer orijinal formülü bozulup şu anki haline dönüşmese farklı bir parfüm arayışına asla girmezdim ve parfümle hobi olarak uğraşmaya başlamazdım. 4 mevsime de uygun, süper bir parfümdü. Şu an eski halini bulsam asla kaçırmam.
2-Dior Homme Intense: Kimsenin şaşırmayacağı bir sonuç. İnsanlar bu kokuya neredeyse her seferinde bayılıyor. İnanılmaz seviliyor.
3-Chanel Antaeus: İşte bu listede görmeyi pek beklemeyeceğiniz bir parfüm. Tenime mi uyuyor bilmiyorum ama en azından çevremdeki insanlar bu parfüme bayılıyorlar. Sevmeyen çok az kişiye denk geldim.
4-Lalique Encre Noire: Uygun havalarda çok tutuluyor, "bu parfümün çok güzelmiş", "ne güzel kokuyorsun" diye övgüleri çok duyuyorum
5-YSL Kouros: Listemin, sanırım en sürpriz parfümü. Kişisel olarak hiç, o kadar ekstrem bir parfüm olduğunu düşünmedim. Sanırım çevremdekiler de aynı fikirde, sıktığımda beğeneni çok. Ama bu kitlenin büyük kısmı parfümü şişesinden koklayıp beğenmeyenler. Ten kimyasıyla bir alakası var sanırım.

blerox

Perfume Lover
Satış Onaylı
Lalique Encre Noire: kullandığım zamanlar en çok fark edilen ve övgü alan parfümüm oldu özellikle orta yaş ve üzeri çevremden.
Kilian Love Dont Be Shy: tatlı yapısından dolayı genel beğenisi yüksek bir parfüm oldu bende.
Tom ford Amber Absolute: bir amber parfümü olmasına ve benim de o kadar fazla bir bağımın olmamasına rağmen beğeni sıralamasında üst sıralarda.

M-rah

Pure Parfum
Satış Onaylı
Les Nombres vanille
Aventus
DHİ
TV
Aber
Armani code & ultimate
Fahri
FM Dries Van Noten
Fm vetiver
v.s.

M-rah

Pure Parfum
Satış Onaylı
En çok beğenilenden, başlayarak gidiyorum:
1-Emporio Armani He (eski versiyon): Yok arkadaşlar, bunun gibisine daha hiç denk gelmedim. Lise yıllarında kullanırken "biraz koklayabilir miyim" deyip sırama oturanlar, atkımı ödünç alanlar, "ne bu parfüm" diye soranlar... Eğer orijinal formülü bozulup şu anki haline dönüşmese farklı bir parfüm arayışına asla girmezdim ve parfümle hobi olarak uğraşmaya başlamazdım. 4 mevsime de uygun, süper bir parfümdü. Şu an eski halini bulsam asla kaçırmam.
2-Dior Homme Intense: Kimsenin şaşırmayacağı bir sonuç. İnsanlar bu kokuya neredeyse her seferinde bayılıyor. İnanılmaz seviliyor.
3-Chanel Antaeus: İşte bu listede görmeyi pek beklemeyeceğiniz bir parfüm. Tenime mi uyuyor bilmiyorum ama en azından çevremdeki insanlar bu parfüme bayılıyorlar. Sevmeyen çok az kişiye denk geldim.
4-Lalique Encre Noire: Uygun havalarda çok tutuluyor, "bu parfümün çok güzelmiş", "ne güzel kokuyorsun" diye övgüleri çok duyuyorum
5-YSL Kouros: Listemin, sanırım en sürpriz parfümü. Kişisel olarak hiç, o kadar ekstrem bir parfüm olduğunu düşünmedim. Sanırım çevremdekiler de aynı fikirde, sıktığımda beğeneni çok. Ama bu kitlenin büyük kısmı parfümü şişesinden koklayıp beğenmeyenler. Ten kimyasıyla bir alakası var sanırım.

Chanel Antaeus çok duymaya başladım Tahir..Nasıl bir parfüm anlatırmısın biraz ayrıca sevilde ve tekinacar göremedim nereden deniyebilirim.Beymende varmıdır?

YILKANT

Pure Parfum
Satış Onaylı
Bazen çok ıı yaparak kullandığımız parfümler deli gibi beğeniliyor.
Örneğin herrera aqua vardı bir zamanlar o kadar çok soran olurdu ki anlatamam.
Michael kors michael (vintage olanı) çok beğeniliyor hatta bir gün merdivenlerden çıkarken arkamdan sınıf sınıf yapan birisini yakalamışlığım var :)
Bugün ise bolca övgü alanlar aventus, mancera cedrat boise, micallef royal vintage, creed original santal, creed git, creed viw başlıcaları diyebiliriz bir de Mehmet beyi kırmayalım ny amber var :)
Aslında bazen burada yaptığımız tespitler birbirimizi bazen doğru bazen yanlış yönlendiriyor. Ama sanırım bu konuyu genel beğeni sözlüğü veya rehberine dönüştürebiliriz insanlar faydalanırlar. Biz faydalanırız diyemiyorum çünkü biz hastayız kokumuzu kimsenin beğenmesine ihtiyacımız yok biz beğenelim yeter sizce de öyle değilmi arkadaşlar....

blerox

Perfume Lover
Satış Onaylı
Bazen çok ıı yaparak kullandığımız parfümler deli gibi beğeniliyor.
Örneğin herrera aqua vardı bir zamanlar o kadar çok soran olurdu ki anlatamam.
Michael kors michael (vintage olanı) çok beğeniliyor hatta bir gün merdivenlerden çıkarken arkamdan sınıf sınıf yapan birisini yakalamışlığım var :)
Bugün ise bolca övgü alanlar aventus, mancera cedrat boise, micallef royal vintage, creed original santal, creed git, creed viw başlıcaları diyebiliriz bir de Mehmet beyi kırmayalım ny amber var :)
Aslında bazen burada yaptığımız tespitler birbirimizi bazen doğru bazen yanlış yönlendiriyor. Ama sanırım bu konuyu genel beğeni sözlüğü veya rehberine dönüştürebiliriz insanlar faydalanırlar. Biz faydalanırız diyemiyorum çünkü biz hastayız kokumuzu kimsenin beğenmesine ihtiyacımız yok biz beğenelim yeter sizce de öyle değilmi arkadaşlar....
sanırım üç tür kullanıcı var yılmaz abi, biri parfümümü ben beğeneyim yeterciler, diğeri de kokunun nasıl olduğu önemli değil etrafımdakilere güzel kokular yayayım parfümüm her zaman beğenilsinciler.. bir de bunun ortası var galiba benim de için de olduğum, iki tarafın da memnun olduğu; hem ben seveyim hem de etrafımdakiler kokumu beğensin mantığındakiler.. aslında insanın fıtratı gereği buradaki arkadaşlar da dahil(istisnalar kaideyi bozmaz) beğenilmeyi takdir edilmeyi her zaman ister biz de bunu sevdiğimiz, üzerine düştüğümüz emek harcadığımız bir hobiyle sağlamaya çalışıyoruz ki bu çok doğal.. zira çoğumuz bir parfümü çok beğenmişizdir ama etrafımızdan beklemediğimiz olumsuz tepkiler almış ve keşke etrafımdakiler de beğenseydi bu kokuyu diye düşünmüşüzdür..

asumer

Founder Administrator
Yönetici
henüz hakkında kötü yorum duymadığım ve herkesin adını sorduğu; kilian-straight to heaven
özellikle bayanların yoğun bir şekilde methiyeler dizdiği ; bond no 9-new york amber
elime geçtiği günden bu yana sadece 4 gün kullanmama rağmen herkesin beğenisini alan;MDCI-chypre paladin
kalıcı farkedilir ve dolgun kokusuyla;acqua di parma-colonia intensa oud
en sonda ise kimselerin bilmediği ve bilmesini istemediğim çok özel bir koku var o da bende saklı kalsın ;)

insensible

Eau de Parfum
henüz hakkında kötü yorum duymadığım ve herkesin adını sorduğu; kilian-straight to heaven
özellikle bayanların yoğun bir şekilde methiyeler dizdiği ; bond no 9-new york amber
elime geçtiği günden bu yana sadece 4 gün kullanmama rağmen herkesin beğenisini alan;MDCI-chypre paladin
kalıcı farkedilir ve dolgun kokusuyla;acqua di parma-colonia intensa oud
en sonda ise kimselerin bilmediği ve bilmesini istemediğim çok özel bir koku var o da bende saklı kalsın ;)
Bize de mi lolo Abdullah bey:) çok merak ettim şimdi :)

YILKANT

Pure Parfum
Satış Onaylı
İlk çıktıkları yıllarda kullandığım o zaman fazlaca bilinmeyen insense ultramarine ve ilk sürümündeki o dolu dolu kokan kenzo pour homme herkesin ilgisini çekiyordu. O günkü koşullarda özgün olmalarıydı sanırım sebep yine evrensel kural özgün farklı olan beğeniliyor sanırım :)