EDTSİ EDPSİNDEN ÇOK DAHA İYİ OLAN PARFÜMLER REHBERİ

elle61

Perfume Lover
Satış Onaylı
Normalde hep edp kullanan biriyim. Çünkü parfüm konsantrasyonu edpde çok daha yüksek. Ancak bazı parfümler var ki, edt halleri koku güzelliği olarak edpye bin basar. Bunlar bence:
1. Dior Poison Girl: Senin narenciyeni yerim. Sen ne tatlı şeysin bebeyim benim!!!
2. Hypnotic Poison edt: Eskiden edp derdim lakin artık fikrim tamamen değişti. Edt daha yumuşak ve ayrıca tam bir oyun hamuru kokusu. Çok özel bir iksir.
Aklıma şimdilik ikisi geldi. Sizin müthiş bulduğunuz edtler neler?

lyrica

Perfume Lover
Satış Onaylı
Bütün edt ler edplerden iyidir derim ben. Eğer edp bir şekilde kazanacaksa edt lisi hiç üretilmemiş olmalı. Guerlain lidg koklamadım ancak tek istisna lidge olabilir derim.
İmza
Edtci

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yinthei

Extrait de Parfum
Satış Onaylı
Ben de Bleu de Chanel'in EDT'sini EDP'sine göre daha çok beğenenlerdenim.
Henüz denememiş olsam da Guerlain L'Homme Ideal'in de EDT versiyonunun daha iyi olabileceğini düşünüyorum.

almıla

Perfume Lover
Narciso Rodriguez for her edt bence osmanthus dan dolayı edpsinden cok daha güzeldi öyle hatırlıyorum uzun zaman oldu ikisini de takasladım :)

Ozfragrance

Pure Parfum
Satış Onaylı
Guerlain homme edt>edp

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Forsy

Extrait de Parfum
Satış Onaylı
Ysl la nuit dlhomme edt edp olan le parfüm e göre cok daha guzel ayrıca guerlain ideal edt de edp ye göre ve dior home cologne daha asil ve klas kokuyor tabi bana göre .]

U

ukiyo

Misafir
şöyle bir baktım da ben genel olarak edp'ciyim. parfümlerim arasında edt çok nadir. bunlar da;

dior hypnotic poison for her edt, Narciso Rodriguez for her edt, jean paul gaultier classique edt ve guerlain insolence edt.

şimdi diyeceksiniz ki hadi 3'ü anladık ama 4 ne alaka:) guerlain insolence edt de edp de aynı koku evet ama edt daha soft böyle edp versiyonunun bazen boğucu gelebilen keskinliği yok. aslında bu sadece sıkan kişide kendisini gösteren bir özellik çünkü sıktıktan sonra kimse edt mi edp mi anlamıyor, ki bunu birçok defa denedim, herkes ikisi de aynı parfüm dedi, ama siz o baştaki keskin açılışı direkt alıyorsunuz. böyle dezenfektanımsı bir koku bu edp'yi sıktıktan sonraki o koku. bu sebeple guerlain insolence edt'yi sırf en baştaki o yumuşak açılışı için seçiyorum:)

Moderatör tarafında düzenlendi: