Dior Sauvage vs Terre d'hermes

Tercihiniz hangisi ?

• Dior Sauvage edt

Oy: 16 36.4%
  • Terre dhermes edt

Oy: 28 63.6%

• Kullanılan toplam oy
    44

Skywalker

Eau de Toilette
iki parfüm arasında kaldım ikisini de denedim ve beğendim sizlerin de yorumunu merak ediyorum? her mevsim ve her yerde kullanmak için hangisi daha mantıklı seçim olur?

murat0625

Perfume Lover
Satış Onaylı
herşeyden önce senin beğenmem önemli, ben sauvage yi beğenmedim, hermes her zaman favorim

Starboy

Perfume Lover
Satış Onaylı
hocam iki koku da güzel ancak terre d'hermes bence 35 hatta 40 yaş üstü parfümü ayrıca genel beğeniden de uzak. dior da çok popüler ve sentetik ama kokusu ferah ve genel beğeniye uygun. bir de terre dhermes defalarca reformüle olmuş bir koku onun yerine yeni kokuları almanızı tavsiye ederim. bu arada terre herkese göre değil ama herkesin saygı duydugu koku

ERGUN

Administrator
Yönetici
terre artık klasiklerdeki yerini almış bir parfüm. DS ise chanel bleu taklidi (daha iyidir kötüdür tartışmaya açık) fazla kişiliği olmayan duş jelinden hallice bir iş. düşünmeden terre derim.

yanqoue

Pure Parfum
Satış Onaylı
İkisi de her mevsim kullanılır bence. Övgü ve performans konusunda Sauvage bir adım daha önde olabilir. Terre'den tam verimi alabilmek için olgun bir kişilik ve en azından smart casual giyim gerekiyor. Her parfümü her ortamda kullanan insan olmak istemiyor, doğru kombini yakalamayı düşünüyorsanız bunu siz değerlendirin. Sauvage her ortama gider ama Terre imza parfümü olabilir ve klasik duş jeli kıvamındaki parfümleri aşar.

Skywalker

Eau de Toilette
hocam iki koku da güzel ancak terre d'hermes bence 35 hatta 40 yaş üstü parfümü ayrıca genel beğeniden de uzak. dior da çok popüler ve sentetik ama kokusu ferah ve genel beğeniye uygun. bir de terre dhermes defalarca reformüle olmuş bir koku onun yerine yeni kokuları almanızı tavsiye ederim. bu arada terre herkese göre değil ama herkesin saygı duydugu koku

hocam parfümlerde yaş kavramı olduğuna katılmıyorum. fragrantica baba parfümü olarak lanse eden kadar genç yaşta kullanan birçok kişi de var. ayrıca çokta genç sayılmam 29 yaşındayım :)

Starboy

Perfume Lover
Satış Onaylı
hocam parfümlerde yaş kavramı olduğuna katılmıyorum. fragrantica baba parfümü olarak lanse eden kadar genç yaşta kullanan birçok kişi de var. ayrıca çokta genç sayılmam 29 yaşındayım :)

Hocam bende kullanıyorum terre yi bende 28 yasindayim hatta şişeli olarak almayı düşünüyorum. Zaten sizde denemissiniz kokuyu parfüm full maskulen 0 tatlılık var bu bazen rahatsız ediyor. Ama yeni batchlerinde portakal ve turunçgiller arttırılmış belki eskisi kadar rahatsız etmez.

HakanA

Pure Parfum
Satış Onaylı
Bu ikisi arasında ben de Terre d'Hermes'i seçerim. Şunu da demeden geçemeyeceğim Dior Sauvage ne kadar popüler ise Terre d'Hermes'in o kadar çakması var piyasada. Şimdiye kadar benim toplu taşıma veya kalabalığa karıştığımda hissettiğim en çok parfüm. Orijinaline de baya yakın yapıyorlar artık.

LapeXy

Eau de Cologne
Bahsedilen iki parfümü yarıştırmak, günlük hayatta spor mu taklıyorsun yoksa ofis ev arası smart casual mı giyiniyorsun? Sorusunu sorduktan sonra cevap şekillenir. Eğer ben smart casual daha açık olarak biraz oturaklı giyiniyorum diyorsan terre derim. Ama spor giyiniyorum dersen dior derim. Mesela ben iş dışında basket şortu ile her yere giderim. Ve bir clevland şortu ile kombinlenmiş giyim tarzına hermes kullansam ağır kaçar gibi...

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yanqoue

Pure Parfum
Satış Onaylı
Bahsedilen iki parfümü yarıştırmak, günlük hayatta spor mu taklıyorsun yoksa ofis ev arası smart casual mı giyiniyorsun? Sorusunu sorduktan sonra cevap şekillenir. Eğer ben smart casual daha açık olarak biraz oturaklı giyiniyorum diyorsan terre derim. Ama spor giyiniyorum dersen dior derim. Mesela ben iş dışında basket şortu ile her yere giderim. Ve bir clevland şortu ile kombinlenmiş giyim tarzına hermes kullansam ağır kaçar gibi...

Katılıyorum, bu yüzden biraz daha detay vermek faydalı olur. Aksi halde herkes beğendiği parfümü tavsiye edecek.

Vintage

Extrait de Parfum
Satış Onaylı
bence ikisi aynı klasmanda değil. terrenin geçmişi koku kalitesi sauvage ile kıyas kabul etmez. sauvage bence dylan blue veya chanel bleu ile kıyaslanabilir.

Skywalker

Eau de Toilette

İşten dolayı takım elbise değil ama sürekli pantolon gömlek giyen biriyim. Hafta sonu iste eşofmanımı üzerimden çıkarmayan biriyim. ben de bu ikilemden dolayı sizlerin fikrini almak istedim.

LapeXy

Eau de Cologne
İşten dolayı takım elbise değil ama sürekli pantolon gömlek giyen biriyim. Hafta sonu iste eşofmanımı üzerimden çıkarmayan biriyim. ben de bu ikilemden dolayı sizlerin fikrini almak istedim.
O zaman şahsi fikrimi söylemek gerekirse ben şu şekilde davranırdım. Terre genel beğeni kokusu değil şahsımca. İmza parfümü denilen klasmanda bir koku olduğundan bunu her gün her gün ofisimdeki arkadaşlara koklatmak kendi hobi anlayışıma saygısızlık olur diye düşünüyorum. Hermesi şu şekilde kullanırdım. İş yeri içerisinde toplantı veyahut özel bir etkinlik olacağı zaman hermes kullanırdım ve iş arkadaşlarıma bu keyfi zaman zaman sunardım akıllarda bırakmak için. Ama dior sauvage her ortama adapte olacak bir koku gerek ofis gerek spor gerek gece clube cıkarken vs vs uzar gider. O yüzden sauvage şişeli edinip hermesten ise dekant edinirdim. Hem maliyeti azaltıp hem de çevremdeki insanların "aaa bu parfüm kokusunu x kişisi kullanırdı aklımda kalmış" dedirtebilirdim. Tabi son söz ve takdir sizin hocam

Starboy

Perfume Lover
Satış Onaylı
O zaman şahsi fikrimi söylemek gerekirse ben şu şekilde davranırdım. Terre genel beğeni kokusu değil şahsımca. İmza parfümü denilen klasmanda bir koku olduğundan bunu her gün her gün ofisimdeki arkadaşlara koklatmak kendi hobi anlayışıma saygısızlık olur diye düşünüyorum. Hermesi şu şekilde kullanırdım. İş yeri içerisinde toplantı veyahut özel bir etkinlik olacağı zaman hermes kullanırdım ve iş arkadaşlarıma bu keyfi zaman zaman sunardım akıllarda bırakmak için. Ama dior sauvage her ortama adapte olacak bir koku gerek ofis gerek spor gerek gece clube cıkarken vs vs uzar gider. O yüzden sauvage şişeli edinip hermesten ise dekant edinirdim. Hem maliyeti azaltıp hem de çevremdeki insanların "aaa bu parfüm kokusunu x kişisi kullanırdı aklımda kalmış" dedirtebilirdim. Tabi son söz ve takdir sizin hocam

yorumunuzun altına imza atarım hocam benim de aslında anlatmak istediğim de buydu. terreyi ben seviyorum ancak eşim başta olmak üzere birçok kişi burun kıvırıyor ister istemez bu da parfümü kullanan kişiyi rahatsız ediyor. şuna da karşıyım sırf genel beğeniye hitap ediyor diye de bir parfümü kullanmam. ama sauvage yaz kış içersi dışarısı her yerde rahatlıkla kullanılabilir. %51 dior sauvage %49 terre derdim ben.ama karar ve tercih sizin.

Skywalker

Eau de Toilette
teşekkür ederim herkese yorumları için sanırım terre dhermes çok daha iyi bir secenek olacak. dior sauvage ve onun gibi sabunsu ferah temiz koku baya fazla. fakat terre ye benzer koku pek yok. herkes gibi kokmak istemem açıkçası. sağolun tekrar :)

Akropolis

Extrait de Parfum
Satış Onaylı
Terre hermes edp yi denedim genel begeniye uygun oldugunu ben de dusunmuyorum sauvage daha aykiri gibi dursa da bence genel begeniye daha uygun

NemesisSephiroth

Eau de Parfum
Ben güncel versiyonlar hakkında tercihimi Dior'dan yana kullanırdım. Güncel Terre çok zayıf, hatta çok fazla performanslı klonları var. Ayrıca Terre de tamamen sentetik bir parfüm, neden hep Dior gömülmüş sentetik diye anlayamadım.

K

kuzgun1984

Misafir
arada siklet farki var, terre her turlu alir. ama sauvage daha kolay ve giyilebilir bir koku.

Hakan B

Eau de Toilette
Terre daha olgun gibi geliyor bana

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Avalon

Extrait de Parfum
Satış Onaylı
Terreyi çok seviyorum ama genel beğeniye uygun olsun istiyorsanız Sauvage.

ebileydi

Eau de Parfum
Terre de Hermes

ANE-LX2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi