D.S. & Durga - Spirit of the Glen

Konusu 'Detaylı Parfüm Yorumları ve Marka İncelemeleri' forumundadır ve Anofta tarafından 29 Kasım 2017 başlatılmıştır.

By Anofta on 29 Kasım 2017 00:04
  1. Anofta

Anofta Satis Onayli Uye

Beğenileri:
    3.950

- Spirit of the Glen D.S. & Durga -

Viskiden ziyade, yıllandırıldığı isli-fıçı kokusu…

Cıvık olmayan; ananas baskın, tatlı meyveli bir açılış. Malt, Bogue MEM’deki kadar tozlu değil. Harmanında yok ama ben biraz da paçuli alıyorum. Koku genelinde boozy bir yapışkan tatlılık var.

Olgun, asitsiz ve biraz da isli-tütsülü içki haleleri... Buna belirgin bir şekilde papatya ve az da olsa yeşil akorlar eşlik ediyor. Zamanla meyvemsilik azalarak odunsu notalar ağırlığını koyduğunda, meşe fıçıdaki tütsülü malt kokusu kömürleşiyor. Koku ismi, kullanılan materyaller ve koku geçişleriyle adeta; içkinin kendisinden ziyade üretilme filmi gibi.

Cildimde denediğim kokuları aynı anda peçete parçasına sıkarak kilitli poşette bekletiyor ve günlerce geçişlerini takip ediyorum. Glen 5 gün sonra bile buram buram… Koku içki temalı olmanın hakkını verircesine durdukça güzelleşiyor. İsli-dumanlı ve açıklanan harmanında eşleştiremediğim tarifsiz bir tatlılık var. Vanilya, amber ve paçuli karışımı isli, çikolatamsı fakat kesinlikle feminen olmayan bir tatlılık.

Genel beğeni için tartışılır fakat bana göre başarılı bir tema kokusu olmuş. Kalıcılık ise efsane.

Koku Güzelliği: 7,5
    Kalıcılık: 9
    Farkedilirlik: 7,5

Ozhan, Mertus, ruhi_ ve diğer 8 kişi bunu beğendi.
Tags: this article has not been tagged

Konusu 'Detaylı Parfüm Yorumları ve Marka İncelemeleri' forumundadır ve Anofta tarafından 29 Kasım 2017 başlatılmıştır.

1. blerox
      blerox
      kemal hocam kalemine sağlık yine bir parfümü daha merak ettirdin bana :)
      Anofta ve Herobabyfb bunu beğendi.
    2. Ömer Şimşek
      Ömer Şimşek
      kaleminize sağlık hocam
      "Cildimde denediğim kokuları aynı anda peçete parçasına sıkarak kilitli poşette bekletiyor ve günlerce geçişlerini takip ediyorum"
      işte bu kısım çok heyecanlı oluyor :)
      Selbie, Anofta ve Herobabyfb bunu beğendi.
    3. chypre
      chypre
      eline sağlık kardeşim ananas kullanımını merak ettim doğrusu :rolleyes::)
      Anofta ve Herobabyfb bunu beğendi.
    4. Herobabyfb
      Herobabyfb
      Güzel bir inceleme olmuş hocam elinize sağlık.
      Anofta bunu beğendi.
    5. mirtillo
      mirtillo
      Kaleminize sağlık. Bu kokunun genetiğinin Profumum Roma - Fumidus'a benzer olduğunu düşündüm ilk kokladığımda ancak Fumidus rahatsız edici boyutlarda uçlarda gezerken Spirit of the Glen daha tatlı, beğeniye uyabilecek bir karaktere sahip.
      Anofta bunu beğendi.
    6. Anofta
      Anofta
      Merakın sonu olmayacak Mehmet hocam. :)

Aynı zamanda koku hakkında daha sağlıklı değerlendirme imkanı da oluşturuyor.

Ananas başlarda var ama daha sonra kokunun genel karakteri olan malt, eskitilmiş isli meşe fıçı kokusuna dönüşünce hissedilmiyor.

Beğenmenize sevindim.

Fumidus daha içki ağırlıklı ve bana göre çok da özgün değil. Glen ise içkiyle beraber bekletildiği fıçıyı merkeze almış. İkisi de genel beğeni için riskli sayılabilir.
      Ömer Şimşek bunu beğendi.
    7. MD
      MD
      Keyifle okudum Kemal Bey , burnunuza ve kaleminize sağlık ..
      Anofta bunu beğendi.
    8. Anofta
      Anofta
      Rica ederim. Fikir verebilmişsek ne mutlu...
      MD bunu beğendi.
    9. dopdop
      dopdop
    10. dopdop
      dopdop
      Çok çok güzel bir anlatım diliniz var anofta. Koku da anlatımınız gibiyse çok iyidir. Takdir ettim güzel yorumunuzu

Sayfayı Paylaş