Comme des Garcons - Blue Santal

HOCA

Pure Parfum
Satış Onaylı
o.23484.jpg

Bugün sizlerle paylaşmak istediğim koku Comme des Garcons ailesine ait bir koku. 2013 yazında piyasaya sürülmüş olan bu parfümün karakteri markanın çok sevdiği odunsu notaların harmanından oluşuyor. Markanın denediğim her kokusunda ya odunsu ya da otsu bir karakterle karşılaştım. Hinoki, zagorsk, man 2, kyoto, vonderwood vs. Sonuç olarak CdG ailesinin şekerle, gurmeyle, tatlı baharatlarla pek arası yok.
Parfümümüze gelirsek açılışta sağlam bir sandal kokusu aldığımı söyleyeyim ama açıklanan notalarda olmamasına karşın bergamot veya başka bir narenciyede eşlik ediyor olmalı. hafif ıtırlı bir sandal bu. Açılış sade, basit, risksiz... Kötü mü? hayır, büyüleyici mi? yine hayır. Ortalama açılış.
Açılıştan hemen sonra baskın bir şekilde biberi alıyorsunuz. karabiber, genzi yakarcasına geliyor burnunuza. Gayet fark edilir. Ardıç kokusunu da hissedebilirsiniz. Ama biberin baskınlığından sandalın keskin aorasından ardıcı fark etmek için burnunuzu iyice dayamak gerekiyor, iyi bir derin nefes çekmek gerekiyor. Bu kısım çok sert... Kudretli sandal, kudretli ardıç ve huysuz biber; bu kısmı oldukça keskin bir kokuya dönüştürüyor. 3-5 dakika hissedilebilen bu bölümde kapalı bir mekanda olmasanız iyi olur. Mesela metrobüste ayaktaysanız, sağınız solunuz önünüz arkanız sobe. parfümün orta kısmı bu 3-5 dakikadan sonra sakinleşiyor sandal hafif tatlılaştırıyor ortamı. Bu kısımdan sonrası hakikaten bir zamanların Gucci Rush For Man ine benziyor. Artık üretilmiyor Gucci Rush for man. Ancak hatırladığım gucci rush biraz daha ferah açılırdı ve harmanı daha zengindi. Ama benzemiyor değil. Gucci rush sevenler denesin.
Parfüm Gucci Rush etkisini kaybedince saatlerce sandal kokusuyla devam ediyor. Sakinleşmiş sandal Le labo Santal 33 ü hatırlatıyor biraz. Santal 33 ü sevmiştim. Ve Parfümün uzun süren bu kalp notalarını da sevdim.Saatlerce marangozhane sandal ağacı doğramışsınız da hızar tozu her tarafınıza odun kokusu yaymış gibi. Odun sever biri olarak bana göre güzel, yani bana göre tabi...
Parfüm dip notalara gelince de bu sefer çam iğnesinin kokusunu fark diyorsunuz. Evet Blue Santal ın dip notalarında amber, benzoin, misk, vanilya vs. yok. Sadece çam kokusu var. Böyle derinden gelen bir çam. Pinoyu düşünün onda elinizde çam yaprağını ufalamışcasına keskin çam kokuyor, burada öyle değil sanki birisi iki adım ötenizde çam odunu yarıyor gibi... (Evet garip bir tanımlama oldu ) Keskin çamı da böyle hafif çamı da çok severim ancak son kısmında azıcık zengin bir şeyler oysaymış. İlaç için bir vetiver falan koysalarmış ya da deri...neyse artık son kısmı eh işte olmuş.
Parfüm fark edilirlik bakımından fena değil ara ara saldırgan daha sonraları efendi takılıyor. Kalıcılık olarak da sizinle 3-5 saat takılır diyebilirim. Sonrası teninize kalmış. Yaz için zor, sonbahar için ideal. Kış için de sönük kalır bence... Yağmurlu havalarda sıkıp dışarı atın kendinizi. ıslanın...millet asfalt kokusu değilde sizin ıslak bedeninizden orman kokusu alsın. sonuç itibariyle üzerinizde sağlam odunlar var: sandal, ardıç, çam... haksız mıyım
Herkese sevgiler, saygılar

Son düzenleme:

Daniel

Eau de Toilette
Ağzına sağlık kardeşim. Çok beğendim yorumunu.

HOCA

Pure Parfum
Satış Onaylı
Teşekkür ederim Erdemcim. Senin yüreğine sağlık... :)

cantona8

Pure Parfum
Satış Onaylı
enteresan olabilir "millet asfalt kokusu değilde sizin ıslak bedeninizden orman kokusu alsın" :D ağzınıza sağlık..

YILKANT

Pure Parfum
Satış Onaylı
Çok güzel bir yorum. Ağzınıza sağlık.

maksimum warp

Eau de Toilette
CDG'nin alışık olduğumuz o hafif marjinal karakterli kokularının biraz dışında, daha güvenli sularda yüzen bir parfüm. Gerçi sandal kokusunu merkeze alan parfümler herkese hitap edecek kadar popüler ve kolay sevilir olmaz genelde ama bunda o çizgi tutturulmuş, deneyen çoğu kişi kokusunu sevecektir. Beni şaşırtan tarafı ise çabuk sönen yapısı oldu, içeriğine baktığımda mevcut notalarla az daha güçlü bir parfüm bekliyordum fakat öyle olmadı, kalıcılık ve projeksiyon canavarı parfümleri sevenler blue santal la sorun yaşayacaktır.

MD

Founder Administrator
Yönetici
Burnuna sağlık Admin bey ..