BVLGARİ JASMIN NOIR EDP

Şerif23

Pure Parfum
Satış Onaylı
Bvlgari nın pour homme ile birlikte en beğendiğim parfümü.ve beğenenen sadece ben değilim galiba:)
2008 yılında Carlos Benaim ve Sophie Labbe tarafından oluşturuldu. edp versiyonu ile birlikte edt versiyonu da mevcut. flankerleri saymıyorum bile.şişesinden bahsetmeden edemiyeceğim. çok lüks asil ve zarif bir şişe. çok mu anlam yükledim bilmiyorum ama bu kelimleri kokunun kendisi için de kullanacağım birazdan .
parfüm yoğun bir gerdenya ile açılıyor. kaynağını bilemediğim bir yeşillik hissi de var ama keskin bir ot çimen yeşilliği değil bu. bi çok kişinin bu kısımda küflü bir his algıladığını okudum ama hiç öyle birşey gelmedi aklıma. paçuli falan mı var da böyle hissediyor millet diye düşündüm ama paçuli de hissetmedim
orta kısımlar yasemin-zambak-badem hakimiyetinde. yoğun bi kremsilik var. adeta krem gibi:) alt bölümlerde tonka fasülyesi ve odunsu nüanslar var. sandal sedir ağacı gibi.
bu parfüm pek baharat kullanılmadan sıcacık bir parfüm olmuş doğrusu. bunda badem- tonka fasülyesinin büyük rolü olduğunu düşünüyorum..
üç kelime ile anlatacak olursam yumuşak-sıcak-kremsi gibi sözcükler kullanırdım .kalıcılığı tatmin edici.
ve tabi ki asil zarif şık:)
2502396BvlgariJasminNoirEDP100ml21391240171_1394021835.jpg

baykalbul

Perfume Lover
Satış Onaylı
ben bu kokuyu netten alsam derdim ki bana tom ford black orchid i , bvlgari jasmin noir şişesine koyup göndermişler derdim çünkü içerikleri farklı. birazda farklı kokular koymuşlar derdim. içerikler farklı görünüyor ama aynı koku gibi. koku notaları farklı olup aynı kokuyu mu verdiler bilmiyorum veya içerik gizli olabilir açıklanandan. sonralarda araştırırdım orjinal kokuyu, belki gidip güvenli bir satıcıdan test ederdim.

kokuyu ykm de denedim. bana oldukça hatırlattı black orchid i ama tabiki birebir değil. bence tom ford black orchid daha kıpır kıpır gibi geldi. ikisini beraber ayrı ayrı ellere veya kollara sıkıp düet ettirmek lazım :):)

ilk başlarda daha unisex bvlgari jasmin noir edp ama daha sonra feminenleşiyor. ilk sıkımda fazla hissetmedim yasemin kokusunu .

içeriği :

bvlgari jasmin noir edp içerik tablosu ingilizce sılaj ömür etki.jpg

bvlgari jasmin noir edp içerik tablosu türkçe sılaj ömür etki.jpg

856 yasemin buketi ( jasmine sambac) , 582 badem (almond) , 562 gardenya ( gardenia) , 467 meyan ( licorice ) , 461 tonka fasülyesi ( tonka bean ) , 227 değerli odunlar ( precious woods ) , 226 misk ( musk ) , 204 bitkisel amber ( amber ) , 168 paçuli ( patchouli ) , 76 yeşil notalar ( green notes )

parfüm içeriklerini bir siteden, üyelerin oylarına göre görüyorsunuz. ömür ve etki de altta görünüyor oylara göre yine...

Son düzenleme:
H

Hanımeli

Misafir
Çok güzel kelimesi bu kokuyu anlatmaya yetmiyor...yasemin deyince aklımıza gelen o sabunsu kokudan çok çok daha muhteşem bir işleniş var bu harmanda...parfümün açılışındaki meyan kökü notasını pek sevemedim o sertlik meyan kökünden geliyor ama orta notalardaki o kremsi yasemin ve eşlik eden gardenya , badem gibi notalar aklımı başımdan alıyor resmen...son kısımda çok hafif yapaylık hissedilsede görmezden geliyorum...her güzelin az da olsa kusuru olur :)

Lal

Eau de Cologne
Benim alınacaklar listemde bulunan kokusunu çok sevdiğim bir parfüm. Temiz, kalıcı dikkat çekici..

scent and the city

Eau de Toilette
Jasmin Noir çok özel bir koku. Yasemin işlenişi kokladığım diğer tüm parfümlerden farklı olarak karanlık. Genelde yasemin parfüme bir kırılganlık, naiflik katarken burada daha düşünceli olgun bir portre çiziyor. Sevilmek isteyen bir genç kız gibi değil de gece işlerini halletmek için dışarı çıkan gizemli bir kadın gibi. Tozlu, sanki irise benzeyen karanlık bir yasemin var. Yaseminin tek dark side yorumu diyorum hatta buna. Bu açıdan ortama dikkat ederek kullanmakla birlikte erkek kullanımına da uygun bence, çok yakıştırıyorum hatta. Kabullenilmiş yargıları bir kenara bırakırsak erkekler için gayet uygun, hafif feminen ağırlıkta ama sorun olacak derecede değil. givenchy pi’nin tatlılığından rahatsız olmayan bir erkek bunu da rahatlıkla kullanabilir.

Libra

Pure Parfum
Çok beğeniyorum bu parfümü.Gecenin karanlığında burna gelen çiçek kokuları gibi,romantik,gizemli ve biraz duygusal bulduğum bir parfüm.Neşeli,cıvıl cıvıl bir koku değil.Biraz mahzun ama çok çok güzel.Benim için en büyük eksisi,tenimde varlığını istediğim kadar gösterememesi.Benim üzerimde birkaç saat içinde tene çok yakın bir kokuya dönüşüyor.

scent and the city

Eau de Toilette
Çok beğeniyorum bu parfümü.Gecenin karanlığında burna gelen çiçek kokuları gibi,romantik,gizemli ve biraz duygusal bulduğum bir parfüm.Neşeli,cıvıl cıvıl bir koku değil.Biraz mahzun ama çok çok güzel.Benim için en büyük eksisi,tenimde varlığını istediğim kadar gösterememesi.Benim üzerimde birkaç saat içinde tene çok yakın bir kokuya dönüşüyor.

Aynı dertten muzdaribim bu sebeple elden çıkardım. Genel olarak tene yakın kalan bir koku sanırım. İlk sıkıldığında da silajı yüksek değil çünkü.

Libra

Pure Parfum
Aynı dertten muzdaribim bu sebeple elden çıkardım. Genel olarak tene yakın kalan bir koku sanırım. İlk sıkıldığında da silajı yüksek değil çünkü.
Ben kokusunu çok sevdiğim için,daha kalıcı olur umuduyla Splendida versiyonunu da aldım ama sonuç değişmedi.Keşke kalıcılığı ve silajı daha yüksek olsaydı.

Şerif23

Pure Parfum
Satış Onaylı
Acaba reformule mi oldu?
Bellamola zamanında almıştım bir tane silajı çok iyidi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi