Bugün Hangi Parfümü Test Ettiniz / Denediniz ?

Konusu 'Parfümler ve Kokular Dünyasına Genel Bakış' forumundadır ve Erkan Ağa tarafından 20 Mart 2015 başlatılmıştır.

1. Erkan Ağa

Erkan Ağa Administrator
    Yönetici Administrator

Beğenileri:
    7.894
    Bugün Zorlu Center'da bulunan Beymen mağazasına uğradım ve Parfums De Marly' nin yeni kokularından biri Oajan'ı deneme imkanı buldum. Oajan çok fazla değişime uğramadan, baskın şekildeki tarçının etrafında dönen tatlı baharatlardan oluşuyor. Hermessence serisinden Ambre Narguile'ye inanılmaz şekilde benziyor; ancak Oajan çok daha yoğun, kalıcı ve farkedilir bir parfüm.

luminescence, Scentless, Kukla ve diğer 7 kişi bunu beğendi.
  2. blerox

blerox Satis Onayli Uye

Beğenileri:
    8.352
    ambre narguile'ye benziyorsa ve daha yoğun haliyse en kısa sürede denemem gerekiyor oajan'ı

Eternal77, Kukla ve (silinen üye bunu beğendi.
  3. Erkan Ağa

Erkan Ağa Administrator
    Yönetici Administrator

Beğenileri:
    7.894
    Muhakkak dene Mehmet; ama hayal kırıklığını da yaz buraya olur mu;) Tahminim o yönde çünkü.

Scentless, Eternal77 ve Kukla bunu beğendi.
  4. İSKeNDeR

İSKeNDeR Satis Onayli Uye

Beğenileri:
    908
    güzel başlık olmuş erkan abi ilk defa deneyimleyipte yorum yazabileceğim bir parfüm yok şu anda ama yakın zamanda olacak ve fikirleirimi yazmaktan keyif alacağım

Eternal77, Kukla ve Erkan Ağa bunu beğendi.
  5. MD

MD Administrator
    Yönetici Administrator

Beğenileri:
    6.124
    Gerçekten cok başarılı bir başlık olmuş ...

Bugun ne denedik
    TF Patchouli Absolu
    Ego Facto Jamais de Dimanche
    Kilian Cruel intentions

Eternal77, Kukla, Erkan Ağa ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  6. blerox

blerox Satis Onayli Uye

Beğenileri:
    8.352
    Pazar günü kismetse deneyecegim erkan bey umarim hayal kırıklığı olmaz, zira hayal kırıklıklarini paylasmayi pek sevmem :)

Eternal77, Kukla ve Erkan Ağa bunu beğendi.
  7. Erkan Ağa

Erkan Ağa Administrator
    Yönetici Administrator

Beğenileri:
    7.894
    Ambre Precieux by Maitre Parfumeur et Gantier denedim. Tatlılığı baymayan, odunsu notalarla örülmüş başarılı bir amber kokusu olarak hafızama kazıdım.

Scentless, Eternal77 ve Kukla bunu beğendi.
  8. NemesisSephiroth

NemesisSephiroth Aktif Uye

Beğenileri:
    273
    Bugün değil ancak dün meraktan Tom Ford Grey Vetiver EDT denedim , ana tema olarak EDP'ten hemen hemen hiç uzaklaşmasa da limonun biraz daha ön plana çıktığını söyleyebilirim , kalıcılığı bariz azalmış...EDP'si varken düşünmek bile gereksiz...

Narciso Rodriguez'in yeni kokusu Narciso'yu da deneme imkanım oldu...Paçulisiz Tom Ford White Patchouli olmuş bu...Kaliteli bir karışım olsa da beyaz çiçek-odunsu kombosu alışık olmadığımız bir durum değil , yenilik yok...Kalıcılık çok iyi ; farkedilirlik de ortalama düzeyde bunda , bence şişesi alınmaz...

Atelier Rebul'ların da çoğunu hatta sanırım hepsini deneme imkanım oldu , kalite olarak sıradan designerlardan oldukça iyi olduklarını düşünüyorum , fiyat konusunu da hesaba katarsak yazın fısır fısır sıkmalık kokuları var...
    Black Pepper:Terre'den çok Montale Red Vetyver'e benziyor karabiberden ötürü...
    Bergamot&Patchouli:Azıcık ucundan Bond No:9 NY Patchouli'yi andırdı , onun biraz (hatta baya) bergamotlu hali gibi...
    Vetiver:Başarılı , sabunsu bir vetiver...

Eternal77 bunu beğendi.
  9. cantona8

cantona8 Bilinen Uye

Beğenileri:
    844
    Penhaligon's Lp No:9 ve Opus 1870 i denedim. Opus, Rocky Mountain Wood u bilenlere çok tanıdık gelecektir. performansı çok iyi değil ama kokusu güzel. Lp no9 ise ona göre daha kalıcı. silaj olarak daha düşük.

ÖMER ŞİMŞEK ve Hanımeli bunu beğendi.
  10. insensible

insensible Aktif Uye

Beğenileri:
    147
    Penhaligons un kokularından genel şikayet zayıf oldukları yönünde 1870 de öyle dikkat çekmek istemeyen ofis çalışanları için ideal:) en güzel kokularından biri sartorial ...Parfüms MDCI İnvasion barbare gibi pahalı ve klas bir parfüm e alternatif olabilecek şekilde(onun kadar kalıcı olmasa da) yakın koku karakteri hatta orta notaları baya benziyor sartoriale bu anlamda tavsiye ederim..

11. cmoarnveuts

Beğenileri:
    206
    bugün olmasa da dün, CDG Black edinme imkanım oldu dekant olarak. SL Fille en Aiguilles ve Tobacco Oud tarzı isli çamsı reçinemsi bir tarzı var hafif te tatlımsı. hoşuma gitti..

12. blerox

blerox Satis Onayli Uye

Beğenileri:
    8.352
    Bugün denedigim kokulardan:
    Atkinsons oud save the king: tatlımsi oud kullanimina bayildim ve sasirdim biraz da.. bu tarz oud kullanimiyla ilk defa karşılaşıyorum çünkü.. oud notasiyla aram pek iyi olmasa da bu parfumdeki işlenişi çok güzel tam sevdiğim tarzda.. kokuda bariz bir vanilya algiladim ama parfümün notalarina baktigimda vanilyanin olmamasi oldukca sasirtti beni, acaba bu tatlilik nereden geliyor simdi onu düşünüyorum? feminenlik sınırlarında gezinen bir parfüm olmasina rağmen alacaklarım listesinde ilk sıraya yerleşti.

Atkinsons the odd fellow bouquet: söylendigi gibi tvye gerçekten benziyor ama tvnin daha naif daha yumuşak hali diyebiliriz bu koku için.. tvnin açılışındaki sert baharat kullanimindan hoslanmayanlarin mutlaka sans vermesi gereken bir koku..

Loccitane cedre oranger: bu sedir tabanli turuncgil kokusu benim bugün cok begendiklerim arasına girdi.. oldukça ferah ve dogal bir koku ama 75 ml fiyatının 205 tl oldugunu görünce uzaklastim hemen oradan ama en azindan denenmesini öneririm..

Son düzenleme: 25 Mart 2015
    fragranstein ve M-rah bunu beğendi.
  13. Şerif23

Şerif23 Satis Onayli Uye

Beğenileri:
    1.253
    bu paşlıkta paylaşımda bulunabileceğimi hiç sanmıyorum:(
    bingöl de görev yaptığım için yeni parfümler deneyebileceğim bir yer yok

14. Özgür

Özgür Guest

Creed SMV denedim.. koku kalitesini pek beğenmedim.. sıradan bi parfüm..

imanpower bunu beğendi.
  15. blerox

blerox Satis Onayli Uye

Beğenileri:
    8.352
    Place Vendôme Boucheron denedim. beyaz çiçeklerle açılan parfüm, orta notalarında açığa çıkan tatlılıkla bir anda farklı kulvara yönleniyor ve sonra anlıyorum bu parfümün, trendi yakalama adına boucheron'un yaptığı bir hamle olduğunu.. ilginç bir şekilde lolita lempicka'ya benziyor.

16. M-rah

M-rah Satis Onayli Uye

Beğenileri:
    532
    Bugün Beymen ve Sevil ziyaretim de bir çok parfüm denedim ve en beğendiklerimi sizinle paylaşıyorum.
    Öncelikle Atkinsons oud save the king, tam bir gece kokusu ve muazzam derece kalıcı bir parfüm.En belirgin notası benim için tatlı bir oud oldu bunu yanısıra parfümde deride varmış ama ben pek alamadım.Kısaca tozlu tatlı bir oud ama kokusu çok seksi ve çekici...
    Atkinsons parfümlerinin performansı çok iyi mutlaka hepsini deneyin derim, ben hepsini deniyemedim maalesef.

İkinci olarak Zegnanın özel koleksiyon parfümlerini denedim.Yine oud kokusu mükemmel, Tom ford oud wood' un daha derin ve kalıcılı hali.. Bunun yanısıra Zegna İris kokusuda çok iyi bir yaz kokusu olarak kullanılabilir.Temiz bir sade bir parfüm ama alacağım bir parfüm değil, niye derseniz evet İrisi seviyorum ama bu parfüm çok tek düze başından sonuna kadar iris hissediyorsun başka nota yok diyebilirim.İris Oud yada vanilya ile çok iyi bütünlük sağlıyor bence..

Son olarak Creed Creed Sublime Vanille; Vanilya sevenlerin bu kokuyu mutlaka denemesi lazım 10 numara bir koku ama bana çok zayıf geldi kokusu yani bir aventusun performansı yok ayrıca sadece 250 ml olarak satılıyor..

Son düzenleme: 28 Mart 2015
  17. M-rah

M-rah Satis Onayli Uye

Beğenileri:
    532

ooo Mehmet şimdi gördüm sende beğenmişsin Atkinsons oud save the kingi ;)

18. blerox

blerox Satis Onayli Uye

Beğenileri:
    8.352
    evet emrah hem de çok beğendim.. queen'i de denedim ama çiçek kullanımını ben kendime pek yakın bulmadığım için tercihim kesinlikle king olur/yakında olacak :)

M-rah bunu beğendi.
  19. M-rah

M-rah Satis Onayli Uye

Beğenileri:
    532
    Sen kesin yurt dışından alırsın ;)

20. blerox

blerox Satis Onayli Uye

Beğenileri:
    8.352
    boss velvet amber denedim. okuduğum yorumlardan dolayı beklentim büyüktü ama minik bir hayal kırıklığı da olmadı değil..aslında beklentim çikolatamsı amberdi ama parfüm ilk sıkıldığı andan, tenden uçana kadar ismiyle tezat bir şekilde ilerliyor bir türlü beklediğim amber kokusunu ele vermiyor.. amber ikinci planda kalmasına rağmen alttan alttan sizi okşayan yumuşacık, kimseyi rahatsız etmeyen tam bir takım elbise parfümü boss velvet amber.

Son düzenleme: 31 Mart 2015
    Yeftah ve fragranstein bunu beğendi.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş