Areej Le Dore 4. Koleksiyon 4 parfüm

kosovic

Eau de Toilette
Tayland merkezli olan Areej Le Dore markası, 28 Ekim de sınırlı üretim 4 parfüm çıkardı. Şişelerin hepsi 30 ar ml.
Bu markanın sahibi olan Russian Adam aslında kendi atölyesinde doğal hammadde üretiyor ve bir çok markanın tedarikçisi konumunda. Bununla birlikte belli aralıklarla çoğunluğu kendi ürettiği hammaddelerden oluşan parfümler piyasaya sürüyor. Her sezon, hammadde üretmek için aynı kalite ürün bulmak mümkün olmadığından, ve bu sebeple batch farkı olmasın diye, aynı zamanda kendi atölyesinde ilkel şartlar (Bu markayı bu yapan da fabrikasyon olmaması zaten) denilecek şekilde üretim yapması sebebiyle sınırlı üretim yapıyor.
İndie parfüm evi, doğal, kalite, Handmade denince dünya da ilk akla gelen markadır.
Bazı parfümlerine, kullandıktan sonra baştan sona pek değişim yaşamadığından, dünyanın en iyi parfüm markası denilmesini kabul etmeyenler olmuştur. Saygımız var tabi bu şekilde diyenlere.

parfümlere geçicek olursak

Oud Luwak (Luwak ismi, içerisinde Russian Adam tarafından damıtılan civet kahvesinden gelir)

Üst notalar: Civet kahvesi (Endonezya mahsülü), Sumatra (Endonezya da bir yer) ud'u.
Orta notalar: Maroke (Fas da bir yer) Ud'u, Hint Sümbülü, Havuç Tohumu, Nutmeg
Alt notalar: Hindistan Ud'u, Endonezya Vetiveri, Sedir, Sumatra (Endonezya da bir yer) Benzoin'i.(Bitkiden elde edilmiş doğal benzoin)

Baikal Gris

Üst Notalar: Rus Göknar'ı balsamı (Bir tür çam ağacı), Menekşe yaprağı, Hindistan Ambergris'i (Doğal)
Orta Notalar: Mysore (Hindistan da bir yer) Sandal ağacı (Bekletilmiş,Yıllandırılmış), Vanilya, Hindistan Ambergris'i
Alt notalar: Tonka, Fosil Amber, Selvi, Sedir ağacı, Meşe Yosunu, Nagarmotha (Bir tür bitki)

Malik Al Taif

Üst Notalar: Taif Gül'ü, Hindistan Gül'ü
Orta notalar: Hindistan Ud'u, Safran, Geyik Misk'i
Alt Notalar: Mysore (Hindistan da bir yer) Sandal ağacı, Amber, Reçine, Siam Benzoin (Bir tür reçine)

Koh-i-Noor

Üst Notalar: Yabani Sibirya geyiği Misk'i, Endonezya Limonu
Orta Notalar: Ylang Ylang, Gardenya, Zambak, Paçuli, Tonka, 30 yıllık hindistan Ud'u, Mysore (Hindistan da bir yer) Sandal ağacı
Alt notalar: Benzoin, Ham Amber, Sümbülteber, Yasemin, Zambak