Annick Goutal Ninfeo Mio

chypre

Perfume Lover
Satış Onaylı
images.jpg

Bugün konuğumuz tabiri caizse limon ve incir bahçesi…

Kendinizi Akdeniz kıyılarında denize nazır bir evi olan, etrafında limon ve incir ağaçları ile çevrili bir bahçe de farzedin… hafifçe meltem esintileri eşliğinde incir ve limon kokuları tuzlu deniz kokuları ile buluşup bahçe deki vazoda duran sanki lavanta ile bütünleşmiş elinizde tuttuğunuz mojito ile tamamlayan o koku o tat sizi azımsanmayacak sekilde mutlu ediyor…

Annick Goutal Ninfeo Mio…
images (3).jpg

Muazzam bir açılış tanrım bu nasıl bir limon arkadan gelen incir yaprakları acı portakal ferah sert tsunami gibi…

Burnunuza yaşattığı mutluluk ve endorfin salgıladığı bir an…

O şok dalgası atlatıldığında incir yaprağı oturuyor tamamen sonradan eklenen odunsu notalar ise kokuyu tamamlayan ilk paragraf ta anlattığım hisleri yaşamanıza imkan veren kokuyu buluşturuyor…

Bu fresh festivali bir saat boyunca hissediyorum daha sonra koku eklenen lavanta ve odunsu notalar sayesinde diye tahmin ettiğim fakat içinde süt veya hindistan cevizi olmamasına rağmen Creed Virgin island water a benzemeye başlıyor…

images (1).jpg

Birkaç saat içerisinde limon incir artı viw cümbüşüne şahit oluyorsunuz...Bu haliyle rende 5-6 saat ilk birkaç saat yoğun sonraki saatlerde hissedilir şekilde devam ediyor fakat kıyafette daha iyi etki ediyor…

Diğer incir temalı kokulardan farkı daha fresh daha dönüşen beni daha fazla mutlu eden bir koku olması.
images (2)-800x546.jpg

Limon incir portakal kasnı otu sakızı

İncir yaprakları ve odunsu notalar

Bence yaz aylarında kullanılabilir size mutlu edebilir bir parfüm Annick Goutal Ninfeo Mio…

Bu arada bu koku ile tanışmamı sağlayan sevgili Erkan Ağa ya teşekkürler.

Anofta

Extrait de Parfum
Satış Onaylı
Güzel yorum olmuş. Ninfeo Mio benzerlerine göre daha turunç ağırlıklı, yeşil nerdeyse yok. Bana da güneşli Akdeniz kıyılarını anımsatıyor. Erkan hocama bir teşekkür de benden.

chypre

Perfume Lover
Satış Onaylı
Güzel yorum olmuş. Ninfeo Mio benzerlerine göre daha turunç ağırlıklı, yeşil nerdeyse yok. Bana da güneşli Akdeniz kıyılarını anımsatıyor. Erkan hocama bir teşekkür de benden.
Aynen öyle hocam yeşil sevemedim bir türlü böyle fresh meyveli tatlı kokular cezbediyor beni okumanızdan dolayı mutlu oldum teşekkürler.

chypre

Perfume Lover
Satış Onaylı
Rica ederim. Esas ben teşekkür ederim yorum için. Bence kokuyu çok güzel resmettiniz. Umarım denemek isteyen arkadaşlarda yüksek beklenti oluşturmayız. :)
Bence bu tarz sevenler için doyurucu bir koku karanlık koku sevenler derneği ne der bilmem :)
Ben beni mutlu hissettiren kokulari resmediyorum onlar da sever merak etmeyin;)

Meursault

Perfume Lover
Satış Onaylı
Kalıcılık, farkedilirlik nasıl ki acaba? Bugün Royal Vintage boca ettim yine de olmuyor. Denediklerim içinde en iyi yaz parfümü De Bachmakov'du.

H

Herobabyfb

Misafir
Eline sağlık abi güzel bir inceleme olmuş. Bu tarz betimlemeli incelemeleri çok seviyorum. Kokuyu bilmesek bile inceleyen kişinin yaşadığı hissiyatı okuyucuya yaklaşık olarak aktarabiliyor en azından benim için böyle. İncir limon ve esintiyle gelen denizin tuzlu kokusunun birleşimi... bu güzel inceleme için tekrar teşekkür ederim :)

chypre

Perfume Lover
Satış Onaylı
Eline sağlık abi güzel bir inceleme olmuş. Bu tarz betimlemeli incelemeleri çok seviyorum. Kokuyu bilmesek bile inceleyen kişinin yaşadığı hissiyatı okuyucuya yaklaşık olarak aktarabiliyor en azından benim için böyle. İncir limon ve esintiyle gelen denizin tuzlu kokusunun birleşimi... bu güzel inceleme için tekrar teşekkür ederim :)
Ne demek kardeşim beğendiysen ne mutlu bana...

MeaCulpa

Pure Parfum
Satış Onaylı
İncir mincir ters bana Annick Goutal markasına Ambre Fetiche gibi bir koku yaptığı için saygım sonsuz fakat ninfeo mio deneyimlemediğim halde etrafta özellikle yurtdışı alt yapılı forumlarda oldukça övülüyor vallahi incir yerine domates yaprağı daha iyi gibi yorum için sağolun domatese verdim oyumu değerlenir beylikdüzü gibi