Ağaç kokusu seçimi

umutt01

Eau de Cologne
Değerli arkadaşlar, öncelikle hepinize selamlar.

Forumdaki ilk mesajım, kısaca kendimi tanıtmak gerekirse ; 40 yaşındayım, özel sektörde yönetici olarak çalışıyorum ve Bursa da yaşıyorum. Parfüm konusunda gayet yüzeysel bir kullanıcıyım ve bu sebeple bir konuda görüşünüzü rica edeceğim,

Çok uzun yıllardır, başta çam olmak üzere odunsu kokular kullanıyorum; Pino ile başlayan yolculuğum, Guerlain vetiver, Costume National Homme, Tom Ford Grey Vetiver Edp ve nihayet Hermes Terre d Hermes ile devam etti.

Bir parfüme başladığım zaman en az iki yıl kadar aynı markada devam ediyorum, yaz ya da kış parfüm değiştirmiyorum. Önceliğim kesinlikle kalıcı olması.

Hermes den sıkıldığım için. yeni bir ağaç kokusuna geçiş yapmak istiyorum. Güçlü, karakterli, maskulen kokuları seviyorum. Özetle sizden ricam kalıcı bir odunsu koku tavsiye etmeniz. Tercihim edp olur ve mümkün mertebe f/p oranı yüksek bir tercih yapmak istiyorum.

Şimdiden teşekkür ederim.

LYA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

özgür

Extrait de Parfum
Satış Onaylı
Chanel Sycrome edp yi denemenizi tavsiye ederim ama biraz bulması zordur .:)

Ntmm22

Pure Parfum
Hocam merhabalar hoşgeldiniz forumumuza, söylediğiniz prfümlerin üçü vetiver biri tarçın biride çam agırlıklı parfümler, aslında ufak bir çeşitlilik mevcut ama ben tercihlerinizin çogunluguna, yaşınıza, ve istediğiniz gibi f/p ürünü oluşuna göre lalique encre noire extreme parfümünü önerebilirim hem vetiverli hem agacımsı üzerinizde güzel duracak bir prfüm diye düşünüyorum umarım dener begenirsiniz iyi akşamlar:)

Oguzfb

Eau de Toilette
comme des garçons 2 Man
muhteşem bir odunsu.
denemenizi tavsiye ederim :)

cagri

Eau de Toilette
kokucuk.com
sedir ve sandal ağacı ayrıca paçuli ve vetiver de ilginç gelebilir ama çok odunsu sayılmaz. koku kaliteleri güzel kalıcıkları ne çok az ne çok fazla. ben de odunsu fanatiğiyim.

umutt01

Eau de Cologne
Oguzfb, cagri; teşekkürler arkadaşlar dönüş için.

lalique encre noire extreme, yoğunluğu ve odunsu içeriği ile sanırım tam istediğim gibi bir koku. fiyat da uygun, ancak kalıcılık noktasında sert eleştiriler almış. O yüzden halen emin olamadım ama farklı bir alternatif bulamazsam almaya da yakın bir yerdeyim.

comme des garcons 2 sanırım daha kalıcı, 100 ml olanı yukko. com da baya uygun görünüyor, sizce güvenilirmidir?

remy

Pure Parfum
Oguzfb, cagri; teşekkürler arkadaşlar dönüş için.

lalique encre noire extreme, yoğunluğu ve odunsu içeriği ile sanırım tam istediğim gibi bir koku. fiyat da uygun, ancak kalıcılık noktasında sert eleştiriler almış. O yüzden halen emin olamadım ama farklı bir alternatif bulamazsam almaya da yakın bir yerdeyim.

comme des garcons 2 sanırım daha kalıcı, 100 ml olanı yukko. com da baya uygun görünüyor, sizce güvenilirmidir?

Cdg 2 Man 100ml olan 500tl.. benim tercihim olmazdı..
100ml için 300-350tl olsaydı fiyatı alınabilir derdim.. ben o kokudan çabuk sıkılmıştım.. (turuncu şişeden söz ediyorum)
Cdg ler gereksiz pahalı.. Costume National fiyatları gibi yarı yarıya indirim olsa alınabilir..

murat0625

Perfume Lover
Satış Onaylı
kürşat hocamın düzenlediği forumiçi splitten franc boclet ashes almıştım dekant olarak çok güzel bir odunsu ama fiyat yüksek fiyat performans ürünü değil, ashesi comme des garcons wonderwoda benzetmişler onu kullanmadım, bentley absolute bir kere sıkmıştım ama bileğime, kullanan varsa olurmu söyleyebilir, comme des garcons 2 man turuncu olan odunsu ama gücü yetersiz bence, maison margiela by the fireplace odunsu kestane vanilya kalıcı güzel bir koku ama saf bir odunsu değil fiyatı biraz düşerse olabilir gibi geliyor,hugo boss damask oud odunsu ama bulunabilirliği az, profumom roma victrix odunsu fiyat yüksek, mancera wind wood odunsu bulanabilirliği az aklıma gelenler bunlar

alfie

Eau de Toilette
Serge Lutens Fille En Aiguilles, başarılı bir çam kokusudur, seveceğinizi düşünüyorum. Odunsu kokular içinde Bentley Absolute fiyatına göre bence baya iş görür.

MD

Founder Administrator
Yönetici
Serge Lutens Fille En Aiguilles, başarılı bir çam kokusudur, seveceğinizi düşünüyorum. Odunsu kokular içinde Bentley Absolute fiyatına göre bence baya iş görür.
Fille en aiguilles efsane kokudur , alternatifi olarak da roma profumum arsoyu öneririmv ve evet safi odun kokusu istyorsanız talaş gibi veyahut marangozhane gibi
Gucci pour homme bu işin ustası, bentley asolute man de kalfasıdır .

umutt01

Eau de Cologne
remy,
murat0625,
alfie,
MD

Değerli tavsiyeleriniz için teşekkürler arkadaşlar,

en Aiguikkes, Bently ve Gucci önceliğim olmak üzere yazdıklarınızın hepsini denemeye çalışacağım.

Geç cevap için lütfen kusuruma bakmayın.

Zaman ayırdığınız için tekrar teşekkür ederim.

umutt01

Eau de Cologne
Arkadaşlar, Dior Homme İntense edp hakkındaki görüşleriniz nedir, sizce derdime derman olur mu?

umutt

Eau de Cologne
bentley for man intense ve encre noir extreme öneririm hocam, bir deneyin

umutt01

Eau de Cologne
Sn. Umutt çok teşekkür ederim

cemdayanir

Eau de Cologne
Siteyi daha yeni keşfettim ve bu konuyu gördüm Benim tavsiyem Armani Eau De Cedre imza parfümü ve özellikle yaz aylarında vazgeçemiyeceksin

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

umutt01

Eau de Cologne
Siteyi daha yeni keşfettim ve bu konuyu gördüm Benim tavsiyem Armani Eau De Cedre imza parfümü ve özellikle yaz aylarında vazgeçemiyeceksin

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Cem Bey selamlar, ben de sizin mesajınızı yeni gördüm, çok teşekkür ederim değerli tavsiyeniz için.

Uğur Açıktepe

Pure Parfum
Satış Onaylı
Comme des Garcons - Hinoki

Odundur, ağaçtır, tütsüdür denince akla ilk hemen CDG geliyor. Bizzat Japonya aşığı biri olarak gittim ve Kyoto'da gerçektende CDG - Insence Kyoto'da olan kokuyu orda bi chopstick atölyesinde buram buram aldım. Yani şunun garantisini verebilirim ki CDG - Incense Kyoto yada Hinoki koklarsanız size orayı ufakta olsa mini bi seyahat imkanı sunabilir :)

Hinoki , asyaya özgü bir selvi türü olmakla beraber benim her parfümde görür görmez direk deneme heyecanı bulduğum bir içerik. Endüstriyel anlamda uzak doğudan ithal şampuan, kozmetik vb pek çok ürün türünün içeriğinde sıklıkla olmasada rastlayabiliriz.

Serdares

Eau de Cologne
Fille en aiguilles efsane kokudur , alternatifi olarak da roma profumum arsoyu öneririmv ve evet safi odun kokusu istyorsanız talaş gibi veyahut marangozhane gibi
Gucci pour homme bu işin ustası, bentley asolute man de kalfasıdır .
Gucci by gıcci mi yoksa homme mu ?