İstanbul'un Lezzet Durakları

Erkan Ağa

Founder Member
Satış Onaylı
Mideme düşkün biri olarak İstanbul'da sevdiğim mekanları sizlerle paylaşmak istedim.
Kadıköy Dürümcü Emmi-Beyran Çorbası
Develi Restaurant-Kebap
Florya Kınacı-Kella paça, Kiremitte Kokoreç
Kadınlar Pazarı Bahçevan-Büryan
Kısıklı Mabeyin-Kebap

M-rah

Pure Parfum
Satış Onaylı
Güzel bir paylaşım oldu gardaş.. Benim işime yarar bilgiler.. Dürümcü Emmi 24 saat hizmet veren bir mekan ve yılllardır dürümünü yerim ;)
Benimde bir katkım olsun;
Floryada kaşıbeyaz baklavacı. Güllüoğlu yanında çırak kalır ;)
(İstanbulun en nezih ve en pahalı Kaşıbeyez Restaurantın sahibinin yeridir)

Kuruçeşmedeki benim fiks mekanım Huqqa da bir akşam yemeği parmaklarınızı yedirir... Cafe & Restauranttır.
Ayrıca doğal meyveli nargilesini 2 saat kesintisiz keyifle içebilirsiniz.

Son olarak Nakkaştepde yarı boğaz manzaralı Messt cafe & Restaurant ta ki tavuk yemekleri güzel bir romantik akşam yemeğine lezzet katacaktır ;) Mekan ismin layık bir şekilde her anlamda sizi mest edecektir şüpheniz olmasın ;) Evlenme teklifi için ideal romantik mekandır..

volky

Eau de Cologne
Eminönünde tahtakalenin girişinde Zümrüt büfe var.Döner severler mutlaka uğramalı.Vedat Milorda ziyaret etmiş burayı ;)

Ö

Özgür

Misafir
Gerçekten gurme kelimesinin karşılığını veren bir lezzet ustası Vedat Milor'u mümkün mertebe takip eden biriyim.
Son olarak Beyoğlu'nda bulunan münhasır kebapta program yaptı. Gitmedim fakat fırsat bulurda istanbula gidersem mutlaka uğrayacağım bi mekan.
Erkan bey eğer bu mekana uğrarsınız mutlaka yorumunuzu bekliyorum.

BaddestMan

Extrait de Parfum
Satış Onaylı
Ciğer şiş için Kadıköy'de Ciğerci Hulusi.Gerçekten enfes.

mirtillo

Extrait de Parfum
Satış Onaylı
Eminönü'ne uğradığımda mutlaka Mahmutpaşa'da Dürümcü Raif'e giderim. Son zamanlarda her gittiğimde 15 dakika sıra beklesem de Tuzla'da Tuzla Balıkçısı çok uygun fiyatlı bir sürü farklı balık deneyebileceğiniz iyi bir balıkçıdır.

Deca_Durabolin

Eau de Cologne
Fatih Kıztaşı cd. Paçacı Mahmut Usta. Vedat Milor un istanbulun en iyi esnaf lokantalarından diye yorumladığı bir yer, yemekleri gerçekten muhteşemdir.

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Deca_Durabolin

Eau de Cologne
Yine fatih de itfaiyenin orada Karadeniz pidecisi de çok çok iyidir, istanbul un en iyilerindendir.

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

burhany

Founder Member
Satış Onaylı
Konuya guncellik katmak lazim :)
Pizza : Pizza Locale = Caddebostan ve Besiktas subesi mevcut,simdiye kadar yemediginiz her gun icin pismanlik duyabilirsiniz :)
Kebap : Hasan Usta Adana Kebap = Kosuyolunda
Iskender : Donerci Ali Usta = Maltepe
Dondurma : Serez Dondurmacisi =Atalar Sahil
Hamburger : Baltazar = Karakoy

Erkan Ağa

Founder Member
Satış Onaylı
Pizza : Pizza Locale = Caddebostan ve Besiktas subesi mevcut,simdiye kadar yemediginiz her gun icin pismanlik duyabilirsiniz :)
Burhanim pizza locale bugun bursa ozlüce de acildi. Gitmeyi dusunuyordum yarin.Ne guzel tesaduf oldu önerin. Izmirli bi arkadasim da gecen gun bahsetmisti bu pizzacidan. Muhakkak gitmek gerekti artik.

Erkan Ağa

burhany

Founder Member
Satış Onaylı
Burhanim pizza locale bugun bursa ozlüce de acildi. Gitmeyi dusunuyordum yarin.Ne guzel tesaduf oldu önerin. Izmirli bi arkadasim da gecen gun bahsetmisti bu pizzacidan. Muhakkak gitmek gerekti artik.

Erkan Ağa
Turkiye sinirlari icerisinde daha basarili bir pizzaci tanimam.Ara ara gurme gibi local yerleri geziyorum;burasi tek kelime ile efsane Erkan abi

Erkan Ağa

Founder Member
Satış Onaylı
Guzel olan şu. Dondurmaciya ve baltazara birlikte gitmistik :) Sevgili kardesim seviyorum seni

Erkan Ağa

xPixa

Perfume Lover
Moderatör
Geçen sene Mart ayında bir sempozyumdan dolayı grup olarak Adana'ya gitmiştik ve ayıptır söylemesi (küfür edebilirsiniz :D:D) 48 saat içerisinde toplamda 6 porsiyon kebap yiyip dönmüştüm. Gittiğimiz yerler arasında Yeşilkapı, Kaburgacı Yaşar Usta, Kaburgacı Cabbar, Dede ve Cik Cik Ali yer almıştı. Buralarda kebap yedikten sonra ben İstanbul'da bugüne kadar cidden kebap yememişim demiştim.
İstanbul'da ise böyle salaş ve gerçek Adana kebabını cidden yiyebileceğiniz yer olarak sadece Adana Ocakbaşı Şişli'yi öneririm. Mekan oldukça küçük, akşam vakti rezervasyonsuz kesinlikle almıyorlar, akşamdan önce giderseniz daha rahat kebap yiyebilirsiniz. Ocakbaşında oturursanız oldukça terleyip kalkarsınız pek tavsiye etmiyorum açıkçası. En son geçen sene Adana'ya gidişimden sonra buraya gitmiştim. Geçen seneden bu yana bozduğunu hiç düşünmüyorum.

tyf

Eau de Toilette
Beşiktaş çarşıdaki dönerci,tabi biraz kuyrukta beklemek gerekiyor ama o eski dönerin tadını aliyosunuz ve bildiğim kadarıyla İstanbul'da en iyilerde bir numarada