İmza Parfümü

Mert Can 18588

Extrait de Parfum
Yasaklandı
Değerli forum üyeleri, hepinize merhaba. Şahsım adına çok merak ettiğim genel olarakta merak edilen ve üzerinde çok tartışılan konulardan birisi olan imza parfümü meselesini masaya yatırmak istedim. İmza parfümü konusunda düşünceleriniz nelerdir? Bir parfümle özdeşleşmek ve sürekli aynı kokmak doğru birşey mi? Varsa özdeşleştiğiniz kokular nelerdir? Ben henüz imza parfümüm diyebileceğim parfümü bulamadım ancak bulamayacağım gibi de gözüküyor çünkü ne kadar güzel kokarsa koksun bir süre sonra mutlaka sıkılıyorum. Bu sebeple bir parfümü her gün kullanmam mümkün olmuyor. Kokularla olayları bağdaştırıyorum ki bu hiç iyi birşey değil. Mesela sevdiğim bir parfümü sıktım ve o gün kötü bir olay yaşadıysam o parfümü ne zaman koklasam o güne dönüyorum. İzlenimlerime göre toplumun çoğunluğu imza parfüm olayını destekliyor. Bu konu hakkında düşüncelerini paylaşırsanız memnun olurum. Herkese güzel kokulu günler dilerim.
a791efc2cf56164704981eb0ec275c7d.jpg

VTR-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Okan Akgönül

Eau de Parfum
İlk parfümüm olması nedeniyle DHI benim için çok ayrı bi yere sahip hoş şişesi bittikten sonra bir daha almaya sıra gelmedi... Şuan ise hazır mevsimi de yaklaşıyoken imza parfümüm Bottega veneta pour homme edp. Çok bilindik parfüm olmaması, bi yandan tatlı bi yandan odunsu bi yandan da baharatlı bi havası olması beni çok cezbediyor. Ha birde ilk sıkıldığında buram buram temizlik kokuyor. Biraz oldschool bir havası da var. anlata anlata bitiremem ben :D Yolunuz düşerse sephoralarda bulabilrsiniz en azından bi' koklayın...

Mert Can 18588

Extrait de Parfum
Yasaklandı
Dhi gerçekten de designerlar arasında çok farklı bir yere sahip olan bir parfüm. Mevsimi gelmediğinden kullanamıyorum fakat sürekli kokluyorum. Bottega vanega'yı Sephora da gördüm ama hiç elim gitmedi nedense. Bu önerinizden sonra deneyeceğim.

Starboy

Perfume Lover
Satış Onaylı
Chanel Allure Homme Sport en çok kullandığım parfüm fakat imza parfüm kavramı için çok fazla paralara ihtiyaç var. çünkü imza kişisel bir kavram parfümünüzünde imza kokusu olabilmesi için size ait olup çoğunluğun kullanamadığı bir parfüm olması gerektiğini düşünüyorum. kişisel olarak parfüm kullanmanın amacı güzel kokmak olduğunu düşünüyorum sevdiğim koku tarzındaki bütün parfümleri kullanırım. ayrıca dediğiniz gibi imza parfümünüz bile olsa elbette sıkılırsınız

Mert Can 18588

Extrait de Parfum
Yasaklandı
Chanel Allure Homme Sport en çok kullandığım parfüm fakat imza parfüm kavramı için çok fazla paralara ihtiyaç var. çünkü imza kişisel bir kavram parfümünüzünde imza kokusu olabilmesi için size ait olup çoğunluğun kullanamadığı bir parfüm olması gerektiğini düşünüyorum. kişisel olarak parfüm kullanmanın amacı güzel kokmak olduğunu düşünüyorum sevdiğim koku tarzındaki bütün parfümleri kullanırım. ayrıca dediğiniz gibi imza parfümünüz bile olsa elbette sıkılırsınız
Kesinlikle öyle.

Ozfragrance

Pure Parfum
Satış Onaylı
İmza parfumu gecici en fazla bir kokuyu kac sene kullansbilirsiniz.Bugune kadar en uzun sure kullandigim parfum Dkny Man olmustur.Simdi elime bile almam.

RNE-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

remy

Pure Parfum
İmza parfumu gecici en fazla bir kokuyu kac sene kullansbilirsiniz.Bugune kadar en uzun sure kullandigim parfum Dkny Man olmustur.Simdi elime bile almam.

RNE-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Bende öyle imza parfümüm şudur diyemeyenlerdenim.
Samimi bir arkadaşım Carolina Herrera CH men kullanırken bunu asla değişmem diyordu.. geçenlerde Cartier Pasha Edition Noire almıştık ona. Dedi ki ben CH yi artık kullanmam.. Azzura hocamdan takasla aldığım Encre Noire Alexterme gördü. 1 gün kullanayim dedi. Gidiş o gidiş parfümü yedi benden. Şimdi 1 numaralı parfümüm bu diyor

xPixa

Perfume Lover
Moderatör
Bütçemi ayarlayıp şişeli olarak alabilirsem kesinlikle Amouage - Reflection Man olacak. Onun dışında LIDGE’ye aşığım koku olarak ama elimdeki şişe bitecek korkusuyla yılda 1-2 defa kullanıyorum. Eski üretimi devam etse LIDGE derdim açıkçası.

Guns

Pure Parfum
Satış Onaylı
Eğer 3ten 5ten fazla parfümün varsa imza koku olması zor zaten. Kendi kendine neyi ne zaman kullanacağını düşünerek alıyorsun. Duruma göre en uygun parfümü sıkıyorsun.