İmza Kokunuz

MD

Founder Administrator
Yönetici
Bir aralar bu soruya Frederic Malle Dries Van Noten cevabını verirdim , şimdi nerelerdedir kendisi acaba bilmiyorum ...

Eternal77

Pure Parfum
Biraz eskide olsa pek beğenende yok günümüzde ama mza kokum Aramis Tuscany..Koklamaya doyamıyorum...Pekte bulunmuyor o yüzden 100ml iki tane edimiştim..Ömür boyu kullanabilirim herhalde...)))
Kesinlikle çok hoş bir kokusu var. .. Eski berbervari kokusu çok rafine. ...

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Green

Pure Parfum
Satış Onaylı
bir kokuyu sevmenin, o kokuyla yaşanılan anılarla doğrudan bağlantısı olduğunu düşünüyorum. o yüzden daha güzel kokular koklamış olsam da 10-12 senedir imza kokum hep Roma Uomo - Laura Biagiotti oldu. Beğenmeyen de vardır mutlaka ama ne demişler "Sen bir de onu bana sor! " :)

baykalbul

Perfume Lover
Satış Onaylı
Evet zamanla imza kokuları değişebiliyor, diğerleri arka plana geçebiliyor..

Misk, Amber ( Ambergris, Gri Amber ) hala zirvedeler koku olarak...

Diğer koku notaları Meşeyosunu ve parfümleri.. Gül ve Sümbülbeter koku notaları..

İmza kokularım Vanilyalı parfümler de içermekte.. Sayalım bakalım :

Old Spice Classic Cologne ve EDT falanı..

Old Spice Original
1938for men

Giorgio Armani Myrrhe Impériale for women and men kadın ve erkek

Vertus Vanilla Oud for women and men
Vanilla Oud
2015for women and men

Histoires de Parfums - Fidelis for women and men Harika bir parfüm, mest ediyor, acaip hoş..
Fidelis
2015for women and men

Maison Francis Kurkdjian - Grand Soir for women and men ( Givenchy Pi 'nin pürüzsüz hali, forumda bir kaç şey yazmıştım, bakabilirsiniz.. İnşallah konusu da açılır)
Grand Soir
2016for women and men

Bugün Hangi Parfümü Test Ettiniz / Denediniz ? konusundaki mesajıma bakarsanız ki tıklarsanız direkt mesaja gidecek inşallah, yukarıdaki hemen iki kokuyu anlatıyor.. Fidelis, Grand Soir'in udlusu diyelim yani Givenchy Pi' nin az keskinimsiz, pürüzsüz haline Ud katılmış, mest eden bir parfüm..

Givenchy Pi hala sevdiklerim arasında...
Givenchy - Pi for men erkek
COLLECTION PI

Pi
1998for men

By Kilian Back to black.. By Kilian - Back to Black for women and men Bal koku notası da benlikmiş.. Bir keskini,msilik var beni rahatsız etmeyen ve etrafı rahatsız edebilir 5-6 fıs bile, ilk başlarda falan..
Back to Black
2009for women and men
ve benzerleri mesela 18.21 Man Made - Sweet Tobacco Spirits for women and men Oldukça hoş ve bal kokusu çok güzel ama keskinşimsilik ki vişne pipo tütünü sanırım, etrafı rahatsız edebiliyor hele ilk sıkışlarda.... Balımsı gene kokusu dediğim gibi.. Kıyafete 4-5 fıs ve fazlasına dikkat..

18.21 Man Made is a new fragrance brand. Designer 18.21 Man Made has only one perfume in our fragrance encyclopedia from year 2016.

Sweet Tobacco Spirits
2016for women and men

Christian Dior - EAU SAUVAGE PARFUM - for men - 2012
Eau Sauvage Parfum
2012for men

TOM FORD - TOBACCO VANILLE - for women and men
Tobacco Vanille
2007

Brut Madalyonu, efsane :cool:;):):).. Aşağıda yassı şişe linkini vereyim ki formulasyon eskisi gibi verilmiş, o yüzden veriyorum : ''
Brut
1964for men
''

Meşe yosunu ve yaz kış kullandığım Giorgio Beverly Hills - Giorgio for Men for men

Antonio Puig - Quorum for men 'de imza kokun olayım diye göz kırpanlardan.. Yazın çok sıcaklar dışında yaz serinliği dahil soğuk havalarda sıkılabilir.. Hoş bir parfüm, ağırlık meşeyosunu ve derimsilik.. Oldukça doğal hissiyat..
Quorum
1981for men

Antoino Puig - Agua Brava .. İlk aldığım parfüm.. İlk bana alınan parfüm ise Brut.. Agua Brava'nın da yeri ayrıdır.. Elime sürer eskiyi hatırlarım çünkü dökmedir :cool:;):)..

Agua Brava
1968for men

Bu kadar yeter bakalım :cool::cool:;):)..

Son düzenleme:

baykalbul

Perfume Lover
Satış Onaylı
Üstte şimdilik imza kokularımı yazdım :)..

Kimse de dememişki ağa, imza kokum : '' Tom Ford - Black Orchid for women bayan '' Haha :rolleyes::rolleyes::p:D:cool::cool:;):) .. Dışarı baksan çok Black Orchid ama yazıda yok ( Bu oy verenler içinde denir ya.. ) :D:p:cool::).. Gerçi Black Orchid'in belki esinlendiği parfüm Lidge yazılmış 2 kişi tarafından..

Misk, Amber ( Balina amberi, Ambergris ), Old Spice imza kokum olurdu daha daraltmak istesem.. Linklerini bir ara vereyim inşallah :cool:;):)..

Son düzenleme:

elle61

Perfume Lover
Satış Onaylı
Dior Addic'tin reformüle olmasıyla imza kokum değişecek. Elimde dibinde bir 30-40 ml. kadar 2012 Addictim var. O bitince artık Addict almayacağım. Onun yerine bugün epeyce iltifat aldım Angel imza kokum olmaya aday.

baykalbul

Perfume Lover
Satış Onaylı
Dior Addic'tin reformüle olmasıyla imza kokum değişecek. Elimde dibinde bir 30-40 ml. kadar 2012 Addictim var. O bitince artık Addict almayacağım. Onun yerine bugün epeyce iltifat aldım Angel imza kokum olmaya aday.

YSL Manifesto l'Elixir
2013for women

Yves Saint Laurent Elixir ( l'Elixir ) 'e benzetmiştiniz Elle61 hocam, Dior Addict vintage'i.. DIOR ADDICT EDP . Hala aynı görüşde misiniz bilmiyorum. YSL Manifesto l'Elixir'de kaşmir odunu varmış ve sentetik deniyor ve oldukça yoğun koku notalarından demiş içerik oranı olarak demişler Fragrantica.com oylar tablosunda.. Bir ara karşılaştırır ve sentetikliği de yazarsanız(hissediliyor mu, nasıl falan diye) seviniriz :cool::):).. Teşekkürler :):)..

Son düzenleme:

elle61

Perfume Lover
Satış Onaylı
Hocam doğru hatırlıyorsunuz, Manifesto L'elixir hakikaten vintage Addict'e benziyor. Ancak Elixir bir flanker, üretimden kalkabilir. Onu düşünüyorum. Ayrıca Angel bugün çokça iltifat aldı. O yüzden dümeni ondan yana kırdım. Manifesto L'elixiri kullandıkça hakikaten onda sentetik dokunuşlar keşfettim ancak parfüm o kadar güzel ki bunu önemsemiyorum. Parfümde kalıcılık ve silaj süper. Ben teşekkür ederim hocam, yazılarınızı ilgiyle takip ediyoruz.