azzura

Perfume Lover
Moderatör
Katılım
20 Haz 2017
Mesajlar
4,166


b4_10790_6a4ea2c9f7da9bfed6ff17505544d829_1200.jpg

Lomani - Pour Homme, bu parfümü kullananlar genelde meşeyosunu hissettiklerini söyleseler de ben nedense bolca biberiye ve ona eşlik eden sabunsu bir lavanta etrafına serpiştirilmiş bolca bergamot hissediyorum. Biberiye ve bergamotun lavanta ile birlikteliği güzel olmuş. Biberiye bildiğiniz üzere oldukça zor hatta acımsı bir nota. Yine aynı şekilde bergamot da oldukça sert, soğuk ve deneyim isteyen bir nota. Bu iki zor ve aromatik notanın lavantadan gelen sabunsuluk ile yumuşatılmasını çok beğendim.

Kalp notalarda bu sabunsu hissin arasına vetiverimsi-topraksı-külümsü bir yapıya bürünüyor. Kullanılan silhat (paçuli) ve kafurdan (hiç koklamadım) kaynaklı olabilir. Kafur hakkında okuduklarım çok fazla bulunan bir nota olduğu, biberiye yapraklarında da bulunduğu, kremsi ve şeffaf - sert bir yapıya sahip, güçlü kokulu aroma ihtica eden bir esansiyel yağ özelliği gösterdiği şeklinde.

Herdemyeşil çiçeği ile yine kafur ağaçlarında bolca bulunan bir nota. Özetle yeşil ve baskın hissin bu aroma-kimyasaldan kaynaklı olabileceğini düşünmekteyim.

Parfüm tende durdukça kuruma (drydown) aşamasında biraz daha yeşil hissiyatın ve sabunsuluğun azalıp odunsuluğun arttığını söyleyebilirim. Drakkar Noir'a oldukça benzemekte. Ancak Drakkar Noir malzeme kalitesi ve kompozisyon olarak bana daha keyif verdi diyebilirim. Yine de evdeyken bu tür eski kafa maskulen fujerlerle keyif geçirmeyi oldukça seviyorum.

*Görsel temsilidir.
 
Son düzenleme:
Üst