Lidyana / Lidyana.com

baykalbul

Perfume Lover
Satış Onaylı
Katılım
22 May 2015
Mesajlar
1,412
Lidyana-Logo.jpg

lidyana-logo-324x300 te kbaşına kanatlı at sembolü akrun hazinesinden esinlenilmiş.png
karun-hazinesi-kanatli-denizati.jpg

Lidyana amblemi karun hazinesinden kanatlı attan geliyor. Altta açıklamalar var..
lidyana com sitesi parfüm küçük.jpg


Çok sık duyulan ve karşılaşılan sitelerden.. Çeşit çoklaştırmaya başlamışlar. Ajmal ve Amouage var, Ajmal daha çok şu an ve indirimler söz konusu kimi parfüm markalarında farklı farklı..

Arda Turan'ın siteyle olan ortaklığından bahsediliyor ve Alman '' Burda '' markası yüzde 22 ortak deniyor Lidyana.com 'a.. Arkası da sağlam yani diyebiliriz.. Çocukken '' Burda '' gibi terzi dergileri olurdu, içinde prova, kesim büyük kağıtları olurdu..

lidyana kom 992 bayan parfümü en çok satılanlarla başlayan kısım k.jpg
lidyana kom 784 erkek parfümü en çok satılanlarla başlayan kısım k 2.jpg

Şu an 992 adet bayan, 784 adet erkek parfümü daha doğrusu deodarantlarla falan parfüm söz konusu ki maşallah iyi bir rakam. Bence böyle siteler desteklenmeli alım yaparak.. Çok ürünün riski de çok olabiliyor ama bir tuttumu, akıp gider satışlar, kazançlar..

Site kurucusu ''Hakan Baş'' resimi :
lidyananin-kurucusu-hakan-bas-ile-is-hayati-ayak ayak üstü resimi.jpg

Site kurucusundan, ''Hakan Baş'dan'', röportajdan alıntı da yapalım.. Lidyana'nın anlamı ne demek, onun ağızından okuyalım, röportajı '' Gizem Gülmek '' yapmış : ''

Lidyana’ nın hikayesi nedir, ismi ne anlama geliyor?

2012 Şubat`ta kurduk Lidyana’ yı, aslında isminin bir anlamı olmasın okunduğu gibi yazılsın istedik. İlk takı sitesi olarak kuruldu. İsim ararken “ Lidyalılar parayı buldu, Lidyanalı’ lar takıyı, mücevheri buldu” bu espriden ilham aldık ve öyle oldu.

Nasıl kuruldu dersek?
Benim 3. girişimim aslında Lidyana, İlk olarak Peak Games oyun şirketini kurduk , sonra 2011’ de Krombera... Sonrasında Lidyana oluştu. Aklımda hep e-ticarete girmek vardı , piyasada hep indirim siteleri varken sezon ürünleri satan bir site kuralım daha stratejik olsun dedik, iyi de bir yatırımcı ekip kurduk.

Arda Turan, Saffet Ulusoy ,İsmet Öztanık olduğu, Nevzat Aydın (Yemek Sepeti Kurucusu), Sina Afra ( Markofoni Kurucusu), Tolga Tatari, Ahmet Sarı` nın olduğu güçlü bir ekip kurduk. Zamanla da bünyemize 3 yabancı yatırımcı aldık şu anda da hızla büyüyor... ''

Röportajı tamamen okumak isteyenler için link verelim :) : http://www.trendus.com/lidyananin-kurucusu-hakan-bas-ile-is-hayati-10988

Hakan Baş'ın kendi bloğundan alıntı ve link : ''

İsim Nerden Çıktı?

Proje başladığında kod adı Project M’di. Yaklaşık bir ay boyunca tüm ekip, eş dost, focus grouplar uygun bir isim aradık. Kriterlerimiz gayet netti:

  1. Yazıldığı gibi okunsun,
  2. Çok uzun olmasın,
  3. .com domaini boşta olsun,
  4. Kelime anlamı olmasın, anlamı zamanla biz yükleyelim.
Sevdiğim bir dostumun eşi, tüm bu kriterleri göz önünde bulundurarak, parayı bulan ve mücevherata düşkünlükleriyle bilinen Lidyalılardan esinlenerek “Lidyana” ismini önerdi. “Go Lidyana!” kulağa nasıl geliyor diye test ettik, “yola devam” dedik.

Logo Ne Alaka?

Zannedilenin aksine logoda “havada, karada, suda” mesajı vermek gibi bir niyetimiz olmadı. Sevgili anneciğim Lidyana isminin Lidyalılardan geldiğini öğrenince, zengin tarih bilgisinden bize bir bukle bilgi sundu. Siz de buyrun buradan yakın:

http://tr.wikipedia.org/wiki/Karun_Hazinesi
lidyana-logo-324x300 te kbaşına kanatlı at sembolü akrun hazinesinden esinlenilmiş.png
karun-hazinesi-kanatli-denizati.jpg

http://www.hakanbas.com/?p=172

Alışverişde sorunlar olmadığı söyleniyor şu ana kadar.. Arkadaşlardan, Beylerden, Hanımefendilerden bekleriz yorumlar :)..
 
Son düzenleme:

matador

Eau de Parfum
Katılım
8 Şub 2017
Mesajlar
230
geçenlerde arkadaşıma dhi aldık fiyat olarakta uygundu hızlı kargolandı hiçbir sorun yaşamadık
 

drekremcakal

Pure Parfum
Yasaklandı
Katılım
12 May 2015
Mesajlar
1,163
Lidyana ilk açıldığı zamanlar 212 man almıştım 200 ml lik arcon damgalı sıkıntısız olarak geldi. Bu sitede problem olacağını düşünmüyorum
 

debian_lnx

Eau de Parfum
Katılım
13 Şub 2016
Mesajlar
297
Arda turanında ortağı oldugu söylemişti site açılırken ilk başlarda iyiydi ama son zamanlarda bir prfüm için 6-7 gün tedarik süresi geciyorlar
 

fragranceholic

Extrait de Parfum
Satış Onaylı
Katılım
10 Eyl 2019
Mesajlar
419
Son durum nasıl ? Uzun süredir alışveriş yapmadım ama bir kaç uygun fiyatlı ürün var .
 

Asli Dayioglu

Eau de Parfum
Katılım
24 Eyl 2017
Mesajlar
349
Aynı soruyu ben de sormak istiyorum fiyatlar anormal uygun, yakın zamanda alışveriş yapan ve sorun yaşayan var mı icimizde?
 
Üst