Eski Atari Salonları,Oyunlar ve Favori Karakterleriniz

cctaymaz

Eau de Cologne
Katılım
4 Şub 2020
Mesajlar
53
Valla acayip duygulandım be hakkaten ne güzel günlerdi. Çok güzel bir çocukluk geçirmişiz. Hiç unutamadıklarım ve en sevdiklerim Mustafa ve Contraydı.
 

RGPDBN007

Pure Parfum
Satış Onaylı
Katılım
16 Şub 2016
Mesajlar
835
Yıl 1995, Mortal Kombat da favorim Johnny Cage idi. Hele Finishim yazdığında ikili ve üçlü kafa koparma (ölümcül vuruş) dediğimiz vuruş yapınca acayip zevkliydi. Ateri salonunda üçlü kafa koparmak çok zordu. Seri ve çok hızlı olmak gerekiyordu. Yanılmıyorsam 2 ileri bir geri ya da 3 tane ileri şekilde Ateri koluna vurup yumruk tuşuna basıyorduk. Bunu yapabilene bazen Ateri salonu sahibi bedava jeton verirdi. Mustapha., Hannah bir Jack vardı oynadığımız oyunlar içinde. Street Fight da Roberts Vs Ryu
Yalan oldu hepsi. Gençliğim eyvah

JNY-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
 

yasin koc

Pure Parfum
Satış Onaylı
Katılım
9 Şub 2018
Mesajlar
701
Commodore 64 amiga 500 Lara kutu Nintendo ile geçti gençliğim.

Eski lise defterlerimde mortal kombat comboları fatality leri animality ve frendship leri yazılıdır ve hala saklarım.

Mi 9T Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
 

junleon

Eau de Cologne
Katılım
14 Mar 2021
Mesajlar
5
Eskiden sokak aralarında çoçuklar rahat rahat oynardı. Atariye gitmek birlikte diğer mahallelere bisiklet sürmek. Çocukken bisikletime atlar ordan oraya mahalleleri dolaşırdım. Şimdiki nesil için imkansız. Türlü türlü belalar türedi sokaklarda. Çocuğun başına acaba ne gelir diye rahat bırakamıyoruz. Özellikle erkek çocukları özgüven kazanamıyor bu yüzden. Ülkede girişimcilik ruhu bu kadar yoksunsa sebepleri hep erken yaşlarda aranmalı. Muhtemelen gelecek nesil dahada içe dönük bir hayat tercih edecek.
 

yasin koc

Pure Parfum
Satış Onaylı
Katılım
9 Şub 2018
Mesajlar
701
bu bahsedilenler hep eskide kaldı ve artık daha istesekde o günlere dönemeyeceğiz ne kadar yaşatmaya calışsakta o güzel günler artık geri gelmeyecek. Maalesef çok üzücü.
 

timberwolf

Eau de Toilette
Katılım
16 Ocak 2021
Mesajlar
132
Belki burada konuşulanlar kadar eski değil ancak Football Manager 2008'in yeri bende ayrıdır. Birçok kişi genelde CM serisinden bir oyun sevmiştir bu klasmanda. Ancak maç motoru olsun ekstraları olsun o günün şartlarına getirdiği yenilikler olsun bu oyuna bağlanmıştım bir kere ve bu oyunun hangi serisine başlarsam başlayım (isterse FM 14 olsun) günün sonunda yine de bu oyuna geri dönmüş bulurdum kendimi. Oyunumdaki 13. senem, halen de arada canım sıkıldığında açar oynarım, kaç kariyer açtım kaç kariyer bitirdim kaç taktik yarattım kaç yetiştirdiğim oyuncumun emekliliğine şahit oldum inanın hatırlamıyorum. Bu oyuna dair hatırladığım en iyi şey bu oyuna başladığım ilk günlerde nasıl büyülendiğim nasıl kendimden geçtiğimdir. Hey gidi hey... öyle bir geçer zaman ki.
 
Üst