Chanel - Platinum Egoiste

Canberk

Eau de Cologne
Katılım
11 Mar 2015
Mesajlar
16
Herhalde hayatımda ilk defa bir parfum için kendi çapımda bir inceleme yapacağım, Şimdiden sürç-i lisan edersek affola.

2008 yılında bir tesadüf üzeri karşılaşmamız sonucu kendisiyle aramız her zaman iyi olmuştur. Çoğu zaman konsept bir ürün kullanmayacaksam kendisini üzerimde gururla taşırım. Öyleki insanlar benim geldiğimi bu koku ile anlar çoğu zaman ve bu bakımdan benim için bir imza kokudur.

Açılışta algıları hafifçe zorlayan birazcık geri kafalı bir keskinlikle lavanta ve herbal ( otsu ) notalar algılıyorum.İlk kısım lavantanın egemenliğinde çok uzun sürmeden geçiyor ve yerini benim en sevdiğim notalardan biri olan sardunya çiçeğinin o pudramsı , ciddi ,oturaklı,temiz ,düzenli ve tertipli hissatı algılarımı pozitif yönde etkileyerek bende bir özgüven hissi uyandırıyor. Ayrıca hissettiğim ve temizlik hissiyatını arttırdığını düşündüğüm bir diğer floral nota yasemin. Orta notaları böyle geçiyor Chanel'in bence bu klasiğinde.

Son kısma gelindiğinde tahminimce buralara gelmek yaklaşık bir 45 dakkayı alıyor. Parfüm ten kokunuzla bütünleşerek hafifçe tatlılaşıyor. Bu bölüm tenimde sandal ağacının sıcaklığında ama diğer canlı odunsu notalarlada desteklenen temizlik hissiyatının devamıyla gerçekleşerek son buluyor.

Parfümün kullanışı hakkında fikir beyan etmem gerekirse bahar aylarında,serin yaz gecelerinde,ofiste rahatlıkla kullanılabilen, güvenli bir yapısı olduğuna inandığım kullanım skalası çok geniş olan bir koku. Tavsiye edeceğim yaş aralığı 25-45. Bayanların oldukça beğenisini çeken bir koku olduğunuda söylemeden geçemeyeceğim. Ayrıca yaklaşık 3 saat boyunca oldukça kuvvetli bir dağılımı ve 10 saate yakın kalıcılığını belirtmek isterim.

Özetle Chanel - Platinum Egoiste

Koku : 8.5
Dağılım (sillage) : 9.5
Kalıcık : 9
 

MD

Founder Administrator
Yönetici
Katılım
16 Mar 2015
Mesajlar
2,294
Tebrik ederim kardeşim Ağzına, burnuna , ellerine sağlık ... Chanel platinium egosite denince akla sen geliyorsun incelemeni çok begendim , sakın bırakma aynen devam ...
 

YILKANT

Pure Parfum
Katılım
23 Mar 2015
Mesajlar
1,154
Çok güzel yorumlamışsınız ağzınıza sağlık. Bu parfüm reformüle olunca biraz silaj yitirdi ama yine de ortalama chanel den iyi bir koku. Tüm notaları yerli yerinde hissediliyor. Sadece sandal ağacı biraz rahatsız edici geliyor bana onun dışında lavanta kullanımı bence benzersiz
 

Canberk

Eau de Cologne
Katılım
11 Mar 2015
Mesajlar
16
O kadar cok reformule oldu ki siz hangisini kastettiniz ? 2014 te sise ile birlikte olan reformuleden mi ?
 

YILKANT

Pure Parfum
Katılım
23 Mar 2015
Mesajlar
1,154
O kadar cok reformule oldu ki siz hangisini kastettiniz ? 2014 te sise ile birlikte olan reformuleden mi ?
Zannediyorum ya 2010 ya da 2011 modeldi kullandığım reformüle olan. Ancak 2000 senesinde kullandığımı çok sevmiştim. 10 yılda koku yalan olmuş
 

alisofya

Eau de Parfum
Katılım
25 Mar 2015
Mesajlar
264
Çok güzel bir yorumlama olmuş elinize sağlık, benimde her zaman sevdiğim parfümler arasında kendisi yer almaktadır.
 

Canberk

Eau de Cologne
Katılım
11 Mar 2015
Mesajlar
16
2014 yılında yapılan reformulasyonla koku 2010 öncesine dönmüş, ust notaların keskinliği arttırılmıştır.Bu bakımdan vintage versiyonu sevenlerin ,yeni şişesindeki kokuya tekrar şans vermelerini tavsiye ederim.
 

debian_lnx

Eau de Parfum
Katılım
13 Şub 2016
Mesajlar
297
Yorumunuz oldukça güzel ama nedense bende denediğimde sizin anlattığınız koku güzelli ve kalıclık vb.. unsurlar cok az olmuştu..belki parfüm sahteydi belki yalnış zamanda denedim ama hiç memnun kalmamıştım..
 

Mufettis

Eau de Toilette
Katılım
2 Haz 2019
Mesajlar
100
Bence bu koku klasik egoiste bir hakaret adeta

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
 

Yavuz14M

Pure Parfum
Satış Onaylı
Katılım
12 Mar 2019
Mesajlar
653
Chanel’in sevdiğim sayılı parfümleri arasında, ara sıra kullanılıp keyif alınabilecek cinsten
 

halil ibrahim

Eau de Parfum
Katılım
11 Şub 2021
Mesajlar
322
Koku güzelligi süper başlangıçtaki otsu acımsı his hızla degisiyor tras köpüğü tras kolonyası havası var özellikle karşı cinsin beğenisini topluyor gerçekten tek dezavantaj parfüm çok çabuk sönüyor tene yaklasiyor
 

Canberk

Eau de Cologne
Katılım
11 Mar 2015
Mesajlar
16
Yani yıllar içerisinde yapilabilcek tüm kötülükler yapilip, sentetik metalik abuk subuk bir kokuya donusturuldu.
 

Rayihaa

Eau de Parfum
Katılım
13 Mar 2022
Mesajlar
308
Platinum'u ilk kez 5-6 sene önce koklamıştım. Tanıdık gelmişti ve çok beğenniştim. Temiz hatta steril diyebileceğim bir havası var, aynı zamanda ağırbaşlı bir parfüm. Bu yüzden olacak, 40 yaş civarı beyaz önlüklü bir hekim, özellikle de buz gibi temiz, beyaz ağırlıklı tasarlanmış, tedavide kullanılan türlü çeşit malzemenin kokusunun birbirine karıştığı ofisinde bir diş hekimi imajı gözümün önüne geliyor.

Platinum'u ne kadar beğendiysem, Egoiste'ten de o denli hoşlanmadım bu arada.
 
Son düzenleme:
Üst