Bugün Hangi Parfümü Kullandım ?

dewnew

Eau de Toilette
Katılım
12 Mar 2016
Mesajlar
107
B09C9F67-7EBA-495C-B583-373BBD84E884.jpeg

Bugün Serge Lutens Louve ve Gucci Accenti ile birlikteyim.🤍
Serge Lutens Louve, nazlı badem ağacının insanlığa kutsal armağanına aşkla yazılmış bir destan. Bu duyusal şölene; acıbademler, meyve tabağında soğuk kirazlar, amarettolar, tatlı pudra ve temiz misk tınıları ev sahipliği yapıyor. Anın güzelliğine huzurla teslim olarak ve sadece şükran duygusunun basit derinliğiyle bu şölene uyumlanıyor insan, aşka aşık olmanın utanılacak bir yanı yok. Tadına vardıkça iyimserleşiyor dünya. Lutens beni hep hipnotize eder bilirsiniz.
Gucci Accenti ise eski fotoğraflardaki şeftali ağaçları.. Şeftali, tonka, sandal ve floral etkiler; hem kıpır kıpır gençliğe göz kırpıyor hem de 80-90lı yıllar devranının nostaljisini hissettiriyor. Neredeyse dokusu olan bir parfüm ve kontrast kişiliği elbette beni kendine bağlamaya devam ediyor.
 

Sparfume

Pure Parfum
Satış Onaylı
Katılım
2 Nis 2018
Mesajlar
1,048
ELIZABETH ARDEN .. SUNFLOWER

Annemin odasindaydi .. sikayim dedim... Ne guzel koktu.. Eski gunlere goturdu beni ..ne güzel nostaljik bir koku

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
 
Son düzenleme:

Pomak

Perfume Lover
Satış Onaylı
Katılım
12 Kas 2016
Mesajlar
1,430
Amouage Silver Man

Şöyle notalarına bakıldığında feminen bir işmiş gibi duruyor fakat Barbershop tarzının bence en iyilerinden. Ne Gold gibi tam bir şipre ne de Bracken gibi fujer, kesinlikle her ikisinden de daha kullanışlı. Amouage ın Beloved ile birlikte ofis ortamına en çok yakışan kokusu.
 

fsater

Eau de Toilette
Katılım
27 May 2020
Mesajlar
148
tom ford grey vetiver edp, yapğmurda göl kenarındaki sazlıklardan gelen odunsu koku.birazda ıslanmış beyaz çiçekler.Çok beğendiğim bir parfümdür.Yıllar önce tam şişe kullanmıştım.Vetiver notasından nefret eden ben bile bu parfümü seviyorsam herkes sever
 

Said

Eau de Toilette
Katılım
30 May 2019
Mesajlar
127
PdE | Tabac Tabou
indolik çiçeksi, kuru samansı, ballı çiğ tütün. notalar tamamen birlikte hareket etse de ayrı ayrı koklanabilecek şekilde belirgin. Ölmez otu baharatlı dedirtmeyecek düzeyde yardımcı. yayılımı çok güçlü. yeşil kirlilik Zeybek tarzına yakın olsa da miktarı çok daha dengeli tutularak kompozisyona yedirilmiş. özellikle çiçek kısmında kırları hatırlatan sade ama derinlikli bir yapı mevcut. serin akşamlara yakışır.
 
Üst