İnceleme Amouage Meander

Loading

Eau de Toilette
Katılım
26 Ara 2018
Mesajlar
98
meander.png
Öncelikle şişe kalitesine ve rengine değinmek istiyorum. O kadar özenilmiş, o kadar pürüzsüz ki ciddi anlamda lüks bir parfüm kullandığınızı hissettiriyor. Rengi, dokusu, ağırlığı gerçekten emek harcanmış ve sizde emek harcanmış bu şişeye sahip biri olarak mutlu oluyorsunuz.
❤️


Parfümün bana hissettirdiğine gelirsek;
Şişedeki pürüzsüzlük ve kalite algısı daha ilk sprey de parfümde de kendini hissettiriyor.
👌
Öyle 5-10dk parfümün oturmasını beklemeye gerek yok.
😊

Açılışı tozlu yeşilliklerle(çiçeksi) beraber hafif baharatlı gurme (baymayan) hissiyatı oluşturdu bende. Bu hissiyat 10-15dk sonra yerini daha da tozlu ve sanki hafif deri nüanslarına(kadınların makyaj çantası gibi) bıraktı, sanırım orta kısım diyebiliriz buraya. Sonlara doğru ise tozlu hava tamamen kaybolup odunsu notalar devreye girdi fakat sert bir odunsuluk değil oldukça naif ve kaliteli. Toparlamak gerekirse tozlu-baharatlı açılış, yine tozlu - derili orta kısım, odunsu kapanış şeklinde özetleyebilirim bende hissettirdiklerini.
4 mevsim kullanılabilecek fakat ideal mevsiminin ilkbahar olduğunu düşündüğüm şişesi ve esansları pürüzsüz özel bir amouage kompozisyonu olmuş bence.
Kalıcılık 6-8 saat,
Yayılım ilk 1 saat agresif sonrası kademeli olarak tene yaklaşıyor.
Amatör bir parfüm sever olarak bana hissettirdiklerini paylaşmak istedim, yorumlarda hatam varsa affola.
 

NightManager

Eau de Parfum
Katılım
4 Kas 2019
Mesajlar
343
ne kadar unisex diye lanse edilse de galiba erkek kullanımına daha yakın , günlük kullanım için de güzel bir parfüm olduğunu anladım .
İnceleme için teşekkürler
 

guardi

Extrait de Parfum
Satış Onaylı
Katılım
19 Ocak 2016
Mesajlar
414
emeğine sağlık uğurcum.
amouage için en risksiz parfümlerinden bitanesi.
 
Üst